Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusioje šventėje dalyvavo studijas baigę Medicinos, Odontologijos, Farmacijos, Slaugos, Visuomenės sveikatos, Veterinarijos ir Gyvūnų mokslų fakultetų vientisųjų, bakalauro, magistro studijų absolventai bei jų tėvai, draugai ir artimieji.

Laukiami Lietuvos ir užsienio darbo rinkose

Šiandien iš šiuolaikinio gydytojo tikimasi ne vien puikių specialybės žinių, bet ir stiprių komandinio darbo, problemų sprendimo, lyderystės įgūdžių. Ilgametes medikų rengimo tradicijas puoselėjantis universitetas neatsilieka nuo pažangiausių pasaulinių sveikatos profesionalų rengimo tendencijų. 

Kaip sako LSMU studijų prorektorius prof. Kęstutis Petrikonis, medicinos ir sveikatos srities specialistų parengimas LSMU – išties išskirtinis. Naujausiomis mokslo žiniomis grįstos teorinės studijos derinamos su praktiniu, simuliaciniu, probleminiu mokymu –  tai suteikia svarbių profesinių įgūdžių, moko bendradarbiauti, ugdo atsakomybę. 

 „Universiteto ryšiai su gydymo įstaigomis – itin glaudūs, didžiausi mūsų partneriai – Kauno klinikos ir Kauno ligoninė – suteikia klinikinę bazę. Praktiniam mokymui skiriame tikrai daug dėmesio, ir ne tik ligoninėse. Vienas stipriausiai išplėtotų mokymo metodų LSMU – vadinamoji medicininė simuliacija, kai klinikiniai praktiniai įgūdžiai bei situacijų sprendimo būdai tobulinami naudojant manekenus, muliažus, treniruoklius ar tam tikrą paciento aplinką imituojančiomis sąlygomis.

Taip pat jau daugiau nei 20 metų taikome probleminį mokymą (angl. Problem Based Learning) – studentai turi struktūriškai pademonstruoti savo įgūdžius, ne tik žinias. Kadangi LSMU – itin tarptautiškas universitetas, įsigyta viena populiariausių pasaulyje savarankiško mokymosi platformų. Geriausių užsienio specialistų parengtas turinys tinka mokytis savarankiškai, jį galima derinti su dirbtinio intelekto sistemomis“, – pasakojo prorektorius studijoms.

Pasak prof. K. Petrikonio, LSMU absolventai yra ir bus itin paklausūs darbo rinkoje, o norintiems karjerą tęsti užsienyje medikams padės tai, kad nuo šių metų LSMU medicinos studijos buvo akredituotos pagal Pasaulio medikų švietimo organizacijos (angl. World Federation for Medical Education) standartus.

„Tai – Lietuvos medicinos studijų atitikties pasauliniams standartams pripažinimas. Esame globalūs žaidėjai: konkuruojame nebe šalies, ne vien Europos, o jau ir pasauliniu mastu“, – pažymėjo LSMU prorektorius studijoms. – Akreditacija absolventams teikia galimybę toliau karjerą tęsti Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), be to, JAV standartai kai kuriais atvejais  aukštesni nei Europos, todėl tai, be kita ko, padeda tobulinti studijų programas“, – pažymi prof. K. Petrikonis. 

Prorektoriaus teigimu, gauta akreditacija itin reikšminga LSMU studijuojantiems užsienio šalių piliečiams. Jų – daugiau kaip 25 proc. visų studentų. 

Pasak prof. K. Petrikonio, daugelyje valstybių medicinos ir sveikatos srities studijų programose vietų skaičius  – labai ribotas, tad jauni žmonės ieško, kur kitur galėtų įgyti kokybišką išsilavinimą. LSMU užsieniečiams patrauklus dėl stiprios klinikinės bazės, galimybių įsitraukti į mokslo tyrimus ir daugiakultūrės aplinkos.

Įgyvendino svajonę

Žinomas TV laidų vedėjas ir LSMU Gyvūno ir žmogaus sąveikos bakalauro studijų absolventas Mindaugas Sėjūnas pasakoja, kad studijos buvo labai įdomios ir visus, jaučiančius trauką gamtai ir gyvūnams, kviečia stoti į LSMU Gyvūnų mokslų fakultetą. Jam pačiam šiam suvokimui prireikė 30 metų, o svajonės įgyvendinimui – 50-ties, tad nedelskite ir nedvejokite, sako jis, nes gyvenimas lekia siaubingu greičiu. 

„Baigti šiuos mokslus nebuvo labai paprasta, tačiau be galo įdomu. Biologijos paskaitose  grįžau į miškus, žemės gelmes ir visą įvairovę, kuri mus supa. Chemija ir biochemija išmokė medžiagų struktūros, iš ko susideda visas gyvasis pasaulis. Morfologijos paskaitų metu tarsi iš „Lego“ detalių dėliojome įvairių gyvūnų kaulus, mokėmės sąnarių, jungčių sąveikos, jų pavadinimų. Per mikroskopą stebėjome, kaip juda ląstelės ir kiti mikroorganizmai. Skaičiavome raudonuosius kraujo kūnelius – eritrocitus, ir pagaliau iš arti pamačiau, kaip atrodo tai, ką žinojau tik kaip pavadinimą“, – dalijasi M. Sėjūnas.

