Šie renginiai skirti mokymo institucijų, kuriose veikia imitacinės bendrovės, studentams ir moksleiviams, ir yra iš dalies finansuojami LR Švietimo, sporto ir mokslo ministerijos.

Mokomosios verslumą skatinančios veiklos imitacinėse bendrovėse

Imitacinė bendrovė (IB) – verslo mokymo tikslais veikianti imitacinė verslo įmonė, veiklą vykdanti uždarame imitacinių bendrovių pasauliniame tinkle. IB veikia SimuLith tinkle, kuris priklauso tarptautinei asociacijai „EUROPEN – Pen International“, vienijančiai virš 7500 VPMF 42-ose pasaulio šalyse. Utenos kolegijoje veikia 2 imitacinės bendrovės „Interjeras“ ir „Siluetas“. Šios bendrovės savo veiklą pradėjo nuo 1994 m. Per tą laikotarpį praktiką IB atliko virš 1700 studentų. Imitacinės bendrovės sėkmingai prekiauja su panašaus pobūdžio firmomis Lietuvoje bei užsienio šalyse Vokietijoje, Belgijoje, Austrijoje, Švedijoje, Danijoje, Šveicarijoje, Olandijoje, Suomijoje, Kanadoje, JAV ir kitose pasaulio šalyse. Įgyta patirtis realizuojama dalyvaujant Lietuvos ir tarptautinėse imitacinių bendrovių mugėse, vykstančiose kiekvienais metais. Utenos kolegijos studentai, atliekantys praktiką imitacinėse bendrovėse, jau turi nemažą dalyvavimo Lietuvos ir tarptautinėse imitacinių bendrovių mugėse patirtį.

Tradiciniai verslumo renginiai

2018 m. bendradarbiaujant su UAB „Roris ir Ko“, vyko Utenos kolegijos organizuoti studentų verslumą skatinantys renginiai „Verslo aveniu“. Pirmąją dieną vykusioje konferencijoje-diskusijoje „Verslauju drąsiai “ ypatingas dėmesys buvo skirtas jaunam verslui - startuoliams. Po konferencijos vyko edukacinė programa „Patyręs verslas - žvilgsnis iš vidaus“. Konferencijos dalyviai susipažino su kailių ir odos gaminius gaminančios įmonės „Roris“ gamybos procesais, teikiamų paslaugų įvairove, buvo organizuotos kūrybinės dirbtuvės įmonėje. Kitą dieną studentų laukė konkursas „Verslo renovacija - naujos idėjos“. Jame dalyvavo Lietuvos verslo kolegijoje, Vilniaus kolegijoje, Panevėžio kolegijoje, Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykloje, Kauno kolegijoje, Utenos kolegijoje veikiančių imitacinių bendrovių atstovai.

Nuotraukoje - pažintis su įmone ,,Roris". Plačiau ir daugiau nuotraukų čia.

2019 m. dienomis bendradarbiaujant su Sudeikių seniūnija (Utenos rajonas) vyko Utenos kolegijos organizuoti studentų verslumą skatinantys renginiai „Verslo revoliucija“. Pirmąją renginio dieną vyko virtualus tarptautinis seminaras „Sėkmingo verslo žingsniai“. Antrąją dieną studentams ir moksleiviams buvo organizuotas konkursas „Jaunos idėjos šiuolaikiškiems sprendimams“. Verslo revoliucijos renginiuose dalyvavo Utenos, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Kolpingo, Klaipėdos valstybinės, Vilniaus verslo, Vilniaus technologijų ir dizaino ir kt. kolegijų, Vilniaus, Mykolo Romerio, Talino universitetų, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai ir dėstytojai. Plačiau ir nuotraukos čia.

2020 m. rudenį Utenos kolegija sukvies studentus ir dėstytojus į renginių ciklą „Verslo tiltai“, kuriame taip pat numatytas virtualus tarptautinis seminaras „Verslas Utenos regione: mitas ar realybė“ ir  konkursas studentams ir moksleiviams #UžtaginkVersląRegione, kuris prisidės prie bendrų veiklų tarp Lietuvoje ir užsienyje veikiančių IB suaktyvinimo, atnaujinimo, gerosios patirties dalijimosi, o taip pat ir  studentų/moksleivių gebėjimų rasti, analizuoti, pritaikyti informaciją, efektyviai bendrauti ir bendradarbiauti, skatintų būti kūrybiškais ir versliais dinamiškoje aplinkoje. Renginio vieta tikslingai pasirinktas Molėtų rajonas. Utenos kolegija sėkmingai  bendradarbiauja su Molėtų turizmo ir verslo informacijos centru, atliekant užsakomąjį tyrimą apie Molėtų rajono turizmo paslaugas. Džiugu, kad Molėtų rajono verslo atstovai susidomėjo ir nori bendradarbiauti su Utenos kolegija.

Apie priėmimą į Utenos kolegiją čia.

Jei turite klausimų, norite išsiaiškinti apie visas savo galimybes tapti Utenos kolegijos studentu, maloniai kviečiame kreiptis į Utenos kolegijos Dokumentų priėmimo tarnybą: Maironio g. 7, 13 kab., Studijų skyrius, Utena.

Tel.: 8 687 82 516, 8 677 95 978; el. paštas priemimas@utenos-kolegija.lt