Asmens parodymas atpažinti – procedūra, kurios metu įtariamasis yra parodomas atpažįstančiąjam kartu su kitais tos pačios lyties, panašios išvaizdos asmenimis.
Šią simuliaciją organizavo MRU Viešojo saugumo akademijos prof. dr. Snieguolė Matulienė, kuri studentams nurodė atpažįstamus asmenis, o jiems reikėjo juos pakviesti atvykti į atpažinimą, taip pat surasti kitus, panašios išvaizdos asmenis ir teisingai atlikti atpažinimo procedūrą.
Atpažįstamieji, kurių didžioji dalis buvo MRU darbuotojai, stengėsi studentams pasunkinti užduotį ir iškelti papildomų iššūkių: atvykti neįprastai apsirengus, keisti šukuosenas, reikšti nepasitenkinimą, atsisakyti kalbėti be advokato ir pan.
„Patyriminis mokymas ir simuliacinių situacijų analizė yra vieni iš pagrindinių studijų metodų studijuojant Viešojo saugumo akademijos studijų programose. Jie leidžia studentams įgyti praktinių įgūdžių ir supratimo, kaip teorinės žinios taikomos realiose situacijose. Tai suteikia būsimiems teisininkams (tyrėjams) galimybę susidurti su įvairiomis, kartais net stresinėmis, situacijomis, be rizikos klaidų realiame gyvenime. Tokios patirtys ugdo sprendimų priėmimo gebėjimus, greitą reakciją ir gebėjimą dirbti komandoje, kas yra būtina teisininko (tyrėjo) darbe. Simuliacijos taip pat padeda geriau suprasti žmonių elgseną, reakcijas ir parengti profesionalius teisininkus, viešojo saugumo specialistus, pasiruošusius veikti efektyviai ir atsakingai bet kurioje aplinkoje“, – sako prof. dr. S. Matulienė.
Simuliacijos buvo organizuojamos kaip praktinis studijų dalyko „Kriminalistikos taktika“ užsiėmimas.