Kiekvieną teiginį įvertinkite taškais: 0 - teiginys man visiškai netinka; 1 - teiginys man daugiau netinka, nei tinka; 2 - teiginys kartais man tinka, o kartais - ne; 3 - teiginys dažnai man tinka, 4 - teiginys man visiškai tinka. Asmeniškai aš patariu labai neskubėti su teiginių įvertinimais. Pvz, kaip pasakyti ar jus mėgsta visi jūsų "draugai" ar ne? Galbūt jums taip tik atrodo, arba galbūt jūs palaikote santykius tik su tais žmonėmis, kurie jaučia jums palankumą. Todėl aiškinantis netikslumus, geriausia būtų pasitarti su šalia esančiais žmonėmis (jei tokių yra). Nesijaudinkite dėl taškų skaičiaus - svarbus jų proporcianalus pasiskirstymas per visas dalis. Pradedame?

A dalis:
1. Aš svajoju atrasti vaistus nuo vėžio, AIDS ar kitos nepagydomos ligos.
2. Man patinka tokie filmai, po kurių dar reikia pasukti galvą norint išsiaiškinti, kas nutiko.
3. Man patinka ginčytis ir diskutuoti. Tik taip gimsta tiesa.
4. Kai ko nors nesuprantu, gilinuosi į tai tol, kol pavyksta suprasti.
5. Prieš pradėdamas rašyti kokį nors darbą, parengiu planą.
6. Man patinka žiūrėti "Discovery" kanalo laidas.
7. Norėčiau dirbti tokį darbą, kuriame nuolat išmokčiau ką nors naujo.
8. Dirbsiu tik tokį darbą, kuriame galėsiu realizuoti savo gabumus, pašaukimą.
9. Man patinka skaityti įrenginių instrukcijas.
10. Su malonumu skaitau filosofų veikalus.

B dalis:
1. Man svarbiausia, kad uždirbčiau tiek pinigų, jog nereikėtų sukti dėl jų galvos.
2. Man patinka kalbėtis apie konkrečius ir suprantamus dalykus.
3. Į parduotuvę visada einu su pirkinių sąrašu.
4. Dovanoju daiktus, turinčius praktinį pritaikymą.
5. Žinau, kurioje parduotuvėje kokie maisto produktai pigiau kainuoja.
6. Norėčiau tokį darbą, kuriame pasikeitimai ir išbandymai būtų retenybė.
7. Šnekėdamasis su žmogumi, moku padaryti teigiamą įspūdį.
8. Knygas, ypač grožines, skaitau retai.
9. Mielai dirbčiau administracinį darbą, jei tik už jį pakankamai mokėtų.
10. Oš darbo daug malonumo nesitikiu - tam yra laisvalaikis.

    Dabar iš A ir B dalių išsirinkite tik vieną teiginį, kuris jūsų manymu jums labiausiai tinka ir jį įvertinkite 8 taškais. Atskirai sudėkite visus A dalies taškus ir B dalies taškus. Atimkite iš A dalies B dalies taškus, jei neigiamą skaičių, vadinasi jūsų dominuojanti raidė B, jei teigiamą - A.

C dalis:
1. Savo draugų kompanijoje esu vakarėlių ir laisvalaikio organizatorius(-ė).
2. Ginčuose moku šnekėti taip, kam mano žodis būtų paskutinis.
3. Man patinka komandinis sportas - ir žiūrėti, ir žaisti.
4. Mėgstu užduotis grupėse - darbus kitiems dažniausiai paskirstau aš.
5. Turiu svarią nuomonę ir šeimoje, ir draugų rate.
6. Moku pasiekti to, ko trokštu taip, kad visi būtų patenkinti.
7. Jei su draugu(-e) einame į kiną, filmą išrenku aš.
8. Man pasitaiko įsikišti į pokalbį, kuris manęs neliečia.
9. Manau, kad patinku beveik visiems, žmonėms, kuriuos pažįstu.
10. Man patinka sakyti savo nuomonę net ir tada, kai niekas jos neklausia.

