Idėja tapo sostinės projektu
„VTDK kelias šiame projekte prasidėjo jau tuomet, kuomet jo konceptas buvo tik diskusija. Vieną dieną su lektoriumi Jaroslavu Daveiko kalbėjomės, kaip būtų šaunu, kad daugiau mokyklų turėtų lauko klases, kitaip tariant, pasvarstėme, jog būtų smagu užsiimti tokiu projektu. Su šia mintimi nuėjau į vieną mokyklą, kurioje įvardinau ne tik idėją, bet ir pasiūliau bendradarbiavimą. Bet įstaigos direktorius šiuo klausimu pasiūlė kreiptis į miesto savivaldybę, tad taip ir padariau. Ten idėja buvo priimta su entuziazmu – projekto įgyvendinimo ėmėmės kartu su Vilniaus švietimo pažangos centru (VŠPC)“, – apie lauko klasių pradžią pasakoja viena iš jų organizatorių, kolegijos lektorė Veronika Žvirblė.
Nors idėja užgimė kolegijoje, jos įgyvendinime didelį postūmį padarė Savivaldybė. Būtent jos atstovai parašė projektą, kuris atnešė finansavimo, leisiančio lauko klasėms būti iš tiesų įgyvendintoms.
Asociatyvi nuotr. / Interneto nuotr.
Mokyklų rate buvo paskelbtas viešas konkursas, kuriame dalyvavo dvidešimt šešios miesto įstaigos. Iš jų atrinktos aštuonios, labiausiai atitikusios keltus Savivaldybės kriterijus. Kaip rašoma VŠPC svetainėje, atrenkant mokyklas, buvo vertinama aiški ir argumentuota motyvacija, finansinio prisidėjimo galimybė bei mokyklos teritorijos ypatumai.
Lauko klasių projektai – VTDK studentų rankose
Tam, kad lauko klasės atitiktų mokyklų prioritetus, idėjomis bei nuomonėmis dalinosi mokiniai, jų tėvai ir kiti mokyklų bendruomenių nariai. O, atsižvelgdami į jų išsakytas idėjas, projektus lauko klasėms kurs VTDK studentai.
„Projektas yra integruotas į antro kurso interjero dizaino studijų Interjero įrangos projektavimo dalyką. Jo metu studentai mokosi projektuoti baldus, įrangą, mažąją architektūrą. Tad lauko klasės šias žinias padės įprasminti praktine veikla ir bus vienas iš poros atsiskaitymų šiame semestre. Studentus projekto metu konsultuoja du dėstytojai – aš ir Giedrė Dimavičienė, o rezultatus, tai yra, aštuonis projektus aštuonioms skirtingoms mokykloms pamatysime jau balandžio viduryje“, – pasakoja kolegijos lektorius Jaroslavas Daveiko.
Kaip teigia VŠPC, tikimasi, kad jau šiais metais mokyklų kiemai atgis ir pavirs estetiškomis edukacinėmis erdvėmis, kurios ne tik taps klasėmis be sienų, bet ir pamokos jose bus be jų.