Absolventų rekomendacijos
Geriausiai studijų vertę konkrečioje aukštojoje mokykloje žino jos studentai ir alumnai. Būtent jie iš arti susipažįsta su visais kolegijos ar universiteto minusais bei pliusais, įsilieja į akademinės bendruomenės gyvenimą, tad savo realia patirtimi gali pasidalinti su kitais.
VTDK absolventai, užklausti apie kolegiją, ilgai žodžio kišenėje neieško ir dalinasi savo patirtimi. Kaip įvardina „Solid Supply“ projektų vadovas, Transporto logistikos studijų absolventas Rokas Mačiulis, „VTDK yra tarsi namai“. Jam antrina ir animacijos kūrėja urtė Oettinger: „Iš VTDK laikų prisimenu šiltą kolektyvą, ir kursiokai, ir dėstytojai buvo kaip viena didelė šeima“.

NuopuolisVTDK alumnė Urtė Oettinger / asmeninio archyvo nuotr.

Alumnai mielai akcentuoja ir VTDK suteiktas perspektyvas karjeroje. „Kolegija labai glaudžiai susijusi su tuo, kur aš esu dabar. Interaktyvios paskaitos įmonėje metu susipažinau su „NIT“ ir atlikau joje praktiką, po kurio laiko pradėjau ten dirbti. Tad, pirma, labai ačiū kolegijai: jeigu ne VTDK ir ne ši sritis, ko gero, nebūčiau atėjęs į šią įmonę”, – teigia  UAB „NIT“ projektų vadovas, VTDK Statinių inžinerinės sistemos studijų programos absolventas Gytis Raškevičius.
Šiltu žodžiu VTDK mini ir interjero dizainerė, verslininkė Rugilė Jautakaitė: „kolegija suteikė labai daug teorinių ir praktinių žinių, kurias įgijusi galėjau drąsiai ir su pasitikėjimu įeiti į rinką, pradėdama savo verslą ir nebijodama klysti“.

Menų bei inžinerijos sinergija
Be viso to, ką įvardino alumnai, VTDK pasižymi ir tuo, kas geriausiai atspindi inžinerijos bei menų sinergiją – sėkmingai vystomais tarpdisciplininiais projektais. Jų metu vienoje komandoje susitinka meno ir inžinerinę kryptis studijuojantys kolegijos ir kitos šalies, pavyzdžiui, Prancūzijos, aukštosios mokyklos studentai. Dirbdami įvairialypėje komandoje studentai generuoja sumanymus ir kuria realų produktą. Pastarasis būna labai įvairus: nuo projekto, kurio tikslas yra atgaivinti apleistus pastatus, užpildyti tuščias Vilniaus miesto erdves iki eksperimentinės plėtros darbų, tokių kaip 3D spausdintuvo kūrimas ar penkių laipsnių robotizuoto manipuliatoriaus projektavimas.

Susijungus gebėjimams prisitaikyti prie technologijų plėtros, kritiniam mąstymui, žinioms ir kūrybai, studentai įgyvendina aukštą profesionalumo lygį atskleidžiančius projektus: tarptautinėse lenktynėse dalyvaujančią ir vienintelę Lietuvoje reikalavimus atitinkančią „Studentišką formulę“, elektrinį kartą, aerodinaminį vamzdį, šonaslydžio triratį, „Techno-kubą“ ar „Šviesos fontaną“.

Meno ir inžinerijos sinergijaStudentų sukurta „Studentiška formulė“ / J. Rozovskij nuotr.

Akademinė bendruomenė taip pat dalyvauja parodose, konferencijose, renginiuose ar iniciatyvose, gražinančiose Lietuvą. Į klausimą – kokie dar produktai užgims kolegijoje – geriausiai gali atsakyti esami ir būsimi studentai, nes būtent jų idėjas bendruomenė padeda įgyvendinti.

Vienas iš tikslų – suteikti tarptautinės patirties
Ko gero ne vienas moksleivis yra girdėjęs apie studijų metu suteikiamą „Erasmus+” studijų ar praktikos galimybę. Nors, siekiant jaunuoliui pasiūlyti kuo daugiau užsienio aukštųjų mokyklų, kuriose jis galėtų studijuoti, nuolatos ieškoma naujų partnerių, VTDK tik tuo neapsiriboja. Ryšius, dalindamiesi gerosiomis patirtimis, mezga ir dėstytojai.

Kolegijos akademinė bendruomenė yra aktyviai komunikuojanti, bendrus projektus su kitų šalių dėstytojais organizuojanti. Dėl to dažnai VTDK prieigose svečiuojasi studentai iš kitų šalių aukštųjų mokyklų, kurie atvyksta čia pasisemti praktinių žinių.
Žinoma, kolegijos bendruomenė ne tik priima kitų valstybių atstovus, bet ir į stažuotes vyksta pati: studentai kartu su dėstytojais neretai išvyksta į įvairių šalių aukštąsias mokyklas, kuriose, plėtodami bendradarbiavimą ir pasisemdami kito universiteto ar kolegijos „dvasios“, pritaiko savo žinias, kūrybą, semiasi patirties ir kuria realius produktus, pavyzdžiui, interjero dizaino parodos objektus iš antrinių žaliavų.

Dirbtuvės Balstogėje5

Tarptautinių dirbtuvių Balstogės technikos universitete dalyviai / J. Daveiko nuotr.

Dėl to svarstant, ar verta studijuoti Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje, reikėtų įsivertinti, kiek moksleiviui yra svarbus ne tik tinkamas, bet ir darbo rinkai paruošiantis išsilavinimas, praktiniai įgūdžiai, įgyjami dirbant tarpdisciplininėse komandose ar individualiai, aplinka lyg namai, draugiška ir profesionali bendruomenė bei tarptautinė patirtis.

Suskubti reiktų besidominčius menų kryptimi
Stojimo paraiškų pildymas ir priėmimas LAMA BPO sistemoje šiais metais truks iki rugpjūčio 5 d., o jau po 4-urių dienų bus išsiųsti pakvietimai studijuoti. Nors, atrodo, kad prieš akis dar beveik du mėnesiai, svarstančių apie menų krypties studijų programas, reikėtų suskubti ir prašymus užpildyti iki birželio 25 d., kadangi būtent tada startuos stojamieji egzaminai.

Nori perspektyvios ateities? Prisijunk prie VTDK JAU DABAR, nes #ČiaHobisVirstaProfesija. Daugiau informacijos čia.