Kas gi yra tie introvertai?

Introvertas yra žmogus, kuris įprastai energijos pasisemia ir didesnį pasitekinimą jaučia būdamas tylesnėje, susikaupti ir mąstyti leidžiančioje aplinkoje. Dažniausiai šie žmonės nesibaimina vienatvės, jie puikiai atlieka užduotis, kurioms reikia itin susikaupti ir sutelkti visą dėmesį. 

Ir nors jie puikiai jaučiasi mažiau bendraudami su kitais žmonėmis, jiems sekasi apgalvoti detales, jie yra kūrybiški ir atidūs. Jų gebėjimas įsigilinti į žmonių vidinį pasaulį, spręsti iššūkius padeda pateikti itin tikslias ir vertingas įžvalgas. 

Į ką introvertai turėtų atkreipti dėmesį rinkdamiesi būsimąją specialybę ar ieškodami darbo?

Nors introvertai – uždaresni žmonės, ne visi jie drovūs ir vengia socialinio kontakto, bendravimo. Jie gali gebėti pakankamai neblogai bendrauti ir turėti puikių įgūdžių kurdami tarpasmeninius santykius. Tačiau, skirtingai nei ekstravertai, kuriems patinka būti dėmesio centre, vesti renginius ar dirbti grupėse, introvertai vis tik dažniau yra linkę dirbti savarankiškai. 

Introvertai pirmenybę teikia: 

  1. Darbo vietoms, kuriose užtikrinama tyla ir ramybė (dažnai atviroje, triukšmingoje aplinkoje jie jaučiasi prasčiau);
  2. Darbams, kuriuose pagrindinis dėmesys skiriamas bendravimui su vienu žmogumi ar nedidele žmonių grupele, o ne viešam kalbėjimui ar vadovavimui didelei komandai;
  3. Profesijoms, kuriose akcentuojamas savarankiškas darbas, o ne bendravimas ir darbas su daugybe žmonių.

Taigi, toliau pateikiame 10 introvertams tinkamiausių specialybių sąrašą

1. Kraštovaizdžio architektas ir želdynų dizaineris

Pasitelkdami kūrybiškumą ir įgytas žinias, kraštovaizdžio dizaineriai rengia projektus, viešosiose ar privačiose erdvėse sukuria funkcines zonas, projektuoja pėsčiųjų takus, tvenkinius ir fontanus, galiausiai, parenka tinkamus augalus ir sukuria estetiškai patrauklias lauko erdves. Jie dirba tiek prie kompiuterio, tiek nuvykę į objektus.

2. Redaktorius ir tekstų kūrėjas

Redaktoriaus funkcija – prieš spausdinant ar publikuojant tekstus, peržiūrėti, ar juose nėra gramatinių, rašybos ir stiliaus klaidų, aptiktas klaidas profesionaliai pakoreguoti. Redaktoriai dažniausiai patikrina ir faktus arba tekstus pritaiko prie konkrečios organizacijos komunikavimo stiliaus. 

Tekstų kūrėjai rašo įvairius tekstus – nuo trumpų reklaminių šūkių iki išsamių straipsnių ar net knygų. Vėlgi bendrauti reikia tik patvirtinant užduotis. 

3. Grafikos dizaineris

Naudodami programinę įrangą, grafikos dizaineriai kuria vizualinį turinį, padedantį perteikti konkrečias idėjas, naudodamiesi skaitmeniniais ištekliais, jie kuria interneto svetaines ir kt., suteikia pateiktai medžiagai daugiau informatyvumo. Jie taip pat gali kurti reklaminę produkciją – leidinius, plakatus, lankstinukus ir t. t. 

4. Buhalteris 

Buhalteriai peržiūri įmonių finansines ataskaitas, stebi finansų skyriaus veiklą, analizuoja duomenis, rengia finansines ataskaitas, formuoja organizacijos apskaitos politiką ir t. t. Taigi, šis darbas – labiau su skaičiukais, o ne žmonėmis, nors pasitaiko ir retų išimčių.

5. Socialinių tinklų administratorius 

Socialinių tinklų specialistai planuoja, kuria ir diegia įvairias rinkodaros kampanijas, kuria turinį, stebi bei analizuoja veiklos rezultatus. Taip pat šie specialistai gali virtualiai bendrauti su puslapio sekėjais, atsakyti į žinutes ir komentarus. Apskritai šie specialistai užtikrina, kad įmonės socialiniuose tinkluose sublizgėtų, daugelį užduočių galima atlikti nuotoliniu būdu. 

6. Mechanikas

Pagrindinės mechanikų pareigos – tikrinti mašinas ir prietaisus, remontuoti juos, atlikti techninę priežiūrą. Mechanikai kasdieniame darbe pasitelkia įvairius įrankius ir technologijas, jie gali specializuotis konkrečiose srityse, dirbti tik su tam tikromis sistemomis ar transporto priemonėmis ir kt. 

7. Mokslininkas, mokslo darbuotojas 

Tyrėjai atlieka bandymus laboratorijose, analizuoja duomenis, renka rezultatus ir, galiausiai, apibendrina informaciją. Mokslininkai gali dirbti valstybinėse įstaigose ir institucijose, švietimo įstaigose, aplinkosaugos organizacijose, komercinėse įmonėse ir t. t. Nemažai darbo galima atlikti savarankiškai, nors kartais tenka padirbėti ir komandoje. 

8. Advokato padėjėjas

Advokatų padėjėjai padeda tirti bylas, susistemina iš klientų gautą medžiagą, rengia teisinius dokumentus, padeda advokatams rengti prezentacijas. Nemažą dalį šių darbų galima atlikti savarankiškai, tačiau kartais advokatų padėjėjams taip pat tenka dalyvauti teismo posėdžiuose. 

9. Programuotojas, programinės įrangos inžinierius 

Programuotojai kuria kodus, vysto ir testuoja naujas sistemas ir kt. Daugiausia darbas yra savarankiškas.

O inžinieriai, naudodami programavimo kalbas, kuria, testuoja, gerina programinės įrangos efektyvumą. Programinės įrangos inžinieriai gali specializuotis ir dirbti vien tik su operacinėmis sistemomis, programomis ar duomenų bazėmis. 

10. Bibliotekininkas 

Pagrindinės bibliotekininko funkcijos – padėti surasti ir išduoti skaitytojams spausdintus leidinius, rasti reikiamą informaciją, kataloguoti knygas, periodinius leidinius ir kitą medžiagą. Tiesa, kartais bibliotekininkų, ypač vyresniųjų, veikloje tenka daugiau bendrauti – organizuoti, koordinuoti ir vesti renginius, vadovauti kitiems darbuotojams, apmokyti juos, tad reikia įvertinti, ar darbas bus su ištekliais, ar su žmonėmis. 

Taigi, o kurią specialybę rinktumėtės jūs? 

___________________________________________________________________________________________

Informaciją parengė Rūta Anusevičienė