D dalis:
1. Man patinka būti vienam(-ai).
2. Dirbant dviese tą patį darbą, man sunku pasidalinti pareigomis.
3. Man sudėtinga mokytis dviese - kito žmogaus požiūris ir metodai trukdo.
4. Ginčai man nepatinka, juose dažniausiai tyliu.
5. Svajoju apie tokią darbo vietą, kurioje sėdėsiu vienas(-a).
6. Patarimo klausiu retai, o dar rečiau jų klausau.
7. Šneku tyliai, todėl manęs dažnai klausia: "Ką sakei?".
8. Mane erzina žmonės, kurie daug šneka.
9. Rašiniai apibrėžta tema man patinka labiau, nei laisva.
10. Didžiausios mano dorybės - patikimumas ir sąžiningumas.    Dabar iš C ir D dalių išsirinkite tik vieną teiginį, kuris jūsų manymu jums labiausiai tinka ir jį įvertinkite 8 taškais. Atskirai sudėkite visus C dalies taškus ir D dalies taškus. Atimkite iš C dalies D dalies taškus, jei neigiamą skaičių, vadinasi jūsų dominuojanti raidė D, jei teigiamą - C.

E dalis:
1. Humanitariniai mokomieji dalykai man sekasi geriau, nei tikslieji.
2. Kad pasiruoščiau istorijoms pamokoms, skaitau knygas papildomai.
3. Man lengva mokytis kalbų.
4. Lietuvių kalbos kirčiavimas - ne toks jau ir sudėtingas, kaip atrodo.
5. Datas įsiminti man labai sunku.
6. Moku išradingai ir gražiai supakuoti dovanas.
7. Rašau dienoraštį arba blogą.
8. Norėčiau dirbti darbą tiesiogiai nesusijusį su skaičiais.
9. Mano nuomone, dailės ir muzikos pamokų mokykloje yra per mažai.
10. Man patinka fotografuoti. Savo darbus kai kada ir eksponuoju.

F dalis:
1. Esu nugalėjęs miesto matematikos olimpiadoje.
2. Pasirinkau tiksliųjų mokslų profilį ir tuo labai džiaugiuosi.
3. Puikiai suprantu dėl ko fizika laikoma visų mokslų motina.
4. Norėčiau mokytis Japonijoje, nes ten labiausiai išvystytos technologijos.
5. Jei reikia sudėti kelis dviženklius skaičius, skaičiuoju mintinai.
6. Papildomai mokausi informatikos ir programavimo.
7. Norėčiau dirbti buhalteriu ar apskaitininku.
8. Esu girdėjęs(-uisi), kad pasižymiu ypač loginiu mąstymu.
9. Galėčiau paaiškinti terminus "infliacija" ir "devalvacija".
10. Diena be "kompo" - veltui praleista diena.    Dabar iš E ir F dalių išsirinkite tik vieną teiginį, kuris jūsų manymu jums labiausiai tinka ir jį įvertinkite 8 taškais. Atskirai sudėkite visus E dalies taškus ir F dalies taškus. Atimkite iš E dalies F dalies taškus, jei neigiamą skaičių, vadinasi jūsų dominuojanti raidė F, jei teigiamą - E.

    Dabar sudėkite visas dominuojančias raides ir turėtumėte gauti vieną iš šių galimų variantų:

    ACE - Pranašas
    ACF - Analitikas
    ADE - Menininkas
    ADF - Mokslininkas
    BCE - Prodiuseris
    BCF - Bankininkas
    BDE - Amatininkas
    BDF - Buhalteris

   
O dabar, apie kiekvieną išsamiau:
 

    Pranašas - Šio tipo žmonės iš esmės yra teoretikai, linkę į viską gilintis. Jiems įdomi pasaulio sandara, žmonių mintys, elgesio motyvai. Jie paprastai domisi filosofija, daug skaito, mėgsta įvairias teorijas ir nuolat viskame ieško prasmės. Kadangi yra labai apsiskaitę ir moka sklandžiai reikšti savo mintis, bei patraukti paskui save krūvas gerbėjų, tokie žmonės yra gimę būti lyderiais. Kad ir ką dirbtų, pranašas niekada nebus pilka pelė. Galiausiai jis vis tiek taps padalinio, skyriaus ar visos kompanijos vadovu. Tinkamos specialybės: politologija, sociologija, psichologija, filosofija, režisūra, teologija.

    Analitikas - Šio tipo žmonėms pasaulis pagrįstas ekonominiais ryšiais. Jie puikiai susigaudo investicinėse kryptyse, žino, kaip pokyčiai Kinijos ekonomikoje gali paveikti Lietuvos kaimiečio gyvenimą, numano, kokios akcijos kils kitais metais. Svarbiausia, jie visada žino atsakymą į klausimus, prasidedančius "kodėl". Tokiems žmonėms tinka dirbti finansų analitikais, patarėjais, bankų redaktoriais. Jie turi įgimtų lyderio sugebėjimų, todėl gali užimti ypač aukštus postus. Tinkamos specialybės: ekonomika, vadyba, finansai, teisė, archeologija, istorija, aplinkos inžinerija, kraštotyra.

