Odinių galanterinių objektų kūrimas – tai taikomojo meno sritis, pasižyminti subtilia meistriškumo, kūrybiškumo ir odos apdirbimo technikų įvaldymo visuma. Menų akademijos Objektinio meno studijų programos absolventė Monika Imbrasaitė, jau kurį laiką norėjo išbandyti save naujose srityse. Šis noras jaunąją menininkę paskatino odos darbuose įkomponuoti kitokį medžiagiškumą turintį elementą – medieną.
Susipažįstant su menininkų, dirbančių su medžiu, kūryba, M. Imbrasaitei kilo idėja sujungti šias dvi natūralias medžiagas ir sukurti unikalius, funkcionalumu pasižyminčius kūrinius, remiantis elegancijos ir moteriškumo aspektais.
Personalinėje parodoje „Nuo formos iki funkcijos“ menininkė organišką odos žavesį apjungia su medienos subtilumu. Kiekvienas eksponuojamas kūrinys atspindi kaip šios dvi medžiagos harmonizuoja viena kitą. Estetiniai jaunosios menininkės sprendimai trina ribas tarp meno ir funkcionalumo. Kūriniai suteikia galimybę atidžiau patyrinėti šias medžiagas šiuolaikinėje madoje, pabrėžiant, kaip tradicijos ir modernumo sankirta gali virsti funkcionaliu objektu.
Nesvarbu, ar parodos žiūrovas yra mados entuziastas, ar tiesiog vertina kūrybos naujumą, ši paroda, įkvėpta odos ir medžio sintezės, neabejotinai padės ištrūkti iš įprastų meno ir mados standartų.
M. Imbrasaitės kūrinių parodą galima apžiūrėti Kauno kolegijos Alytaus fakulteto bibliotekoje (Studentų g. 17 (102 kab.), Alytus).
Parodos kuratorė: Lolita Grabauskienė, Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos dėstytoja.