Verslumas ir verslumo ugdymas yra viena iš sričių, kuriai Kauno maisto pramonės ir prekybos mokykla skiria dėmesį ir siekia tobulinti. Šiuo metu prekybos skyriuje mokosi smulkaus verslo organizatoriai, apskaitininkai-kasininkai, elektroninės prekybos agentai ir prekybos įmonių vadybininko padėjėjai. Specialybinius ir verslumo įgūdžius jie įgyja ne tik teorinių ir praktinių pamokų metu, bet ir Junior Achievement veikloje (steigdami mokomąją bendrovę), SimuLith veikloje (dirbdami su imitacine bendrove) bei mokyklos mokomojoje kavinėje. Visų veiklų metu mokiniai praktiškai susipažįsta tiek su įmonės steigimo, pardavimo procesais, išmoksta darbo komandoje, situacijų sprendimo, darbo su įvairiais dokumentais, o svarbiausia – atrasti save.

Todėl, kai sužinojome, jog Britų taryba bendradarbiaudama su Ugdymo plėtotės centru atrenka dešimt mokyklų, kuriose bus diegiamas socialinio verslo pamokų ciklas – būtinai nusprendėme dalyvauti. Ir laimėjome - Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras yra viena iš dešimties mokyklų Lietuvoje, kurioje nuo šių metų pradedamos dėstyti socialinio verslo pamokos! Kas tai yra? Socialinis verslas – tai kol kas Lietuvoje dar tik populiarėjantis, tačiau ateityje žymiai didesnę reikšmę įgausiantis verslo modelis. Jis leidžia jaunuolius ugdyti novatoriškai, ne tik mokant verslo ar ekonomikos pagrindų, tačiau greta ugdant jų socialinį jautrumą, kritinį mąstymą, lyderystę, pilietiškumą. Socialinio verslo pamokų ciklas – tai metodinis įrankis, kurį parengė Britų taryba, NVO „Avilys“, organizacija „Geri norai“ kartu su Ugdymo plėtotės centru. Metodika buvo parengta vykdant projektą „Socifaction: socialinio verslo plėtra regionuose“.

Šiuo metu mūsų mokymo centre teorinių pamokų metu mokiniai susipažįsta su socialinio verslo koncepcija, modeliu ir kitais aspektais. Ir įgytas žinias iškart pritaikys praktiškai – nuo rugsėjo mūsų mokomoji kavinė pradės veikti kaip socialinis verslas. Kadangi šios kavinės veikla rūpinasi mokiniai – tai bus pirmas jų žingsnis link nuosavo socialinio verslo, ir pirma praktika, pažįstant socialinį verslą!

Nori būti socialiai verslus? Ateik mokytis į Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centrą – nuo rugsėjo kviečiame pasirinkti pardavėjo, elektroninės prekybos agento, apskaitininko-kasininko, prekybos įmonių vadybininko padėjėjo ar smulkaus verslo organizatoriaus specialybės.