El. parduotuvė
Vardas
Registruotis
Slaptažodis
Pamiršai slaptažodį?
Registruotis
|
Pamiršai slaptažodį?
Konkursinio balo skaičiuoklė
Žurnalas KUR STOTI
Žurnalas KUO BŪTI
FORUMAS
Naujienos
Svarbiausios datos
Apie studijas užsienyje
Testai
Pradžia
Naujienos
Konkursinio balo skaičiuoklė 2024
Svarbiausios datos
Testai
Forumas
Nuorodos
Kontaktai
Žurnalų e-parduotuvė
Universitetų sritis
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Kauno technologijos universitetas
Kazimiero Simonavičiaus universitetas
Lietuvos sporto universitetas
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas
Mykolo Romerio universitetas
Vilniaus Gedimino technikos universitetas
Kolegijų sritis
Kauno kolegija
Klaipėdos valstybinė kolegija
Lietuvos verslo kolegija
Marijampolės kolegija
Panevėžio kolegija
Šiaulių valstybinė kolegija
Utenos kolegija
Vilniaus kolegija
Profesinių mokyklų sritis
Panevėžio mokymo centras
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centras
Rokiškio profesinio mokymo centras
Vilniaus komunalinių paslaugų mokykla
Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centras
Naujienos
Ateities karjera: 11 geriausiai apmokamų darbų, profesijų ir sričių 2025 m.
( )
Artėjant 2025-iesiems, darbo rinka vystosi dar sparčiau nei bet kada anksčiau, ekonomika auga neįtikėtinais tempais. Tai lėmė pažanga technologijų, sveikatos priežiūros ir tvarumo srityse. Šiuolaikinis darbas neatskiriamas nuo inovacijų, saugumo ir efektyvumo. Taigi, kokie darbai ateityje bus geriausiai apmokami ir paklausiausi? Ką reikia turėti omenyje jaunuoliams, besirenkantiems studijas 2025 m., ir jau dirbantiems žmonėms, kurie darbo rinkoje nori išlaikyti konkurencinį pranašumą?
Ar jūsų gyvenimo aprašymas (CV) išlaikys dirbtinio intelekto testą?
( )
Yra tikimybė, kad jūsų CV pirmiausia peržiūrės dirbtinis intelektas (DI). Pavyzdžiui, „LinkedIn“ platformoje DI jau naudojamas kaip pirminis filtras, kuris padeda sujungti kandidatus su tinkamiausiomis darbo vietomis. Inovacijų ekspertas Arnoldas Lukošius teigia, kad DI galite pasitelkti ir patys, kad padidintumėte savo šansus būti pastebėtiems.
Vienuoliktokai ir dvyliktokai intensyviai dėlioja egzaminų dėliones
( )
10 dienų – tiek laiko liko iki datos, kai vienuoliktos ir dvyliktos klasių mokiniai turės priimti svarbius sprendimus: iki lapkričio 25 d. III-IV gimnazijos klasių mokiniai turi pasirinkti valstybinius brandos egzaminus (VBE), kuriuos ketina laikyti 2025 m. Vienuoliktokai laikys pirmą, o dvyliktokai – antrą VBE dalį.
Vėl pakeisti lietuvių kalbos ir literatūros VBE II d. vertinimo kriterijai
( )
Po susitikimo su lietuvių kalbos ir literatūros mokytojais Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) pakoregavo 2025 m. valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros brandos bendrojo ir išplėstinio kursų antros egzamino dalies vertinimo kriterijus.
10 dažniausių klaidų, daromų per studentų motyvacinį ar darbo pokalbį
( )
Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas vis dažniau organizuojami motyvaciniai pokalbiai. Tokia praktika atėjo iš užsienio koledžų bei universitetų. Net jei konkursinis balas bus itin aukštas, tačiau pokalbio metu padarysite blogą įspūdį, įstoti į pageidaujamą studijų programą gali ir nepavykti. Taigi, kokių grubių klaidų reikėtų vengti dalyvaujant motyvaciniuose pokalbiuose? Beje, šie patarimai – gana universalūs, tad gali praversti, jei ruošitės ir darbo pokalbiui.
Kaip rinktis brandos egzaminus, jei dar neapsisprendėte, kur stosite?
( )
Anksčiau brandos egzaminus reikėjo rinktis abiturientams. Dabar šį sprendimą turi priimti jau vienuoliktoje (III-ioje gimnazijos klasėje) besimokantys mokiniai. Jei esate vienas iš jų, natūralu, kad dabar veikiausiai dar nelabai žinote, kur stosite: juk stojimo prašymą reikės pildyti tik 2026-aisiais. Tad jei dar neapsisprendėte, kokius brandos egzaminus laikysite, labai nesisielokite: nesate vieni.
Ką svarbu žinoti apie 2024–2025 m. m. brandos egzaminus ir stojimus?
( )
Rudeniui įsibėgėjus, vis daugiau abiturientų pradeda intensyviau galvoti apie laukiančius brandos egzaminus. Po truputį pirmajame plane atsiduria mokomieji dalykai, kuriems teks skirti gerokai daugiau dėmesio. Taigi, ką svarbu žinoti besirenkantiems būsimąsias studijas?
