Palyginti su aukštais ankstesniojo studijų krypčių reitingo rezultatais,  iš dvidešimties vertintų studijų krypčių LSMU išlaikė stabilią reitingo poziciją septyniolikoje, o trijose – pagerino.  Tarp išaugusių rodiklių itin išsiskiria dar geresnė darbdavių nuomonė apie baigusiuosius studijas LSMU – ir mažesnis studijas nutraukusių studentų skaičius. 

Sveikatos krypčių grupėje – lyderystė 

Naujajame reitinge LSMU užtikrintai pirmauja vientisųjų studijų Sveikatos mokslų krypčių grupėje. Šiemet Universitetas lyderiauja ir Medicinos studijų kryptyje, kuri įvertinta 87,2 taškais, ir išlaiko pirmąsias pozicijas Odontologijos (93,35), Farmacijos (89,1) bei Veterinarijos studijų kryptyse. 

Šios pozicijos – itin reikšmingos, nes vertindami vientisąsias studijas reitingo rengėjai 20 taškų viso dalykinio magistrantų rengimo reitingo svorio suteikė darbdavių nuomonei, dar  20 – mokslo kokybės toje kryptyje įverčiui. Lietuvos mokslo tarybos (LMT) palyginamojo ekspertinio mokslo krypčių vertinimo rezultatai – išskirtiniai LSMU, patvirtinę Universiteto lyderystę šalies mastu medicinos ir sveikatos mokslų srityje, ir atskleidę laimėjimus puikiai įvertintose biologijos, veterinarijos ir gyvūnų mokslo kryptyse. 

Bakalauro studijų kryptyse Lietuvos sveikatos mokslų universitetas pirmąsias pozicijas užima Slaugos ir akušerijos (93,84), Burnos priežiūros studijų kryptyse, o magistrantūros Sveikatos mokslų krypčių grupėje lyderiauja Slaugos ir akušerijos (84,92) bei Reabilitacijos (57,7) studijų kryptyse. 

Tarp vertinimo kriterijų – ir kiek abiturientų, visus valstybinius egzaminus išlaikiusių aukštais balais (86-100), pasirinko konkretų universitetą, ir kiek buvo priimtųjų į valstybės finansuojamas/nefinansuojamas studijų vietas. Taip pat atsižvelgta į žemiausią įstojusiųjų balą ir balų vidurkį, į studijas nutraukusių studentų skaičių. Šiemet įtrauktas ir naujas rodiklis –  2023 m. laidos absolventų vidutinės pajamos praėjus 12 mėn. po studijų baigimo.

Puikios sąlygos studijoms 

LSMU prorektoriaus studijoms prof. Kęstučio Petrikonio vertinimu, stabiliai aukštos LSMU pozicijos šalies ir tarptautiniuose reitinguose – puikus ankstesnių strateginių sprendimų rezultatas. 

„Universitetas yra pasirinkęs procesų efektyvinimo, studijų kokybės gerinimo kryptį, ir prieš keletą metų suplanuoti darbai jau duoda svarių rezultatų“, – pastebėjo prorektorius. 

Pasak prof. K. Petrikonio, pokyčiai LSMU nesustos: planuojama toliau gerinti studijų infrastruktūrą, daugės ir studentų praktikos veiklų, šiuolaikinių žinių įgijimo būdų,  paslaugų studentams. 

Nuosekliai plečiama LSMU mokslo ir studijų bazė: šiemet duris atvėrė įspūdingas naujas Slaugos fakulteto pastatas, planuojami nauji, aukščiausios kokybės Medicinos ir Odontologijos fakultetų pastatai, didžiausia Lietuvoje gyvūnų klinika. Kokybiška studijų aplinka, geresnės sąlygos Universiteto darbuotojams po kurio laiko, tikėtina, atsispindės dar labiau išaugusiais LSMU rodikliais. 

LSMU – specializuotas universitetas 

Iš viso šiemet žurnalas „Reitingai“ vertino apie 90 universitetų bakalaurų ir vientisųjų studijų krypčių. 

Tvari LSMU lyderystė sveikatos mokslų studijų kryptyse juolab reikšminga, nes LSMU – specializuotas universitetas, kuriame studijos vyksta tik dvidešimtyje visų reitinguotų studijų krypčių, ir didžiosios dalies vertintų krypčių, kaip teisės, inžinerijos, matematikos ar pan., studijos LSMU nevyksta.

Kasmet žurnalas „Reitingai“ skelbia ir Lietuvos gimnazijų dalykinį reitingą. Jo rezultatai – puikūs LSMU gimnazijai. Šiemet LSMU gimnazija – geriausia Lietuvoje tarp išmokančiųjų lietuvių kalbos ir ketvirtoji šalyje tarp geriausiai išmokančiųjų chemijos ir anglų kalbos.