Ką dėstote ir kodėl pasirinkote būtent dėstytojo kelią?

Dėstau vizualinius gamybos dalykus: kaip filmuoti, kaip įrašyti garsą, kaip montuoti, taip pat be dėstytojavimo dirbu kino industrijoje.

Kalbant apie dėstytojo kelią, aš jo nepasirinkau, nes net nebuvau susimąstęs, kad kada nors juo būsiu. Bet, gavus pasiūlymą juo tapti, jį priėmiau – atėjau čia padirbėti laikinai. Tačiau labai greitai įsitraukiau: man patinka dėstyti, patinka būti VTDK dalimi. Dėstytojavimo kelias neatėjo man jo siekiant specialiai, tai įvyko labai organiškai. Ir, tai manau, yra labai svarbu. Būtent studentų tarpe randu žmonių, kurie gali įsitraukti į mano kuruojamus projektus.

Vienas įdomiausių projektų su studentais?

Įdomių projektų yra daug. Kolegijoje yra filmuojami tarptautiniai jaunimo festivaliai „Muzikos talentų lyga“ ir „Christmas Talent League“. Taip pat prieš porą metų turėjome projektą su Švietimo ir sporto ministerija, kurio metu filmavome vaikų edukacines laidas.

Na, ko gero, ne man spręsti, kas yra įdomu studentams, bet kas yra įdomu man – tai pakviesti studentus padirbėti tiek praktikų, tiek realių projektų metų. Tas filmas, kurį aš kątik minėjau, atsirado atsitiktinai, o jo idėja gimė darbuojantis su studentais. Su jais  buvome kūrybinėje praktikoje Nidoje. Jos metu vizitui apsilankė labai įdomus žmogus, kuris tapo to filmo pratagonistu. O mano studentai man padėjo nufilmuoti šio personalo castingą. Dėl to jų vardai ir pavardės, kaip parengiamųjų filmavimo darbų atlikėjų, šiuo metu yra to filmo titruose. O dar prieš tą praktiką net nebuvau susimąstęs, kad aš kada nors nufilmuosiu filmą.

Jei turėtumėte savo TV kanalą, apie ką jis būtų?

Tikriausia jis būtų apie kino gamybą ir apie tai, kaip yra kuriami filmai. Daugumą kino kūrėjų turi savo darbus, šeimas, gyvenimus ir jų kelias filmo industrijoje būna labai organiškas, tad tiesiog norėčiau pasakoti apie jų kelią šioje srityje, kaip jie ją atranda.

Kaip prisidedate prie jaukios VTDK atmosferos kūrimo?

Aš paskaitą šiek tiek prilyginu scenai. Reikia turėti aktorinių sugebėjimų tam, kad studentui, kuris dar nelabai žino, ko jis ieško gyvenime, padėtum save atrasti. Reikia mokėti sudominti, papasakoti, dėl to aš dažnai darbe pasitelkiu savo asmeninę profesinę patirtį. Studentai, atėję į paskaitas, susitinka ne su kažkokiu dinozauru, o su žmogumi, kuris vykdo realius projektus, ateina kiekvieną savaitę bei pasako, kas vyksta naujo kino industrijoje. Tai, manau, jiems padeda paskaitoje jaustis geriau.

Ko palinkėtumėte būsimiems VTDK studentams?

Palinkėčiau ateiti studijuoti, susipažinti su dėstytojais, įsilieti į profesinę aplinką ir vėliau tapti savo srities profesionalais.

VTDK šiuo metu vyksta tiesioginis priėmimas, kurio metu dar net prieš egzaminus galima užsitikrinti studijų vietą kolegijoje. Daugiau informacijos rasite čia.