Artėja metas, kai teks pasirinkti savo kelią. Kur studijuoti? Ką rinktis? Į kurią pusę pasukti, kad netektų gailėtis ateityje? Juk norisi ne tik maloniai pastudentauti, tačiau pabaigus studijas ir užvėrus aukštosios mokyklos duris atverti kitas – vedančias į perspektyvaus darbo ir galimybių pasaulį.
Nors vis dar madingos specialybės yra teisė, vadyba ar rinkodara, tačiau pastaruoju metu, kai Lietuva įžengė į ketvirtus narystės Europos Sąjungoje metus, plačios perspektyvos atsiveria būsimiesiems inžinieriniams bei technologams.
Kauno kolegijos Kraštotvarkos fakultete, įkurtame dar 1920 m., galima studijuoti pagal penkias studijų programas: geodezijos inžineriją, geoinformacines sistemas, želdinamų teritorijų inžineriją, želdinių ir jų dizaino inžineriją bei agroverslų technologiją. Sėkmingai baigusieji studijas gauna profesinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį.

Galimybes atveria Europa
Sparčiai vystantis informacinėmis technologijomis, plečiantis statybų mastui ir nekilnojamojo turto rinkai, didžiulę paklausą turi geodezijos ir geoinformacinių sistemų inžinieriai.
„Kauno kolegijos Kraštotvarkos fakultetas vienintelis Lietuvoje ruošia profesinio bakalauro laipsnį įgyjančius geoinformacinių sistemų inžinierius. Geodezijos katedroje, gavus ES struktūrinių fondų paramą, įkurtas geoinformacinių sistemų kompetencijų centras, kuris aprūpintas naujausių technologijų matavimo ir programine įranga, atitinkančia ES lygį, kuriame galima atlikti mokslinius taikomuosius tyrimus, vykdyti kvalifikacijos tobulinimą, užtikrinti aukštą studijų programų realizavimo kokybę,“ — teigia KK Kraštotvarkos fakulteto Geodezijos katedros vedėja Birutė Nenortaitė.
Būsimieji geodezininkai inžinieriaus kvalifikacijai įgyti studijuoja inžinerinę grafiką, topografiją, geodeziją ir geodezinius prietaisus, žemėtvarką, kartografiją, žemės teisę, nekilnojamo turto kadastrą, statybos pagrindus ir pan. modulius. Būsimieji geoinformacinių sistemų inžinieriai gilinasi į inžinerinę kompiuterinę grafiką, teritorijų planavimą, fotometriją, verslo organizavimą, georeferencines duomenų bazes, nekilnojamo turto kadastrą ir t.t.
Anot B. Nenortaitės, būsimiesiems geodezijos specialistams pritaikyta gera praktinio mokymo bazė. Fakulteto teritorijoje įrengtas specialus geodezijos poligonas. Studentai mokomi dirbti naujausiais prietaisais ir kompiuterine programine įranga. „Geoinformacinių sistemų inžinieriai kuo toliau, tuo bus labiau reikalingi, nes integruojantis į Europos Sąjungą, reikia žmonių, gebančių valdyti šiuolaikines technologijas. Be to, abiejų studijų programų studentams nuolat suteikiamos galimybės dalyvauti tarptautiniuose projektuose, stažuotis užsienyje analogiško profilio mokyklose ir įmonėse,“— pasakojo B. Nenortaitė.
Apie tinkamas mokymosi sąlygas paliudija ir Edvinas Apet, UAB „Architektų pastogė“ inžinierius, geodezijos absolventas: „Kauno kolegijoje yra geros mokymosi sąlygos. Dėstytojai yra labai kantrūs su studentais. Labai gerai, kad čia ypač daug dėmesio skiriama praktiniam mokymui dirbti naujausiomis technologijomis. Aš pats neturėjau jokių didesnių problemų dirbti gamybinį darbą, nes gebėjau dirbti geodeziniais prietaisais bei programine įranga. Kartais to negalima pasakyti apie universiteto absolventus...  Be to, Kauno kolegija gali pasigirti geru inventoriumi: kompiuterių klasės, kuriose mokoma dirbti specializuotomis kompiuterinėmis programomis, fotogrametrijos, geodezijos laboratorijos.“

