Praeitis
Kauno kolegijos Mados dizaino studijų programos antrakursės – Samanta Skromovaitė, Emilija Bertašiūtė, Gabija Žymančiūtė, Fausta Skudrytė, Rugilė Kaikarytė ir Dovilė Deveikytė – jungtine tvarios mados kolekcija „Buvom vaikai… / We Were Kids…“ nukels į spalvotas vaikystės dienas. Vilniaus kolegijos Mados dizaino studentai – Alvyda Valančiūtė, Laura Šiaulytė, Katryna Sadovskytė, Tomas Kasperavičius – avangardinėje kolekcijoje „Prisiminimai / Memories“ atsigręš į tautinį paveldą ir suteiks jam šiuolaikiškumo. Kurdama kolekciją „Kraitis / Dowry“ įkvėpimo praeityje ieškojo ir Kauno kolegijos studentė Ema Remeikytė. Drabužiai, atspindintys skirtingus gyvenimo ciklus: gimimą, vaikystę, paauglystę, brandą ir senatvę, pasakos dizainerės šeimos istoriją. Rezekne Academy of Technologies studentė Evika Muizniece kolekcijoje „We All S*** Until We Don‘t“, kurios modeliai kurti iš perdirbtų medžiagų, perteiks naują žvilgsnį į latvių tautinį kostiumą ir jo detales. Vilniaus kolegijoje studijuojanti Viktorija Jocytė, įkvėpta Karalienės Elžbietos II asmenybės, kolekcijoje „Black is the Queen of Colors“ laikydamasi griežto karališko garderobo etiketo, perteiks drabužių siluetų visapusiškumą.
Dabartis
Iš praeities į dabartį nukels Kauno kolegijos studentės Alinos Kusaitės kolekcija „Gambitas / The Gabit“, kuri paskatins susimąstyti apie tai, jog gyvenimas primena šachmatų partiją, kurioje žmonės kovoja tarpusavyje, bandydami pranokti vieni kitus. Ironiškoje ir šmaikščioje kolekcijoje „Žmogas“ Vilniaus dailės akademijos studentas Raimedas Latvys nepiktai pasijuoks iš žmonių, kurie diskriminuoja, žemina homoseksualius asmenis. Įkvėpimo kolekcijai jaunasis dizaineris sėmėsi iš socialinių tinklų komentarų, visuomenėje gajų stereotipų.
Ateitis
Į ateitį nukels Kauno kolegijos studentės Livetos Motiejauskaitės kolekcija „Išsilaipinimas / Landing“ įkvėpta futurizmo, kuris drabužiuose perteikiamas per neįprastus audinius, siluetus. Vilniaus kolegijos studentės Kristinos Savarauskaitės kolekcija „Anapus žmogaus / Beyond–Man“ užduos klausimus: kokios yra žmogaus proto galimybės ir kas yra už jų ribų? Koks gali būti ateities žmogus? Kiek toli galime nueiti kurdami inovacijas? Virtualią realybę ir priklausomybę nuo jos kolekcijoje „Dopaminas“ tyrinės Kauno kolegijos studentė Ela Kamarauskienė. Karilė Mituzaitė, studijuojanti Kauno kolegijoje, pristatys drabužių kolekcija „GMO (Genetically Modified Organism)“, sukurtą siekiant skleisti informaciją apie GMO vartojimo pasekmes. Vilniaus dizaino kolegijos absolventė Samanta Zykaitė pristatys drabužių kolekciją „From You“, sukurtą iš džinso ir įvairių medžiagų likučių bei atraižų, kuri skatins susimąstyti apie vartotojiškumo problemą.
Kitokie, bet stiprūs
Žinutę apie dažnai nepastebimą ligą – anemiją – skleis avangardinė Kauno kolegijos studentės Emilijos Piekautaitės kolekcija „Anemia“. Skaistė Rugieniūtė, studijuojanti Kauno kolegijoje, kolekcijoje „Stigma“ reprezentuos individo pasipriešinimą visuomenėje vyraujančiai psichinių sutrikimų stigmatizacijai. Kauno kolegijos studentė Gabija Radzevičiūtė kolekcijoje „Solivagant“ (lot. asmuo, kuris vienas klaidžioja ar keliauja po pasaulį) perteiks nerimo sutrikimo keliamus pojūčius ir emocijas. Paulina Vitauskaitė, studijuojanti Kauno kolegijoje, kolekcijoje „Talasofobija“ paskatins susidurti su gilių vandenų baime ir ją įveikti.
Laisvė
Alina Kateryniak iš Ukrainos, studijuojanti Kauno kolegijoje, kolekcijoje „Young, Wild and Free“ perteiks nevaržomos laisvės, pasitikėjimo savimi ir meilės sau jausmus. Kauno kolegijos absolventai Gintaras Rėpšas ir Rūta Tamošiūnaitė kolekciją „Natrix Adoratio“ inspiruotą lietuviškų pasakų „Eglė žalčių karalienė“ bei „Jūratė ir Kastytis“ dedikuos nesuvaržytai, ieškančiai įdomių saviraiškos formų, autentiškai asmenybei.
Kaip ir kasmet „Apkalbos 2023“ kels aktualius klausimus, skatins diskutuoti, stebins ir įkvėps. Bilietus į renginį galite įsigyti www.bilietai.lt platformoje.
Renginio organizatoriai: Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Mados dizaino studijų programa