Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje balandžio 21-ąją, atvirų durų dieną, galima buvo apsilankyti šioje vienintelėje šalyje aukštojoje universitetinėje karo mokykloje ir iš arti pamatyti, kur gyvena ir mokosi būsimi Lietuvos karininkai vadai. Baigę Lietuvos karo akademiją, jie tarnaus Lietuvos kariuomenėje, todėl savo veiklą pristatė ir įvairūs jos daliniai, su išskirtine tarnyba supažindino NATO sąjungininkai, tarnaujantys Lietuvoje.

Visi norintys buvo kviečiami dalyvauti ekskursijose po Akademiją, pažiūrėti, kur gyvena ir mokosi kariūnai. Jie galėjo užsukti į Kariūnų batalioną, apsilankyti sporto komplekse, ramovėje, Mokslo ir žinių rūmuose, susipažinti su Akademijoje studijuojančiųjų buitimi, gyvenimo, laisvalaikio ir studijų sąlygomis. Susitikimuose kartu buvo pristatomos universitetinių studijų ir karinio rengimo programos, priėmimo į šią aukštąją mokyklą reikalavimai, karininko karjeros perspektyvos ją baigus.

Apie savo veiklą pasakojo Lietuvos šaulių sąjungos, kitų institucijų ir organizacijų, su kuriomis Karo akademija bendradarbiauja, atstovai. Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos institutas, kuriuose studijuoja kariūnai – būsimi Karinių jūrų arba oro pajėgų karininkai, sudarė galimybes išbandyti technines priemones, kurias naudoja besimokantys pilotuoti orlaivį arba valdyti laivą.

Savo ginkluotę ir karinę techniką pristatė Lietuvos kariuomenės Sausumos, Karinės oro ir jūrų pajėgos. Į Akademijos teritoriją nusileido sraigtasparnis, buvo demonstruojamas laivo maketas, XIV a. šarvų ekspozicija, veikė minų paieškos ir neutralizavimo robotas. Taip pat svečiai galėjo susipažinti su riaušių malšinimo ekipuote ir kitomis priemonėmis, stebėti kariūnų atliekamą parodomąją karinę operaciją.

Renginio metu vyko įvairūs kariniai žaidimai ir estafetės, svečiai galėjo išbandyti kario ekipuotę, pasivaišinti kareiviškomis vaišėmis, jų laukė įvairios linksmos staigmenos.

Į Akademiją atvykę vyresniųjų klasių moksleiviai sakė, kad puiku buvo viską pamatyti savo akimis, nes dauguma jų nori išsiaiškinti, kaip vyksta atranka į studijas Karo akademijoje, kokias studijų programas galima pasirinkti, kokios priėmimo sąlygos ir kiti reikalavimai. Taip pat buvo įdomu iš pačių kariūnų išgirsti, kaip jie čia gyvena ir studijuoja, sužinoti, kokios yra karjeros perspektyvos.

Vilnietis Lukas patvirtino, kad Akademijoje lankosi galvodamas apie studijas šioje aukštojoje mokykloje. „Gimnaziją baigsiu dar tik kitais metais, bet jau dabar rimtai svarstau ir noriu apsispręsti, ką veiksiu baigęs mokyklą. Esu šaulys, todėl mane domina studijos Lietuvos karo akademijoje, kuri išsiskiria drausme ir griežtu dienos režimu, – sako vaikinas. – Matau, kad kariūnų gyvenimas ir veikla atitinka mano pomėgius.“

Iš Kauno atvykęs Dominykas prisipažino, kad Akademijoje lankosi paskatintas draugų. „Dėmesį patraukusį Akademijos stendą pamačiau mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Karjera ir studijos 2023“, kurioje su bendraklasiais domėjausi Lietuvos aukštųjų mokyklų programomis, – prisiminė jaunuolis. – Dabar atsirado proga atvažiuoti į sostinę ir savo akimis pamatyti kariūnų gyvenimą. Todėl dabar esu čia, Lietuvos karo akademijoje.“

Lietuvos karo akademija yra vienintelė Lietuvoje universitetinė aukštoji mokykla, kariuomenei rengianti ir ugdanti visapusiškai išsilavinusius karininkus. Sėkmingai baigę Karo akademiją kariūnai įgyja aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir pirmąjį karininko (leitenanto) laipsnį.

Norintys tapti karininkais, kviečiami rinktis studijas Lietuvos karo akademijoje. Kandidatų atranka vyksta ir registruotis į ją galima tiesiogiai Akademijos interneto svetainėje, stojantiesiems skirtoje rubrikoje „Nuolatinės bakalauro studijos“ (www.lka.lt/nuolatines-bakalauro-studijos).

Daugiau Lietuvos karo akademijos atvirų durų dienos akimirkų galima pamatyti LKA fotogalerijoje.

Eimanto Genio nuotrauka