Kas svarbiausias asmuo organizacijoje? Bet kuris darbuotojas į šį klausimą atsakytų teigiamai ir būtų teisus – tik darnus viso įstaigos ar įmonės mechanizmo darbas garantuoja, kad bus pasiekta norimų veiklos rezultatų. Teigiamai atsakęs organizacijos komunikacijos specialistas būtų teisus dvigubai.

Įmonėje dirbantis organizacijos komunikacijos specialistas, dar vadinamas atstovu spaudai, ryšių su visuomene specialistu, yra žmogus, nuo kurio priklauso, kaip sėkmingai tarpusavyje bendraus įmonės administracija ir darbuotojai, koks bus išorinis organizacijos įvaizdis, ką apie įmonę rašys, kalbės ir rodys žiniasklaida. Šio specialisto kompetencija apima ne tik vidinę, bet ir išorinę organizacijos komunikaciją, kitaip tariant, jis buria kolektyvą, organizuoja bendruomenės renginius, rūpinasi tradicijomis, kuria organizacijos įvaizdį, pristato ją viešai, bendrauja ir bendradarbiauja su organizacijos partneriais ir klientais.

Toks darbas pirmiausia tinka komunikabiliems, mėgstantiems greitą įvykių kaitą, kūrybiškiems ir išradingiems žmonėms, kurie geba rasti bendrą kalbą su labai skirtingomis asmenybėmis ir greitai orientuojasi situacijoje. Norintys tapti organizacijos komunikacijos specialistais turėtų išsiskirti savo empatija, gebėjimu telkti žmones.

Organizacijos komunikacijos studijų programa vykdoma tik Šiaulių valstybinėje kolegijoje. Per trejus (nuolatinės studijos) arba ketverius (ištęstinės studijos) metus studentai susikrauna solidų žinių ir įgūdžių bagažą: studijos pradedamos nuo bendrųjų dalykų (bendravimo psichologijos, informacijos teisės ir etikos, taikomųjų tyrimų metodologijos, rinkodaros), būsimųjų komunikacijos specialistų laukia daug jų profesinės karjeros pagrindus neabejotinai sukursiančių paskaitų ir praktinių užsiėmimų (viešasis kalbėjimas, renginių organizavimas, ryšiai su visuomene, tarptautinė komunikacija, viešųjų ryšių technologijos, žiniasklaidos diskursas, antroji užsienio kalba ir kt.). Su studentais dirba ir mokslininkai, ir srities profesionalai.

Organizacijos komunikacijos studentai Šiaulių valstybinėje kolegijoje noriai naudojasi tarptautinės mainų programos ERASMUS+ galimybėmis. Studijuoti arba atlikti praktikos jie gali važiuoti į Austrijos, Italijos, Graikijos, Portugalijos ir kitų šalių aukštąsias mokyklas. Įspūdžiai iš užsienio šalyse praleisto laiko – patys geriausi. Studentai džiaugiasi naujomis žiniomis, įgūdžiais, aukštesniu užsienio kalbos lygiu ir tiesiog galybe naujų draugų visoje Europoje.

Studijų plane numatytos trys skirtingos praktikos: Organizacijos komunikacinės aplinkos, Viešųjų ryšių, Baigiamoji. Būsimiesiems specialistams naudingas ne tik skirtingas praktikų pobūdis, bet ir tos vietos, kuriose praktikos atliekamos. Šiaulių verslo inkubatorius, Šiaulių apygardos teismas, įvairios miesto įmonės – praktikantai iš Šiaulių valstybinės kolegijos sėkmingai darbuojasi visur. Organizacijos komunikacijos studentų dar studijuojant įgyvendinti projektai yra ne imitaciniai darbai, o patys tikriausi ir praktiškai panaudojami produktai. Pavyzdžiui, grupė antro kurso studenčių parengė lankstinuką apie Šiaulių vyskupijos Pastoracinį centrą, jo padalinius ir teikiamas galimybes.

2017 m. spalį Angelų sargų (Policijos) dienos proga policininkai buvo pradžiuginti šios programos studentų parengtu ir viešoje erdvėje matomu sveikinimu mūsų tvarkos ir ramybės saugotojams.

Organizacijos komunikacijos programos studentai organizavo prasmingą ir naudingą onkologinių ligų prevencijai skirtą renginį, kuriame gydytoja pasakojo apie galimybes išvengti grėsmingos ligos, o gausiai susirinkę kolegijos bendruomenės nariai kartu kūrė širdutes iš siūlų, kurios vėliau buvo atiduotos VšĮ Šiaulių paliatyvios pagalbos ir slaugos centro labdaros parduotuvei „Prasmė – Jūsų prasmingas pirkinys“.

Šių metų kovo mėnesį Organizacijos komunikacijos programos studentai kartu su UAB „Šiaulių vandenys“ pačiame misto centre įsikūrusiame prekybos ir pramogų centre SAULĖS MIESTAS organizavo Pasaulinei vandens dienai skirtą renginį. Šiauliečiai ir miesto svečiai buvo raginami atkreipti dėmesį į vandens svarbą organizmui, jiems priminta apie geriamojo vandens iš čiaupo kokybę, išskirtinumą ir naudą. Renginio svečiai degustavo trijų skirtingų rūšių geriamojo vandens ir turėjo galimybę nuspręsti, kuris – stalo, negazuotas mineralinis ar Šiaulių vandentiekio – vanduo yra pats skaniausias. Buvo galima dalyvauti viktorinoje ir atsakyti į įvairius klausimus, susijusius su vandeniu. Prekybos centre apsilankę miestiečiai ir miesto svečiai ne tik išplėtė akiratį, bet ir iš prekybos centro išėjo pasisėmę geros nuotaikos.

Intensyvios ir orientacija į praktinę veiklą grįstos studijos yra puikus atskaitos taškas, todėl dar visai jauni studijų programos Organizacijos komunikacija absolventai jau gali pasigirti puikiais pirmaisiais profesinės karjeros žingsniais.

Pavyzdžiui, Šiaulių valstybinės kolegijos Organizacijos komunikacijos studijų programos absolventė, Anykščių rajono savivaldybės ryšių su visuomene specialistė Monika Zaturskytė komunikacijos specialistą apibūdina kaip žmogų, kuris organizuoja spaudos konferencijas, dalyvauja rengiant ir įgyvendinant įstaigos viešųjų ryšių, rinkodaros strategijas. Monikai darbe tenka rengti atsakymus į viešosios informacijos rengėjų klausimus, užtikrinti tinkamą organizacijos vidinę ir išorinę komunikaciją, rinkti informaciją apie įstaigos veiklą, ją apibendrinti, teikti oficialią poziciją žiniasklaidos atstovams ir visuomenei per visuomenės informavimo priemones.

Visų įmonės komunikacijos specialistų patirtys skirtingos, bet jas sieja vienas vardiklis – įsipareigojimas būti tuo, kuris apie organizaciją žino viską, ir malonumas bendrauti su žmonėmis tam, kad jiems padėtum savo žiniomis arba konkrečiais veiksmais.