Primenama, kad prekybos vietose jau galite rasti naujausią žurnalo „Kur stoti“ numerį, kuriame begalės naudingos informacijos tiems, kuriems stojimo į aukštąsias mokyklas klausimai – itin aktualūs.

Preliminari egzamino išlaikymo riba sudaro 40 proc. egzamino užduoties bendrojo kurso klausimų taškų sumos. Egzamine ji būtų 16 taškų.

Užduotis galite rasti paspaudę čia.

Tikėjosi panašių klausimų

Portalo kurstoti.lt kalbintas Mantas Abliauliūnas pasakojo, kad egzaminas jam buvo ganėtinai lengvas, tačiau kiek nustebino pirmoji dalis – testas, kuris buvo lyginant su ankstesniais metais – daug sunkesnis. „Tikėjausi panašių klausimų, nes daug sprendžiau ankstesnių metų egzaminų. Sudėtingiausia buvo paskutinė dalis, nes jai pasiruošti mokydamasis turėjau mažiausiai laiko. Manau, kad gausiu 55-65 taškus“, – kalbėjo vaikinas, ketinantis studijuoti transporto inžineriją. Fizika sudaro 0,2 konkursinio balo.

Buvo ir lengvų, ir sunkių užduočių

Abiturientė Laima Poltorakevič pasakojo, kad itin stresavo prieš egzaminą. „Programos kursas labai platus, todėl nežinai, ko tikėtis. Nepasakyčiau, kad egzaminas buvo labai sunkus. Kaip ir visi kiti egzaminuose buvo ir lengvų, ir sunkių užduočių. Šiek tiek nustebino testinės užduotys, nes kai kurios buvo pakankamai sudėtingos. Į laiką spėti laisvai įmanoma“ – pasakojo mergina.

Egzaminas pasirodė sudėtingas

Robertas Audinys pasakojo, kad buvo ganėtinai sunkus. „Išlieka tendencija, kad kiekvienais metais egzaminai sunkėja. Egzaminui ruošiausi kruopščiai ir persižiūrėjau ketverių metų senumo užduotis. Man šis egzaminas buvo daug sudėtingesnis nei pernai ar užpernai. Labai daug teorijos, negana to, kad pirmoji dalis yra gryna teorija, dabar netgi trečioji dalis t.y. kompleksiniai uždaviniai yra labai stipriai „suteorinti“, jei taip galima pasakyt, ir skaičiavimų nebėra daug“, – savo įžvalgomis dalijosi abiturientas.  

Vaikinas yra įsitikinęs, kad klausimai suformuluoti taip, kad patikrinti abiturientų loginį mąstymą, o tokiems uždaviniams reikia daug laiko, kurio jam asmeniškai pritrūko, norint kokybiškai atlikt užduotis. „Manau rezultatu nesidžiaugsiu, nes pasitaikė „kiaulystės dėsnis“: susirgau angina prieš pat egzaminą ir jį teko laikyt su pakilusia temperatūra“, – niūriomis nuotaikomis dalijosi jaunuolis.

Kiekvienais metais sunkėja egzaminas

Kitas kalbintas abiturientas Danielius Cekas pasakojo, jog praėjusių metų egzaminas jam pasirodė kur kas lengvesnis nei šių metų. „Su draugu pastebėjome, kad tokia tendencija matosi kiekvienais metais. Kai kurių užduočių tikėjausi, bet kai kur teko ir nusivilti. Egzaminą išlaikysiu, bet neaišku, ar užtektinai gausiu balų, kad įstočiau ten kur noriu, kadangi manęs prašo bent 50 proc.”, – pasakojo vaikinas.

Sunkiausias – paskutinis uždavinys

„Pats esu iš rajono mokyklos, iš mano klasės fiziką laikė 4 mokiniai. Mes visi stengėmės, ruošėmės. Likus porai savaičių iki egzamino labai kartojausi visas formules, ką jos reiškia ir pan. Atėjau į egzaminą pasiruošęs. Iš pradžių pavarčiau užduočių lapus ir su šypsena veide juos pradėjau spręsti, nes buvo tokių klausimų kuriuos tik dieną prieš egzaminą išmokau“, – pasakojo Gedas Steišiūnas.

„Sudėtingiausia bent jau man buvo paskutinė užduotis, ten buvo apie natrio izotopo skilimus. Pats nesirinkau chemijos 11-12 klasėje, todėl šis uždavinys pasirodė sunkiausias“, – pasakojo jaunuolis.

Gedas įsitikinęs, kad pats egzaminas tikrai buvo sunkus, teko gerai „pasukti” galvą, kad uždavinius išspręsti. „Neviską parašiau, neviską pažymėjau, bet jaučiuosi gerai. Mano nuomone, surinksiu 50-60 balų. Aišku, kaip ir kiekvienam abiturientui norėtųsi surinkti kuo daugiau“, – pasakojo abiturientas, kuris nori stotį į aviacijos inžineriją KTU.

Vaikinas atviravo, kad didžiąją ir svarbiausią konkursinio balo dalį sudaro matematika, kurioje jis jaučiasi geriausiai. „Tikiuosi matematikos daug geresnio rezultato. O fizika man sudaro 0,2 stojamojo balo“, – pasakojo abiturientas.

Praėjusių metų statistika

Fizikos valstybinį brandos egzaminą laikė 2467 kandidatai iš 2685 užsiregistravusiųjų. Egzaminą išlaikė 97,53 proc. kandidatų. Šimto balų įvertinimą gavo 0,85 proc. kandidatų Šimtą balų gavo mokiniai, kurių 95,23 proc. mokėsi išplėstiniu kursu ir 95,23 proc. iš jų pirmame pusmetyje turėjo 9-10 balų įvertinimus.