Rekomenduoja rinktis LSMU

Šių metų LSMU Akušerijos programos absolventė Judita Klusaitė, jau turinti darbo pasiūlymą gimdymo skyriuje, rekomenduoja rinktis būtent akušerijos studijas.

„Po vidurinės mokyklos man tai buvo lyg šviežio oro gurkšnis, kuris suteikė mokslinės, darbinės ir gyvenimiškos patirties, – kalba J. Klusaitė. – Šios studijos atspindėjo aukštą akademinį lygį, čia susipažinau su nuostabiais žmonėmis, mokiausi naujausiomis rekomendacijomis grįstų praktinių įgūdžių iš dėstytojų ir klinikose dirbančių specialistų profesionalų. Čia puikios galimybės dalyvauti tarptautiniuose renginiuose, kursuose, konferencijose, „Erasmus+“ programose, jungtis į universiteto bendruomenes.“

Savo ruožtu LSMU Sveikatinimo ir reabilitacijos magistrantė, ergoterapeutė Greta Židžiūnaitė pažymi, kad LSMU yra vienas pirmaujančių medicinos universitetų Baltijos šalyse, ruošiantis aukšto lygio specialistus, todėl studijos čia jai suteikė tiek teorinių, tiek praktinių įgūdžių ir žinių, kuriomis specialistė naudojasi savo darbe kiekvieną dieną.

„Be to, magistro studijų paskaitų tvarkaraštis puikiai suderintas, kad magistrantai galėtų dirbti. Dėstytojai – bendradarbiaujantys ir palaikantys studentus. Baigusi bakalauro studijas buvau pakviesta dirbti vienos iš dėstytojų įstaigoje, kurioje dirbu iki šiol. Todėl manau, kad studijos LSMU yra puiki galimybė jauniems žmonėms tobulėti, augti kaip asmenybėms, kurti stiprias karjeras“, – šypsosi G. Židžiūnaitė.

Absolventei pritaria ir Farmacijos studijų programą baigusi Liveta Karpaitė. Jos teigimu, studijos davė daug teorinių ir praktinių žinių, kurios būtinos, siekiant tapti puikiu specialistu. Smagiausia dalis absolventei buvo teoriją pritaikyti laboratorinių darbų metu, atliekant įvairias chemines reakcijas, stebint spalvų kitimus, gaminant įvairias farmacines vaisto formas, pavyzdžiui, tabletes, kapsules ar žvakutes.

Farmacijos studijų programą L. Karpaitė rekomenduoja žmonėms, kurie mėgsta sveikatos mokslus, domisi chemija ir biologija, nori padėti žmonėms, turi analitinio mąstymo gebėjimų, yra atsakingi ir kruopštūs. 

„Šiuo metu dirbu toje pačioje vaistinėje, kurioje ir atlikau praktiką, – pasakoja LSMU absolventė. – Pirmą kartą savo studijų kryptį atitinkantį darbą vaistinėje pradėjau dirbti baigusi antrąjį studijų kursą. Susirasti darbą farmacininkui (netgi būsimam) tikrai nėra sunku, kadangi dar studijuojant universitete ir už jo ribų vyksta įvairūs renginiai,  galima užmegzti ryšių su vaistinių ar farmacijos įmonių atstovais. Smagu, jog nemažai darbo ar praktikos galimybių suteikiama esant dar tik studentui.“

L. Karpaitė sako, kad Farmacijos fakulteto absolventų karjeros galimybės itin plačios: vieni karjeros siekia vaistinėse, kiti – vaistų didmeninio platinimo įmonėse, farmacijos pramonės įmonėse ar farmacijos tyrimus vykdančiose laboratorijose.

„Šios studijos buvo puiki pradžia ir atvėrė galimybes dirbti norimą darbą vaistinėje. Kadangi labai mėgstu bendrauti su žmonėmis, jaučiuosi tikrai puikiai, galėdama išklausyti daug įdomių, bet tuo pačiu skirtingų istorijų, nusiskundimų, galėdama priimti geriausią sprendimo būdą iškilusiai problemai spręsti. Šiemet baigusi studijas galiu drąsiai teigti, jog džiaugiuosi savo pasirinkimu studijuoti LSMU“, – šypsosi absolventė.

…….

Šiemet „Žalgirio“ arenoje diplomai įteikti 447 -iems Medicinos fakulteto, 134 -iems Odontologijos fakulteto, 172- iems Veterinarijos fakulteto, 63 – ims Farmacijos fakulteto, 139 -iems Visuomenės sveikatos fakulteto, 192 - iems Slaugos fakulteto ir 27-iems Gyvūnų mokslų fakulteto absolventams, iš viso – 1174 -iems absolventams, iš kurių net 275 – atvykę iš 48 šalių.