Diplomus absolventams įteikė LAJM direktorius Vaclavas Stankevičius, studijų baigimo pažymėjimus – Karinių jūrų pajėgų vadas jūrų kpt. Giedrius Premeneckas. Pasveikinti kariūnų į ceremoniją atvyko Karo akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius.

„Mes Akademijoje stengiamės sukviesti būsimus kariūnus ir paraginti juos mokytis Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje – taip atverti jiems kelią į jūrą. Tikiuosi, kad jūra jus mylės ir jūs tuo didžiuositės, būsite ištikimi jūrai, jūreiviams ir Karinėms jūrų pajėgoms“, – kariūnams linkėjo Karo akademijos viršininkas.

„Galite didžiuotis savimi, kad esate jūrininkai, kad studijavote mokykloje, kuri Lietuvoje yra išskirtinė. Kas sudaro jūrų valstybę? Jos pagrindas yra ne tik uostas, ne tik laivai, bet ir mokymo įstaigos ir, svarbiausia, personalas. Jūs esate viena svarbiausių jūrinių valstybių dalių, – į absolventus kreipdamasis kalbėjo jūrų kpt. G. Premeneckas. – Tikiu, atsiminsite šiuos studijų metus kaip geriausius savo gyvenime ir mielai grįšite į savo gimtąjį uostą. Ir tikiuosi jus sutikti Karinėse jūrų pajėgose.“

Įteikdamas diplomus absolventus taip pat sveikino LAJM direktorius V. Stankevičius ir priminė: „Kad ir kur būtumėte, visada esate ir būsite mūsų absolventai, mūsų kolegos, ir visada, jei prireiktų, mes būsime pasiruošę jums padėti.“

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas palinkėjo kiekvienam būti tuo, kurį jūra pasirinko kaip bendražygį: „Jūra myli ją mylinčius. Gerbkite jūrą ir ji gerbs jus.“

Tai jau šeštoji Lietuvos karo akademijos absolventų laida, kuri po pirmo kurso rudens semestro Akademijoje mokslus tęsė Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje. Kariūnai Justas Lekšas, Minvydas Kubilius ir Paulius Degutis baigė bakalauro studijų jūrų laivavedybos programą. Jau liepos mėnesį jie karininko tarnybą pradės Karinėse jūrų pajėgose: „Eisime į jūrą – būsime laivo navigatoriai, atsakingi už saugų plaukimą. Taip pat būsime karininkai, kurių pareiga – tinkamai vadovauti savo komandai, vesti jos narius į priekį. Kaip sutarsime su savo komandomis, tokius rezultatus ir pasieksime.“

Pagal Akademijos parengtą ir pradėtą taikyti Karinių jūrų pajėgų karininko rengimo modelį, KJP studijas sudaro trys pagrindiniai etapai – įstojimas į Lietuvos karo akademiją, pusės metų studijos Akademijoje pagal Gynybos technologijų vadybos programą ir 3,5 m. trukmės studijos Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje (LAJM) ir karinis rengimas KJP mokymo centre (Klaipėdoje). Sėkmingai baigusiems studijas absolventams suteikiamas profesinio bakalauro laipsnis, atitinkamos kvalifikacijos ir karinių jūrų pajėgų leitenanto laipsnis.

Šiais metais liepos 2 d. kariūnams kartu su kitais Lietuvos karo akademijos absolventais Vilniuje, S. Daukanto aikštėje, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda suteiks pirmąjį karininko – leitenanto – laipsnį. 12.00 val. 44 vaikinai ir 4 merginos prisieks ištikimai tarnauti Lietuvos valstybei, negailėdami jėgų ir gyvybės ginti Tėvynę, jos laisvę ir nepriklausomybę.

Tai – vienas didžiausių renginių, siekiantis tarpukario Lietuvos tradicijas, kurį kasmet organizuoja ir visuomenei pristato Lietuvos karo akademija. Juo domisi tiek abiturientai ir jų artimieji, tiek krašto apsaugos sistemos bendruomenė, tiek sostinės gyventojai ir svečiai, turistai, politikai, užsienio šalių diplomatai.

LAJM diplomų įteikimo ceremonija

Eimanto Genio nuotraukos