    Menininkas - Šio tipo žmonės siekia ne padaryti karjerą, o susirasti profesiją. Tokią, kuri padėtų jiems realizuoti įgimtus gabumus. Tai - daugiau humanitarinio profilio žmonės, mėgstantys dirbti savarankiškai. Jų svajonė - turėti profesiją, ar sritį organizacijoje, už kurią jie būtų patys vieni iki galo atsakingi. Dažnai finansinis atlygis nėra pagrindinis kriterijus. Būdami kruopštūs ir besigilinantys į viską iki smulkmenų, tokie žmonės sunkiai priima kritiką ir nelengvai dalinasi atsakomybę. Vadovauti nėra linkę, tačiau paklusti kitiems irgi nelabai mėgsta. Tinkamos specialybės: kalbos, lingvistika, dailė, muzika, teatras.

 
   Mokslininkas - Šio tipo žmonėms svarbiausia - atrasti kažką naujo, sukurti vaistus nuo nepagydomų ligų, išsiaiškinti, kaip veikė senovės romėnų prietaisai ir pan. Darbo jiems reikia ne tam, kad pasiektų jame aukštų postų, ar uždirbtų krūvas pinigų. Šie  žmonės siekia pagerinti savo ir visų mūsų gyvenimą savo naujais atradimais. Dirbdami tiksliųjų mokslų srityje jie tiki, kad viską galima matematiškai suskaičiuoti, chemiškai apdoroti, ir paaiškinti pagal fizikinius dėsnius. Tinkamos specialybės: fizika, chemija, matematika, biologija, biofizika, medicina, energetika, kraštotvarka, slauga.

    Prodiuseris - Tokie žmonės puikiai žino, kaip uždirbti pinigus. Jie - įvaizdžio meistrai. Turėdami vienokį, ar kitokį, dažniau - humanitarinį - išsilavinimą, tokio tipo žmonės sugeba susikurti sau klestinčią karjerą. Šio tipo žmonių puikūs bendravimo sugebėjimai, jie - praktiški ir jiems labai tinka dirbti pramogų versle. Renginių, parodų organizavimas, grupių, menininkų prodiusavimas, reklama - tai sritys, kuriose prodiuseris jaučiasi kaip namuose. Šie, lyderio savybių turintys asmenys yra nepaprastai patrauklūs ir charizmatiški. Tinkamos specialybės: taikomasis menas, dailė, muzika, teatras, audovizualinis menas, renginių organizavimas, chorvedyba.

    Bankininkas - Šio tipo žmonės - praktiški ir linkę vadovauti. Jie moka ir mėgsta bendrauti, tačiau visada žino, kada , su kuo ir kiek verta būtų atviriems. Per daug nesigilindami į globalius klausimus ir svarstymus, jie puikiai išmano, kaip tvarkyti savo ūkį. Tokio tipo žmonės turi galimybių sukurti savo sėkmingą verslą, yra patikimi partneriai ir teisingi vadovai. Gyvenimo prasmės klausimai juos retai kankina, todėl dažniausiai tokie žmonės būna ne tik turtingi, bet ir laimingi. Tinkamos specialybės: ekonomika, vadyba, verslo administravimas, turizmas.

   
    Amatininkas - Šio tipo žmonėms patinka turėti konkrečią profesiją. Jie nelinkę vadovauti, dažniau siekia visiškos nepriklausomybės, kad niekas "nesėdėtų ant galvos". Šio tipo žmonės gali rinktis profesiją, kurioje, tiesiogine prasme, dirbs rankomis - t.y. kurs meno dirbinius, projektuos. Amatininkams nerūpi pripažinimas, jie nepretenduoja į didelius menininkus ar atradėjus. Tiesiog jiems patinka turėti amatą, kuriuo būtų malonu ir apsimokėtų užsiimti. Tinkamos specialybės: taikomasis menas, kalbos, etnologija, stomatologija, odontologija.
   
    Buhalteris - Šiems žmonėms patinka skaičiai ir logika. Jie nesivaiko garbės, netrokšta lipti karjeros laiptais ir nesigviešia titulų. Šio tipo žmonės siekia turėti atskirą darbo sritį, už kurią yra atsakingi, kuo mažiau tiesioginių viršininkų ir, pageidautina, ramų kabinetą. Tokiems žmonėms tinka dirbti farmacijos laboratorijose, bankuose, įmonių apskaitose. Jiems svarbiausia - nepriklausomybė ir pakankamos pajamos. Tinkamos specialybės: medicina, statistika, farmacija, geografija, biochemija, informatika.