Šiaulių valstybinė kolegija bendrajam priėmimui yra parengusi platų spektrą studijų programų: tie, kurie domisi informatika, gali rinktis Informacinių sistemų technologiją ar Multimedijos technologijas, svajojantiems apie inžinerines studijas ŠVK rekomenduoja rinktis Aplinkos apsaugos, Automatikos ir elektros inžinerijos, Automobilių techninio eksploatavimo, Autotransporto elektronikos, Statybos ar Transporto logistikos technologijų studijų programas. Informacijos valdymas, Organizacijos komunikacija, Socialinis darbas ir Verslo ekonomika – tai socialinių mokslų studijų krypties programos. Kolegijoje taip pat ruošiami sveikatos mokslų srities specialistai: bendrosios praktikos slaugytojai, kineziterapeutai, kosmetologai. Visuomet populiarios – verslo ir viešosios vadybos studijų krypties programos: siūloma rinktis Buhalterinę apskaitą, Gamybos ir logistikos vadybą, Įmonių ir įstaigų administravimą, Tarptautinį verslą anglų kalba, Turizmo ir viešbučių studijų programą.

Nuo birželio 1 d. iki liepos 23 d. galima teikti bendrojo priėmimo prašymus priimti studijuoti į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Prašymai priimami internetu per bendrojo priėmimo svetainę www.lamabpo.lt. Pageidaujamų studijuoti programų sąrašą nurodytu laikotarpiu galima keisti neribotą skaičių kartų, visuomet galios naujausias išsaugotas variantas. Prašymų teikimas nemokamas.

Tie, kurie nori ne tik užpildyti prašymą, bet ir pasikonsultuoti su specialistais, laukiami Priėmimo tarnyboje, esančioje Centriniuose rūmuose (Aušros al. 40).

Dalyvaujantys bendrajame priėmime gali pretenduoti į valstybės finansuojamas arba nefinansuojamas studijų vietas.

Šiemet įgijusiems vidurinį išsilavinimą ir stojant į valstybės finansuojamą vietą privaloma būti išlaikius bet kurį vieną valstybinį egzaminą.

Įvertinus „Investuok Lietuvoje“ ir asociacijos INFOBALT siūlymus, įsidarbinimo rodiklius, bene 50 proc. didinamas priėmimas į inžinerijos, technologijos, informatikos ir fizinių mokslų studijas kolegijose. Koleginis sektorius stiprinamas įvertinus ne tik darbdavių, ekspertų argumentus, bet ir studijų krypčių vertinimo rezultatus, pačių stojančių asmenų pasirengimą studijuoti.

Valstybė finansuos beveik 37 tūkstančių pirmakursių mokslus: 9 tūkst. iš jų – kolegijose.

Išsami informacija stojantiesiems (ŠVK priėmimo taisyklės, konkursinio balo sandara, studijų kaina ir kitos aktualijos) skelbiama www.svako.lt skiltyje Stojantiesiems.