Interaktyvaus dizaino studijos VTDK, programėlių, kompiuterinių žaidimų, animacijos ir iliustracijų kūrimas, o vėliau ir noras kurti „apčiuopiamus“ dalykus bei gerinti biuruose dirbančių žmonių fizinę sveikatą, atvedė L. Lukoševičių ten, kur jis yra dabar – į pasauliu mastu veikiančios įmonės „Tableair“ bendraįkūrėjo ir direktoriaus pareigas. Bet visgi, „TableAir“ gimė atsitiktinai“, – teigia pašnekovas.
Papasakokite apie savo kelią iki „TableAir“: kur dirbote, kuo užsiėmėte?
Prieš pradedant kelionę su „TableAir“, dirbau įvairius darbus, susijusius su interaktyviuoju dizainu. Daugiausiai tai buvo programėlių, puslapių vartotojų sąsajų ir dizaino kūrimas. Teko nemažai dirbti prie kompiuterinių žaidimų kūrimo, ypač skirtų mobiliesiems telefonams, taip pat animacijos ir iliustracijų kūrimo – keletą darbų dar dabar galima rasti čia. Neslėpsiu, karts nuo karto, kai tik randu laisvo laiko, papaišau.
Kaip gimė idėja įkurti savo įmonę ir pardavinėti išmaniuosius stalus?
Savo įmonės kūrimas nebuvo naujas ir nepatirtas dalykas: dar prieš „TableAir“ kartu su kolegomis turėjome ne vieną startuolį bei konsultacijų įmones, kuriose ir atlikome įvairius aplikacijų kūrimo, žaidimų dizaino paslaugas.
„TableAir“ gimė atsitiktinai. Iki šios įmonės įkūrimo jau buvo praėję nemažai metų kuriant skaitmeninius produktus, tad norėjosi pradėti dirbti prie kažko, ką galima pačiupinėti, prie kažko, kas yra fiziška ir gali būti patobulinta technologijų pagalba. Taip pat pokytį lėmė nugaros skausmas, atsiradęs dėl praleistų metų dirbant biure bei ištisas dienas sėdint prie kompiuterio. Būtent tuomet stovimo stalo bei technologijų mišinys pasirodė labai patraukli kombinacija.
„TableAir“ įkūrėte būdamas vos 24-erių, su kokiais sunkumais susidūrėte žengdamas pirmuosius žingsnius verslo pasaulyje?
Tuo metu, kuomet kūriau „TableAir“, dirbau ir prie dar vieno projekto, dėl to sunkiausia ir buvo žonglyruoti tarp dviejų įmonių. Na, bet kai pamačiau, kad visko vienu kartu nesuspėsi, nusprendžiau pasirinkti tai, kas buvo labiau prie širdies bei koncentruotis tik į vieną idėją – „TableAir“.
Kalbant apskritai, verslo pasaulyje iššūkių yra labai daug, tiesa sakant, jie niekada nesibaigia. Bet, jei reikėtų išsirinkti vieną sunkumą, tai būtų gebėjimas surinkti bei suvaldyti profesionalią komandą.
Kuo pasižymi išmanusis stalas?
Išmanusis stalas pasižymi galimybe prisitaikyti prie vartotojo pageidavimų ar nuotaikos, pavyzdžiui, pakeisdamas savo aukštį ar LED apšvietimą.
Gal turite ir kitų išradimų, padedančių gerinti biuro aplinką? Jei taip, papasakokite apie juos.
Per septynerius metus „TableAir“ išaugo nuo įmonės, gaminančios išmaniuosius stalus iki kompanijos, kuri kuria biuro sistemas ir padeda kompanijoms organizuoti darbo planavimą.
Pasikeitus pasaulinei situacijai, prisitaikėme prie rinkos ir šiuo metu padedame žmonėms sėkmingai grįžti į darbo aplinką po karantino. Su „TableAir“ sistema darbuotojai gali planuotis, kada dirbs iš namų, kada iš ofiso. Programa užtikrina saugaus atstumo laikymąsi, o paaiškėjus jog vienas ar keli darbuotojai serga Covid-19, iškart blokuojamas visas aukšto naudojimas, automatiškai surenkami ir susiteminami šalia užsikrėtusiųjų dirbusių žmonių duomenys, jie informuojami apie patekimą į didelės užsikrėtimo rizikos grupę. „TableAir“ sistema taip pat susideda iš programų bei sensorių, apdorojančių susitikimo kambarių rezervacijas ir užimtumus.
Išmanusis „TableAir“ stalas / „TableAir“ „Facebook“ nuotr.
Esame labai patenkinti, jog mūsų kuriama sistema (sensoriai, programinė įranga) yra naudojama didelių įmonių ofisuose, pavyzdžiui, visai neseniai savo programą įdiegėme 18-ikos aukštų biure Berlyne, kuris priklauso įmonei su 7000 darbuotojų.
Kokią specialybę baigėte VTDK ir kaip joje įgytos žinios padėjo karjeroje?
Prieš baigiant studijas VTDK, teko vienerius metus praleisti studijuojant Anglijos universitete. Tad turėjau galimybę palyginti studijų kokybę ir savo kailiu pamatyti, ką gali pasiūlyti VTDK: buvau maloniai nustebintas, nes Interaktyviojo dizaino studijų programa pranoko visus mano lūkesčius. Manau, pakankamai platus kolegijoje dėstomų disciplinų spektras ženkliai ir, svarbiausia, pozityviai prisidėjo prie bendro profesinio ir pilietinio mano asmenybės formavimosi. Dėl nepamirštamų paskaitų apie kultūros istoriją atskirai dar norėčiau padėkoti dėstytojai Daliai Matijkienei.
Jei galėtumėte grįžti laiku, kokį patarimą sau 20-mečiui duotumėte?
Jei galėčiau grįžti laiku į 2010-uosius, sau duočiau patarimą pirkti kiek galima daugiau BitCoinų. Na, bet jei rimtai, tikiu kad kiekvienas gyvename savo unikalų gyvenimą ir visos klaidos bei klystkeliai, kuriais nueiname, mus formuoja, todėl tik priminčiau sau, kad reikia šypsotis, priimti gyvenimą kaip dovaną ir stengtis kiekvieną dieną išnaudoti maksimaliai.
Nori perspektyvios ateities? Prisijunk prie draugiškos bei profesionalios VTDK bendruomenės JAU DABAR, nes #ČiaHobisVirstaProfesija. Daugiau informacijos čia.