Birželio 5 dieną, vos startavus renginio sveikinimo kalboms, kuomet savąją tarė ir Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerijos ministras Jaroslav Narkevič, buvo paskelbtas pirmasis geriausias darbas studentų kategorijoje. Ministerija labiausiai nusipelniusiu darbu išrinko VTDK studentės Dorotės Granickaitės „Sveikatinimo centro modulinių namų miestelyje fizinę negalią turintiems asmenims“ prie Rašės upės Utenoje projektą. „Naudodamiesi proga norėtume įteikti dovanėlę prisiminimui“, – sveikindamas D. Granickaitę kalbėjo Ministras.

Joniškio miesto turgavietės projektas / G. Blažonytės, E. Grėbliūno bei S. Chmeliov vizualizacija

Geriausius darbus išskyrė ir Savivaldybės, kurioms buvo kuriami projektai. Čia nepastebėta neliko Joniškio turgavietės projektą kūrusi VTDK komanda: Gintarė Blažonytė, Egidijus Grėbliūnas bei Sergej Chmeliov.

„Labai džiaugiamės tais žmonėmis, kurie atvėrė mums akis ir savo vizijomis pakoregavo mūsų miesto ateities planus. <...> 21 amžiaus turgavietę mums padovanojo Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos komanda: Gintarė, Egidijus ir Sergėj“, – klabėjo Joniškio meras Gediminas Čepulis, įteikdamas atminimo dovanas.

Renginio pabaigoje D. Granickaitė žengė atsiimti dar vieno apdovanojimo, kuomet jos darbą kaip geriausią įvertino „Betono mozaika“. Pasak marketingo projektų vadovės Raimondos Mikalajūnienės, po ilgų diskusijų jos atstovaujamos įmonės komanda nusprendė, kad įvertinimo verčiausias VTDK studentės kurtas socialiai jautrus projektas.

D. Granickaitė ir „Betono mozaikos“ marketingo projektų vadovė R. Mikalajūnienė / VTDK nuotr.

„Šis projektas yra socialiai jautrus ir jis buvo ne tiek sunkus, kiek buvo labai artimas man, nes pačiai teko metus praleisti su laikina fizine negalia – mane partrenkus automobiliu man lūžo abi kojos. Per šį laikotarpį supratau, koks svarbus yra savarankiškumas, todėl vienas šio projekto tikslų buvo sukurti gyvenvietę, palengvinančią aplinkybes fizinei negaliai – pasižyminčią išmaniu namų erdvės valdymu, patogiu susisiekimu ir pritaikyta danga judėjimui su neįgaliojo vežimėliu“, – savo projekto idėja po apdovanojimų dalinosi D. Granickaitė.

Abi VTDK komandos, užklaustos apie įvertinimų, gautų „Structum“ apdovanojimų metu, reikšmę, neslėpė, kad tai nuostabus jausmas ir puiki pradžia profesinėje srityje. „Smagu, kad mūsų darbas neliko nepastebėtas. Komandai – tai paskatinimas dalyvauti kitais metais, nepaisant to, kiek laiko ir pastangų šis projektas reikalavo“, – mintis dėstė E. Grėbliūnas.

Apie „Sveikatinimo centrą modulinių namų miestelyje fizinę negalią turintiems asmenims“ daugiau skaitykite čia.

Apie Joniškio miesto turgavietės projektą daugiau skaitykite čia.

Joniškio miesto turgavietės projektas / G. Blažonytės, E. Grėbliūno bei S. Chmeliov vizualizacija

„Sveikatinimo centro modulinių namų miestelyje fizinę negalią turintiems asmenims“ prie Riešės upės Utenoje projektas / D. Granickaitės vizualizacija

Nori perspektyvios ateities? Prisijunk prie draugiškos bei profesionalios  VTDK bendruomenės JAU DABAR, nes #ČiaHobisVirstaProfesija.

Daugiau apie unikalią galimybę rasi čia.