Dėmesys kraštui
KK Kraštotvarkos fakultete galima pasirinkti tokias specialybes, kurios susijusios su želdiniais ir agroverslu.
Pasirinkusieji želdinamų teritorijų inžineriją studijuoja inžinerinę grafiką ir piešimą, statybines medžiagas ir jų atsparumą, statybos darbų technologijas, dekoratyviųjų augalų panaudojimo pagrindus, želdynų projektavimo ir įrengimo pagrindus, inžinerinę geodeziją, želdynų inžinerines sistemas, statybines medžiagas ir mechanizmus, smulkiosios architektūros statinius ir įrengimus, elektrotechniką ir kraštovaizdžio ekologiją. Baigę studijas absolventai geba organizuoti inžinerinį teritorijos planavimą, įrengimą ir priežiūrą, įkuria šios srities verslo įmones. Tiems, kurie neabejingi aplinkos harmonijai, siūloma želdinių ir jų dizaino inžinerijos studijų programa. Šios studijų programos studentai gilinasi į piešimą, inžinerinę grafiką, agronomijos pagrindus, gėlininkystę, dendrologiją, želdynų projektavimą, įrengimą ir priežiūrą, gėlių komponavimo ir interjero fitodizaino pagrindus, kompiuterinį želdynų projektavimą, inžinerinę geodeziją, vadybos ir verslo pagrindus, gamtosaugą. Baigusieji geba pažinti ir parinkti augalus želdynams, suprojektuoti, įrengti ir organizuoti įvairių želdynų priežiūrą, projektuoti ir įrengti interjerų fitodizainą, sukurti želdynų ir dekoratyvinių augalų sodmenų verslo įmonę
Nemažai dėmesio KK Kraštotvarkos fakultetas skiria būsimųjų agroverslų technologų ruošimui. Šios srities specialistai reikalingi specialiose gamybinėse organizacijose, ūkininkų ūkiuose, žemės ūkio bendrovėse, privačiose ir valstybinėse įmonėse, akcinėse bendrovėse. Studijuojant agroverslų technologiją mokomasi agronomijos pagrindų, augalų apsaugos, augalininkystės technologijų, agroverslų, augalininkystės produktų laikymo ir kokybės kontrolės, gilinamos žinios apie žemės ūkio politiką ir kooperaciją, vadybą ir prekybos pagrindus, verslo planavimą ir organizavimą, buhalterinę apskaitą ir finansus, žemės ūkio apskaitą ir finansus, ekologinės gamybos pagrindus.

Draugauja su darbdaviais
„Fakultete sudarytos bendradarbiavimo sutartys su darbdaviais. Darbdaviai dalyvauja studijų programų rengimo ir tobulinimo darbe, baigiamųjų darbų kvalifikacinės komisijos darbe. Kasmet su darbdaviais organizuojami susitikimai aptarti tolimesnį bendradarbiavimą,“ — pasakojo  KK Kraštotvarkos fakulteto prodekanė Janina Morkūnienė.
Geodezijos katedros vedėja B.Nenortaitė antrina: „Vykdomas nuolatinis bendradarbiavimas su socialiniais partneriais, ypač intensyvus šiais metais, realizuojant ES struktūrinių fondų projektus, su darbdaviais konsultuojamės įsigyjant naujausią matavimo bei programinę įrangą. Kartu vykdome tyrimus, socialiniai partneriai sudaro sąlygas studentams atlikti technologines, baigiamąsias praktikas“.

J. Morkūnienės nuomone, tai, kad absolventai sėkmingai integruojasi į darbo rinką lemia  pakankamai aukštas absolventų paruošimo lygis. „Pavyzdžiui, želdinių ir jų dizaino specialistai ruošiami penkiose kolegijose, tačiau darbo rinkoje geriausiai vertinami Kauno kolegijoje paruošti specialistai, tą byloja darbdavių ir baigiamųjų darbų kvalifikavimo komisijos narių atsiliepimai.“ — teigia J. Morkūnienė.

Šaltinis: www.mokyklosfrontas.lt