Tyrimas: pasaulyje kas trečias darbuotojas norėtų pakeisti darbą
( )
Pasirodo, karjeros keitimas - ne toks ir retas reiškinys, net ir tuomet, kai įgytas išsilavinimas ir naujoji dominanti sritis kardinaliai skiriasi. Naujausias tarptautinis profesinių paslaugų bendrovės EY darbo aplinkos tendencijų tyrimas „EY 2024 Work Reimagined“ atskleidžia, kad 38 proc. darbuotojų pasaulyje per ateinančius 12 mėnesių ketina pakeisti darbą. Keisti darbdavį ar visai pasitraukti iš darbo rinkos nori 4 proc. daugiau žmonių nei prieš metus.
Diskutuojama dėl 2025 m. VBE vertinimo: dalis abiturientų gali nukentėti?
( )
Spalio 24 d. Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) paskelbė valstybinių brandos egzaminų (VBE) užduočių aprašus bei vertinimo kriterijus. Netrukus po to socialiniuose tinkluose pasipylė gausios mokytojų diskusijos. Ar, praėjus beveik dviem mėnesiams nuo naujų mokslo metų pradžios bei iki šiol neturėjus vertinimo kriterijų, nesutriks ugdymo procesas? Kaip galimai diskriminuojami B lygio lietuvių k. VBE pasirinkę mokiniai?
Psichologė: kuo ypatingas paauglių mąstymas ir kaip juos geriau suprasti?
( )
Paauglystė – laikotarpis tarp vaikystės ir suaugusiųjų pasaulio, pasižymintis išskirtinėmis patirtimis, naujais atradimais ir galimybėmis. Visgi, ne paslaptis, kad šis gyvenimo etapas jauniems žmonėms gali sukelti ir nemažai iššūkių. Kaip geriau suprasti, ką išgyvena paaugliai, ir kaip suaugusieji gali padėti įveikti kylančius sunkumus? Plačiau apie šį laikotarpį pasakoja Vilniaus „InMedica“ klinikos Psichikos sveikatos konsultacijų centro medicinos psichologė Milda Novickė.
Patvirtinti 2025 m. brandos egzaminų užduočių aprašai, vertinimo kriterijai
( )
Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) skelbia patvirtintus matematikos, gamtos mokslų, informatikos ir inžinerinių technologijų dalykų, kalbų ir visuomeninio ugdymo dalykų valstybinių brandos egzaminų užduočių aprašus bei lietuvių, užsienio ir gimtųjų kalbų valstybinių brandos egzaminų užduočių vertinimo kriterijus.
Verslumo įgūdžių moko jau mokyklos suole: ar tai raktas į sėkmingą ateitį?
( )
Nors dažnai manoma, kad verslumo įgūdžių verta mokytis tik sulaukus pilnametystės, kelerius metus vykstantis verslumo kompetencijų pamokų integravimas į bendrąsias ugdymo programas rodo puikius rezultatus – moksleiviai teigia, kad padidėjo jų kūrybiškumas, darbo komandoje, iniciatyvumo kompetencijos. Inovacijų agentūros Pažangos departamento vadovė ir „Solve for Tomorrow“ projekto partnerė Patricija Reut sako, kad verslumo įgūdžiai – viena svarbiausių kompetencijų kiekvienai augančiai asmenybei.
Gydymo įstaiga studijų mieste: ką reikia žinoti studentams?
( )
Profesinių ir aukštųjų mokyklų moksleiviai ir studentai, kurie studijuoja pagal nuolatinės studijų formos programas, yra draudžiami valstybės lėšomis. Taigi, už jų gydymą sumoka ligonių kasos. Tačiau šeimos gydytojo paslaugos nemokamai teikiamos tik gydymo įstaigoje, kurioje žmogus yra prisirašęs. Todėl į kitą miestą mokytis išvykę jaunuoliai, nusprendę, kad šias paslaugas jiems patogiau gauti negrįžtant namo, turėtų pasirinkti gydymo įstaigą studijų mieste ir joje prisirašyti. Kaip tai padaryt?
Kokia nauja studijų programa šiemet prasiskynė kelią į aukštąsias mokyklas?
( )
Lietuva gali pritrūkti ne tik mokytojų ir sveikatos priežiūros specialistų – gydytojų, slaugytojų, bet ir tvarumo specialistų. Europai pasirinkus žaliąjį kursą dėmesys tvarumui auga daugelyje gyvenimo sričių, vis dėlto tvarumo specialistų ruošimas aukštosiose mokyklose tik įsibėgėja. Apie šios srities darbuotojų trūkumą kalba ir tvarumo ekspertai.
Šią savaitę vyks 2 grandioziniai karjeros renginiai: kodėl verta dalyvauti?
( )
Šis ruduo - kaip niekada dosnus renginių, skirtų besidomintiems karjeros galimybėmis. Jau spalio 23 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje vykstančiose „KTU WANTed karjeros dienose 2024“ savo įžvalgomis dalysis Lietuvos ir užsienio profesionalus iš daugiau nei 120 įmonių. O Klaipėdos universitetas (KU) spalio 24 d. kviečia į išskirtinį renginį „TAVO KARJERA: keisk(is) ir klestėk“, kuriame ši tema taps pagrindiniu pranešimų ir diskusijų akcentu.
Puslapiai:
1
2
3
4
...
239
240
241
242
243
244
245
Žurnalas KUO BŪTI
Žymės:
#aukštosios mokyklos
,
#Lietuva
,
#paroda
,
#priėmimas
,
#profesinės mokyklos
,
#universitetai
,
#užsienis
,
#Žurnalas "Kur stoti"