Akademijos ir Lietuvos kariuomenės stenduose buvo supažindinama su karjeros kariuomenėje galimybėmis. Karininkai susitikimuose išsamiai pasakojo apie jau įgytą patirtį ir karininko profesiją. Dėstytojai pristatė studijų programas ir studijuojamus universitetinius dalykus. Žinių apie studijas suteikė ir čia studijuojantys kariūnai, kurie gyvai dalijosi įspūdžiais iš kasdienio Akademijos gyvenimo.

Vilnietė Augustina Urbonaitė sakė, kad jau ateidama į mugę turėjo tikslą daugiau sužinoti apie Karo akademiją ir jos studijų programas, nes rimtai galvoja savo ateitį susieti su kariuomene, savarankiškai domisi karininko profesija ir, žinoma, studijomis Akademijoje, kad galėtų šią profesiją įgyti.

Laurynas Lukas, Vilniaus Pilaitės gimnazijos moksleivis, taip pat aplankė Karo akademijos stendą, nes matė, kad sau keliamus tikslus galėtų pasiekti tik tapęs karininku. Geriausias kelias, pasak jo, – rinktis ir baigti studijas Akademijoje. „Man patinka sekti mūsų politikos įvykius, istorija, geografija, – pasakoja Laurynas ir paaiškina, kad jį gąsdina šalies geopolitinė situacija. – Todėl pats noriu prisidėti prie jos saugumo ir gynybos. Manau, kad kario – karininko – kelias tinkamiausias tam pasiekti.“

Klaipėdietis Justinas Morkus dar svarsto, kokią profesiją pasirinkti, tačiau jei nutars likti Lietuvoje,  savo gimtajame krašte, žada tapti Karinių jūrų pajėgų karininku. „Tuomet, aišku, rinksiuos studijas Lietuvos karo akademijoje“, – tvirtino vaikinas.

Apie karininko patirtį Karinėse jūrų pajėgose Justinui ir kitiems lankytojams išsamiai pasakojo Akademijos absolventas vyr. ltn. Dovydas Rimdžius, pasirinkęs šios krypties studijas. „Mes giname ir saugome savo šalį. Stengtis tobulėti dar labiau motyvuoja visiems matomi tarnybos rezultatai. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kai jūroje išgelbėjame laivą ir jame esančius žmones“, – teigė karininkas.

Moksleiviai susipažino su pirmosios pakopos (bakalauro) studijomis šioje aukštojoje mokykloje ir naujausia informacija apie stojimo į Karo akademiją sąlygas – kiek šiais metais jos yra pasikeitusios ir atnaujintos, kaip Karo akademijoje vyks motyvacinis pokalbis, už ką stojantiesiems bus pridedami papildomi balai ir kita.

Moksleiviai mugėje daugiau išgirdo apie bakalauro studijų programas, kurias bus galima rinktis 2020–2021 mokslo metais: Gynybos technologijų vadybos, Tarptautinių santykių ir Nacionalinio saugumo ir gynybos. Priimti į Akademiją studijuoti pagal Gynybos technologijų vadybos studijų programą ir pareiškę norą tapti Karinių oro pajėgų (KOP) ar Karinių jūrų pajėgų (KJP) karininkais bus siunčiami studijuoti į kitas Lietuvos aukštąsias mokyklas – Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos institutą (KOP studijos) ir Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą (KJP studijos) Klaipėdoje.

Be universitetinio išsilavinimo, kariūnai įgyja karininko profesiją, ugdomos jų asmeninės savybės. Tai – pasitikėjimas savimi, tvirtas būdas, aktyvumas, ryžtas siekti tikslo, kritinis mąstymas, gebėjimas spręsti problemas, noras mokytis ir tobulėti ir t. t.

Savo techniką demonstravo ir tarnybą kariuomenėje pristatė įvairių Lietuvos kariuomenės pajėgų kariai.

Studijas Karo akademijoje kviečiami rinktis jaunuoliai, kurie ketina savo žinias, įgūdžius ir idėjas taikyti tarnaudami Lietuvos kariuomenėje, NATO ir Europos Sąjungos jungtiniuose vienetuose.

Besidomintys studijomis Lietuvos karo akademijoje daugiau informacijos taip pat galės gauti š. m. balandžio 3 d. (penktadienį), Akademijos atvirų durų dieną. Lankytojams bus pristatomos Akademijos universitetinių studijų programos ir priėmimo taisyklės, jie turės galimybę susipažinti su būsimų karininkų mokymosi ir gyvenimo sąlygomis iš arti.

 

 

 

 

 

D.

a.

u.

g.

Daugiau parodos akimirkų – LKA fotoalbume >>>

Aistės Janulevičiūtės nuotraukos