Parodos atidarymo metu švietimo, mokslo ir sporto ministrė Raminta Popovienė jaunuoliams, svarstantiems dėl ateities kelio, linkėjo drąsos ir pasitikėjimo savimi ieškant sau artimos srities.
„Klausykite savo širdies balso – kas patinka, kuo labiausiai domitės, kas palieka didžiausią įspūdį ar įkvepia. Renkantis ateities kelią niekada nereikia bijoti klysti, keisti pasirinktą sritį. Bet kokios įgytos žinios, kad ir kur bebūtumėte ar besimokytumėte, jums visada pravers“, – sveikindama parodos dalyvius sakė ministrė.
Parodos metu vyko ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos forumas šių ir ateinančių metų abiturientams, jų tėvams, mokytojams ir karjeros specialistams apie valstybinių brandos egzaminų tvarką, priėmimą į profesinio mokymo įstaigas ir aukštąsias mokyklas.
Dalis stojančiųjų galės pasinaudoti papildoma konkursine eile
Kaip ir pernai, šiemet bus formuojama antroji konkursinė eilė stojantiesiems iš socialiai jautrios aplinkos. Šiai konkursinei eilei bus skiriama 10 proc. valstybės finansuojamų studijų vietų.
Antrąja konkursine eile galės naudotis tie, kurie atitinka bent vieną iš taikomų reikalavimų: yra iš labai mažas pajamas gaunančių šeimų, yra ne vyresni kaip 25 m. našlaičiai, kurių abu tėvai (turėtas vienintelis iš tėvų) yra mirę, yra globotiniai, turi 45 proc. ar mažesnį dalyvumo lygį arba sunkaus ar vidutinio neįgalumo lygį.
Pretenduoti galės ir turintieji ne trumpesnės nei 24 mėn. praktinės veiklos patirties, jei stos į bakalauro ar vientisąsias studijas. Į praktinės veiklos patirtį įskaitomas pastarųjų 3 metų darbas pagal darbo sutartį, savanoriška veikla pagal savanoriškos veiklos sutartį, atlikta nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba, profesinė karo tarnyba ir savanoriška nenuolatinė karo tarnyba.
Stojantiesiems per antrąją konkursinę eilę keliami tokie patys akademinio pasirengimo reikalavimai, kaip ir kitiems stojantiesiems. Stojantieji priėmimo prašyme turi pažymėti, kad jie tenkina bent vieną iš antrosios konkursinės eilės požymių.
Stipendijos pasirinkusiesiems pedagogikos studijas
Pasirinkusieji didžiausio poreikio pedagogikos specializacijas (matematikos, lietuvių kalbos ir literatūros, prancūzų ir vokiečių kalbų, fizikos, chemijos, biologijos, istorijos, geografijos, IT, pradinio ugdymo, specialiosios pedagogikos) turės galimybę gauti prioritetinę paramą.
Į valstybės finansuojamas didžiausio poreikio pedagogikos specializacijų bakalauro studijas ir gretutines studijas įstoję studentai turės galimybę kas mėnesį gauti 455 eurų dydžio stipendijas.
O prioritetinių specializacijų pedagoginių profesinių studijų, baigiamojo kurso bakalauro pedagogikos studijų ir pedagoginių gretutinių studijų studentai kas mėnesį galės gauti 770 eurų stipendijas. Ši parama numatyta tiems, kurie sudarys sutartį su savivaldybe ar mokykla ir įsipareigos baigus studijas ten dirbti ne trumpiau kaip 3 metus per 5 metų laikotarpį, ne mažiau kaip 0,7 etato. Šiais mokslo metais tokias stipendijas gauna beveik 100 būsimų mokytojų.
Priėmimo reikalavimai - panašūs kaip pernai
Kaip ir ankstesniais metais, stojantieji į aukštąsias mokyklas šiemet turės būti išlaikę ne mažiau kaip tris valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros (A arba B kursu), matematikos (A arba B kursu) ir vieną stojančiojo laisvai pasirinktą egzaminą.
Išimtis taikoma stojantiesiems į menų studijas ir baigusiesiems trumposios pakopos studijas, jiems pakaks dviejų egzaminų: stojantiesiems į menus nereikės matematikos, o baigusiesiems trumposios pakopos studijas nebūtinas pasirenkamasis egzaminas.
Trijų (dviejų stojant į menus arba po trumpųjų studijų) valstybinių brandos egzaminų įvertinimų aritmetinis vidurkis turės būti ne mažesnis nei pagrindinis mokymosi pasiekimų lygis (50 balų), jei stojama į universitetines studijas, ir ne mažesnis nei patenkinamas (41 balas), jei stojama į kolegines studijas.
Visiems stojantiesiems taip pat reikės pasiekti mažiausią stojamąjį konkursinį balą, nustatytą pačių aukštųjų mokyklų. Mažiausius konkursinius balus iki birželio 1 d. tvirtina kiekviena aukštoji mokykla ir skelbia savo priėmimo taisyklėse.
Pristatymas „Ką svarbu žinoti šių ir ateinančių metų abiturientams?“
Taip pat Jei dar tiksliai nežinote, ką arba kur studijuoti, žurnalai „Kuo Būti“ ir „Kur stoti“ padės apsispręsti: susidėlioti mintis, pagalvoti apie variantus, kurių dar nesvarstėte, išsirinkti, palyginti, įvertinti galimybes ir nusistatyti prioritetus. Patogiausias būdas juos įsigyti - čia.
LITEXPO nuotr.