Silvija, paklausta, ko tikėjosi stodama į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją, buvo atvira: „Kadangi nebuvau nei Lietuvos šaulių sąjungos narė, nei Krašto apsaugos savanorių pajėgose nepraėjau NPPKT, man pradžioje viskas atrodė sudėtinga ir baugu, bet paaiškėjo, kad visko galima labai greitai išmokti. Bijojau, kad neturint jokios karinės patirties, gali sunkiai sektis, bet jau ketvirti metai, kaip aš esu čia, tai galiu įvertinti, kad nėra skirtumo tarp kolegų, kurie turėjo patirties, ir kurie atėjo nauji, viską lemia sunkus darbas, motyvacija mokytis ir tobulėti.“

Todėl svajojantiems studijuoti Lietuvos karo akademijoje, Silvija pataria: „Apsisprendusiam ar dar tik mąstančiam apie studijas, patarčiau būti atviriems ir pasirengusiems pokyčiams – ne tik fiziniams, kad teks pakeisti savo rutiną, tapti fiziškai aktyvesniems, bet ir vidiniams. Teks pažiūrėti į tam tikras situacijas kitomis akimis, pakeisti požiūrį ir įsitikinimus, teks pažinti save netikėtose situacijose, atrasti savo dar nepažintus bruožus, stipriąsias ir silpnąsias savybes, ir priimti neišvengiamus pokyčius.“

Silvijos baigiamasis darbas apžvelgė propagandos grėsmę nacionaliniam saugumui Ignalinos rajone Rusijos–Ukrainos karo metu. Kadangi pati autorė kilusi iš šio regiono, teigė norėjusi prisidėti prie gimtojo krašto saugumo pačiu pirmuoju rimtu savo moksliniu darbu. Didžiuojamės Silvijos patriotiškumu ir profesionalumu tiek tarnyboje, tiek akademinėje veikloje.

Norintys tapti karininkais, kviečiami rinktis studijas Lietuvos karo akademijoje. Kandidatų atranka vyksta ir registruotis į ją galima tiesiogiai Akademijos interneto svetainėje, stojantiesiems skirtoje rubrikoje „Nuolatinės bakalauro studijos“ (www.lka.lt/nuolatines-bakalauro-studijos).

Eimanto Genio nuotrauka