Šiaulių valstybinės kolegijos erdvėse kiekvieną kartą pamačius pašnekovę atrodo, kad susikurti savo stilių labai paprasta – vieną dieną tu ryškus, šviesus, kitą dieną – tu pastelinis ar juodas, vieną dieną tavo plaukai juodi, kitą dieną – rožiniai. Paprašyta papasakoti iš kur semiasi įkvėpimo ir kaip ryte apsisprendžia, kaip šiandien atrodys, Anastasija atsako: „Tai gali būti mada, meno kūriniai, gamta ar netgi kitų žmonių stiliaus detalės. Ryte apsisprendžiu pagal savo nuotaiką ir dienos renginį. Kartais galiu pasirinkti ryškesnį ir išraiškingą stilių, o kartais – švelnesnį ir subtilų. Svarbiausia, kad mano apranga ir makiažas atitiktų mano jausmus ir suteiktų pasitikėjimo.“

Įvaizdis – individualumo atspindys

Paprašyta save apibūdinti trimis žodžiais, Anastasija Lukoshius drąsiai sako: „Išraiškinga. Man patinka eksperimentuoti su skirtingais įvaizdžiais, nes tai suteikia galimybę kasdien būti išskirtine ir nenuspėjama. Autentiška – lieku ištikima savo įsitikinimams ir individualiam stiliui, nepaisydama kitų nuomonių. Spektakliška. Mano stilius ir išvaizda dažnai primena pasirodymą teatro scenoje – ryškūs spalvų deriniai, kruopščiai parinktas makiažas ir išskirtiniai perukai sukuria įspūdį, tarsi aš nuolat būčiau scenoje.“

Merginai svarbu pasitikėti savo išvaizda, todėl ji stengiasi kurti įvaizdį, atspindintį individualumą ir kūrybiškumą: „Mano įvaizdis yra tiesioginis atspindys mano pomėgių ir kūrybinės išraiškos.“

Anastasija matoma ne tik Šiaulių mieste. Birželį Vilniuje praūžė „Šaltibarščių festivalis“, kurio metu Šiaulių valstybinės kolegijos studentė pelnė gražiausio kostiumo titulą: „Mano dalyvavimas buvo ne tik siekis laimėti, bet ir išreikšti savo kūrybinę esmę. Tiek kostiumas, tiek jo dizainas yra mano kūryba. Idėja kilo likus savaitei iki festivalio, tačiau per stebuklą pavyko ją įgyvendinti. Tai buvo emocinis ir kūrybinis iššūkis, kuris leido man iki galo išreikšti savo individualumą ir kūrybinį potencialą.“

Pašnekovė neatmeta galimybės kada nors tapti reklaminiu veidu ir išbandyti save naujoje srityje.

Anastasija yra Šiaulių valstybinės kolegijos Statybos studijų programos studentė. Rinktis statybos studijas ją paskatino tėtis, kuris jau daugelį metu dirba šioje sferoje. Tėtis pastebėjo dukros susidomėjimą ir tokiai specialybei tinkančius gebėjimus: „Būtent tėčio pasakojimai ir požiūris parodė man, kad statyba yra labai įdomi ir perspektyvi kryptis.“

Baigusi Kolegiją, Anastasija planuoja tęsti studijas universitete. Jos tikslas – architektūros studijos. 

Mėgautis mokslo kelione

Paprašyta papasakoti apie studijas Kolegijoje, ji teigia: „Studijos kolegijoje mane maloniai nustebino. Ankstesniuose mokslo etapuose bijojau, kad mokslai taps sunkesni, tačiau tai pasirodė tik nepagrįsta baimė. Įstojusi supratau, kad kolegijos gyvenimas ne tik skiriasi nuo mokyklos, bet yra kupinas įvairių veiklų, kurios vyksta laisvu nuo paskaitų laiku. Tai buvo puikus atradimas, kuris leidžia man mėgautis studijų patirtimi ir jų siūlomomis galimybėmis.“

Anastasija Lietuvoje jau penkerius metus.

„Kai mano tėvai planavo čia persikraustyti, aš, žinoma, lydėjau juos. Per šį laiką Lietuvoje sugebėjau įsikurti ir prisitaikyti prie gyvenimo ritmo, atradau naujų draugų ir pradėjau kurti naujus prisiminimus. Ši šalis man tapo antrais namais, kur jaučiuosi patogiai ir saugiai,“ – pasakoja iš Ukrainos kilusi mergina.

Pašnekovė puikiai kalba, rašo lietuviškai ir studijuoja kartu su lietuviais studentais.

„Aišku, ne visada lengva suprasti ir išreikšti save ne gimtąja kalba. Kartais susiduriu su iššūkiais dėl nežinomų žodžių ar subtilių kalbos niuansų. Tačiau šie sunkumai mane motyvuoja nenuilstamai mokytis ir tobulinti lietuvių kalbos įgūdžius. Suvokimas, kad nuolat stiprėjantys įgūdžiai gali pagerinti mano akademinius pasiekimus ir asmeninį augimą, verčia mane aktyviai įsitraukti į mokymosi procesą,“ – teigia ji.

Paklausta apie lietuvių ir ukrainiečių skirtumus, Anastasija sako: „Ukrainiečiai atviri ir drąsūs. Jie linkę energingai žengti į priekį. Lietuviai pasižymi savo patikimumu ir atsidavimu. Jie visada pasirengę padėti kitiems, ištiesti pagalbos ranką, kai to reikia.“

Pokalbio metu studentės paprašėme įsivaizduoti, kad ji sutinka žmogų, kuris visiems lipdo tam tikras etiketes. Paklausus, ką ji norėtų tokiam žmogui pasakyti, studentės atsakymas buvo toks:  „Kasdien visi susiduriame su įvairiomis situacijomis ir iššūkiais, kuriuos mes ne visada įvertiname arba nesuprantame iki galo. Siekis būti atviram ir užmegzti artimesnius santykius su žmonėmis gali atverti duris į nepaprastą pasaulį, kuriame vertiname ne tik išorinius faktus, bet ir jausmus, išgyvenimus. Galbūt verta pabandyti peržengti etiketes ir pažvelgti į žmones ne kaip į stereotipus, bet kaip į unikalias asmenybes su savo patirtimi ir emocijomis.“

Mergina drąsiai linki būsimam studentui nesijaudinti, nes egzaminai yra tikrai ne pasaulio pabaiga.

„Reikia išlaikyti ramybę ir neleisti kitų nuomonei paveikti tavo pasitikėjimo savimi – asmeniniai gebėjimai ir pastangos yra tai, kas tikrai svarbu. Šiuo metu svarbu ne tik įgyti žinias, bet ir geriau pažinti save, savo privalumus ir ribas. Tik tada galėsi siekti tikslo su pasitikėjimu ir ryžtu. Tad atsipalaiduok, mokslai yra kelionė, o ne tikslas. Svarbiausia mėgautis šia kelione ir kiekviena jos akimirka“, – mintimis dalijasi Anastasija.

ŠVK – asmenybę auginančios patirtys!

Domina studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje? Susisiekime!

Stojančiuosius į ŠVK konsultuojame telefonais +370 615 97 114, +370 41 52 50 51, el. paštu priemimas@svako.lt arba Kolegijos centriniuose rūmuose (Aušros al. 40, 212 kab., Šiauliai).

www.svako.lt