„Pagal mainų programą mokydamasi JAV, lankiausi ir pirmą kartą sužinojau, atkreipiau dėmesį į karinę aukštąją mokyklą, kuri man patiko – disciplina, joje sujungtas sportas ir fizinė veikla su universitetiniais mokslais. Šeima, pas kurią gyvenau JAV, taip pat paskatino, nes matė, kad viskas atitinka mano būdą, – prisimena mergina. – Grįžusi pradėjau domėtis Lietuvoje – tikrinau ir vertinau, kas patinka savo šalyje. Lietuvos karo akademija man atrodė tinkamiausia, nes čia taip pat viskas kartu – universitetinės studijos, karinis rengimas, kiti užsiėmimai.“
Beatričė įsitikinusi, kad pomėgiai padėjo jai rinktis profesiją, po to – įstoti į Lietuvos karo akademiją: „Dešimt metų domiuosi orientavimosi sportu. Tai nėra visiškai tas pats, bet duoda drąsos, nes pavyzdžiui, miške jau nepasiklysčiau. Šis sportas duoda ir fizinės jėgos, padeda įveikti nemalonius iššūkius“.
Su iššūkiais susidoroti, kariūnė tiki, jai padėjo ir toliau padės filosofija, kuria domisi ne vienerius metus. Ne veltui ji laimėjo sidabrą ir bronzą filosofijos olimpiadose!
„Pastaraisiais metais dažnai ir daug kur gyvenau, keičiau aplinką – buvau išvažiavusi į JAV, dalyvavau Erasmus+ programoje Europoje. Greitai prisitaikau prie naujų žmonių, dėl to mažiau baiminuosi“, – paaiškina mergina, paklausta apie pirmus įspūdžius su naujais žmonėmis, naujoje aplinkoje ir naujomis taisyklėmis Akademijoje, o dabar – Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke. Disciplina nesutrikdė ir esu patenkinta. Įspūdžių daug, naujų draugų – taip pat. Todėl vieni kitus palaikome, neleidžiame išsigąsti ir pasiduoti. Taip dabar ir mokomės per Kariūno bazinį kario kursą, vėliau tęsim Akademijoje.“
Mūsų ginklas – mūsų mokslas, motinai Tėvynei!
Eimanto Genio nuotrauka