Studijos užsienyje dažnai apima ne tik akademinį mokymąsi, bet ir kultūrinę integraciją, asmeninį tobulėjimą bei naujų įgūdžių įgijimą. Kaip apibūdintum savo patirtį Kauno kolegijoje?

Studijos Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultete atskleidė daugybę vertingų galimybių. Pirmiausia, dėstytojai buvo ne tik profesionalūs, bet ir paslaugūs, kas leidžia jaustis palaikomam. Toks dėstytojų požiūris labai padeda ne tik įveikti akademinius iššūkius, bet ir užmegzti asmeninius ryšius su jais. Be to, koordinuojantys darbuotojai visada buvo pasirengę padėti ir patarti, kad galėčiau susikoncentruoti į studijas be papildomų rūpesčių. Ši šiltų ir profesionalių santykių atmosfera buvo labai svarbi mano akademiniam tobulėjimui.

Perėjimas į naują aplinką ir kultūrą dažnai kelia nemažai iššūkių. Kokius sunkumus patyrei prisitaikydama prie kitos kultūros ir kaip sugebėjai juos įveikti?

Prisitaikymas prie Lietuvos kultūros buvo pakankamai sklandus, tačiau pradžioje, kaip dažnai nutinka daugeliui, patyriau izoliacijos jausmą. Tai buvo natūralu pereinant į naują aplinką, kur viskas atrodė svetima ir nepažįstama. Dauguma studentų, su kuriais kalbėjau, taip pat patyrė šį jausmą, tačiau labai svarbu nepasiduoti. Pamažu pradėjau aktyviau bendrauti su vietos bendruomene, dalyvauti įvairiose veiklose, kas padėjo man susirasti savo vietą. Svarbiausia – nebijoti užmegzti naujų ryšių ir išbandyti naujus dalykus.

Studijos užsienyje suteikia puikią galimybę patobulinti tiek akademinius, tiek praktinius įgūdžius. Tai gali būti kalbos mokėjimas, komunikacijos gebėjimai ar gebėjimas dirbti su įvairiais žmonėmis. Kokius naujus įgūdžius įgijai studijuodama Kauno kolegijoje?

Studijos Kauno kolegijoje suteikė galimybę patobulinti ne tik akademinius, bet ir kasdienius įgūdžius. Anglų kalbos naudojimas kasdieninėse situacijose gerokai praplėtė mano kalbinius gebėjimus ir suteikė daugiau pasitikėjimo. Be to, pažinimas su kitokia švietimo sistema leido man geriau suprasti skirtingus mokymosi metodus ir skatino atvirumą naujoms idėjoms. Ši patirtis padėjo man vertinti įvairias pedagogines praktikas ir praturtino mano požiūrį į švietimą.

Dėstytojai užsienyje dažnai išsiskiria ne tik savo kompetencija, bet ir dėmesiu studentams, tapdami ne tik akademiniais vadovais, bet ir pagalbininkais kasdieniuose gyvenimo ir studijų klausimuose. Kokį palaikymą gavai iš savo dėstytojų?

Visą laiką kolegijoje jaučiau nuolatinę paramą iš dėstytojų. Jie buvo labai atidūs ir pasirengę padėti, o tai buvo esminis veiksnys, padedantis man pasiekti gerus akademinius rezultatus. Ši nuolatinė parama leido man pasitikėti savo jėgomis ir susitelkti į mokslus, nes žinojau, kad visada galiu gauti pagalbą, jei jos reikės.

Kiekvienas studentas susiduria su įvairiais socialiniais iššūkiais, tačiau taip pat atranda naujus draugus ir bendraminčius. Koks buvo tavo įspūdis apie socialinį gyvenimą Kaune ir kaip tai prisidėjo prie tavo bendros patirties?

Iš pradžių buvo sunku, tačiau susikūrus savo socialinį ratą ir aktyviau dalyvaujant kolegijos organizuojamuose renginiuose, socialinė patirtis tapo gerokai prasmingesnė. Kaunas, nors ir iš pradžių atrodė svetimas, su laiku tapo miestu, kuriame galima ne tik mokytis, bet ir mėgautis gyvenimu, tyrinėti istoriją bei architektūrą. Pasakojimai apie Kauno svetingumą ir šiltus žmones dažnai buvo girdimi iš kitų Erasmus studentų ir tai taip pat tapo neatsiejama mano patirties dalimi.

Studijos užsienyje neapsiriboja tik akademiniais dalykais. Tarpkultūriniai ryšiai, naujos draugystės ir gyvenimo patirtys dažnai tampa vienais iš pačių svarbiausių studijų aspektų. Ką vertingo pasisėmei iš šios tarptautinės patirties?

Kaune užmezgiau labai vertingą draugystę su lietuviu studentu, kuri buvo ne tik asmeniškai, bet ir akademiškai labai svarbi. Šis ryšys padėjo man lengviau prisitaikyti prie gyvenimo Lietuvoje, gauti vietinių patarimų ir įžvalgų apie šalį. Esu tikra, kad ir ateityje palaikysiu ryšį su šiuo žmogumi. Manau, kad tarpkultūriniai ryšiai ir draugystės yra vienas iš svarbiausių studijų užsienyje aspektų, nes jie suteikia ne tik profesinį, bet ir asmeninį augimą.