26-ą kartą vykusi tarptautinė specializuota gamybos, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda yra vienintelis ir svarbiausias inžinerinės pramonės metų renginys Lietuvoje. Parodos misija – pristatyti šalies inžinerinės pramonės įmones, jų pasiekimus ir potencialą, paskatinti užmegzti bendradarbiavimo ryšius tarp verslo ir mokslo institucijų, inicijuoti glaudesnį profesinių mokyklų ir verslo bendruomenės ryšį. Parodoje susitinka transporto, logistikos, mechanikos ir inžinerijos profesionalai.

Vienintelės tarptautinės specializuotos inžinerinės pramonės parodos temų spektras labai platus: nuo pramonės įrangos ir medžiagų, pramoninių robotų, robotizuotų įrenginių, elektronikos, elektrotechnikos, automatikos, suvirinimo technologijų iki energijos taupymo, įrankių, kooperacijos ir kt. Parodos erdvėse galima pamatyti prabangių automobilių, gauti profesionalių konsultacijų.

Parodoje „Balttechnika 2018“ ŠVK pristatė net du studentų sukonstruotus projektus – praėjusiais metais dienos šviesą išvydusį sportinį automobilį „Lotus“ ir šių metų kūrinį – elektrinį pramoginį kartingą. Jį kūrė Automobilių techninio eksploatavimo ir Autotransporto elektronikos studijų programų studentai.

Anot parodos „Balttechnika“ projekto vadovės Gretos Barysaitės, akivaizdu, kad mokslas yra neatsiejamas nuo pramonės ir gamybos procesų, nes daugybė inovacijų, robotizacijos procesų tobulinimo ir naujų technologijų idėjų gimsta būtent jaunų kūrėjų galvose. Kartu su mokslo bendruomene yra įgyvendinami realūs projektai, kurie vėliau tampa startupais ir sėkmingais verslais.

„Balttechnikos“ organizatorių teigimu, parodoje kasmet pristatoma inovatyvių produktų, pasiūloma naujų sprendimų inžinerinės pramonės įmonėms. Lietuvos įmonės keičiasi, prisitaiko prie 4-osios pramonės revoliucijos keliamų standartų, o poreikis žinoti apie sektoriaus aktualijas ir megzti kontaktus neslūgsta jau daug metų. Kasmet renginyje susitinka tie, kuriems rūpi inovacijos, robotizacijos procesai, modernūs skaitmeniniai sprendimai, skirti pramonei. Skaičiuojama, kad parodoje apsilanko daugiau nei 5000 specialistų. Savo produkciją ir žinias atsiveža užsienio įmonės. Šiemet renginyje prisistatė svečiai iš daugiau nei 10 šalių, veikė lauko ekspozicija.

Iš viso per tris parodos dienas vyko 20 skirtingų renginių, skirtų gamybos, technikos naujovių bei tendencijų pristatymui ir aptarimui.