Ko gero neatsirastų prieštaraujančių, kad, maistas yra esminė mūsų kultūros ir civilizacijos dalis, turinti didžiulę reikšmę tiek ekonomikai, tiek visuomenės sveikatai. Labai svarbu užtikrinti Lietuvos piliečių sveikatą ir gerovę gaminant saugius, kokybiškus ir skanius maisto produktus. Žmonės turi valgyti! Maisto pramonė – didžiausia Lietuvos ūkio dalis (virš 20 proc.), ypatingai svarbi šalies ekonomikai, todėl šioje pramonėje dirbančių specialistų poreikis nuolat didėja.
Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos fakultetas kviečia studijuoti bakalauro studijų specialybę „Maisto technologija ir inžinerija“. Maisto technologija – tai maisto mokslo ir inžinerijos žinių panaudojimas, kuriant bei gaminant saugius, maistingus, skanius maisto produktus. Kiekvienas maisto produktas, kurį jūs nusiperkate parduotuvėje arba valgote kavinėse – tai maisto technologo darbo rezultatas.
Maisto technologijos ir inžinerijos studijas pasirinkę studentai mokosi bendrųjų dalykų: matematikos, fizikos, chemijos; taip pat specialiųjų dalykų: mikrobiologijos, maisto chemijos ir analizės, maisto toksikologijos ir saugos, maisto biochemijos, maisto mokslo ir technologijos. Jie gali pasirinkti vieną iš trijų specializacijų: augalinio maisto technologija ir inžinerija (duonos ir konditerijos, fermentacijos, vaisių ir daržovių perdirbimo), gyvūninio maisto technologija ir inžinerija (pieno, mėsos, žuvies) ir maitinimo produktų technologija ir inžinerija. Praktinių įgūdžių studentai įgija geriausiose Lietuvos maisto pramonės įmonėse „Rokiškio sūriai“, „Pieno žvaigždės“, „Biovela“, „Krekenavos agrofirma“, „Utenos alus“, „Kraft Foods“, Stumbras“, restoranų tinkluose „Bernelių užeiga“, „Katpėdėlė“, „Medžiotojų užeiga“ ir daugelyje kitų.
Baigę maisto technologijos ir inžinerijos studijas bakalaurai dirba maisto pramonės, viešojo maitinimo, prekybos įmonėse, dideliuose pieno, mėsos, vaisių ir daržovių perdirbimo kombinatuose, duonos kepyklose, alaus daryklose, konditerijos, cukraus fabrikuose. Jie dirba technologais, gamybos vadovais, kokybės vadovais, laboratorijų vedėjais. Iniciatyvūs specialistai steigia savo maistą gaminančias įmones. Norintys užsiimti moksline veikla, taip pat turi puikias galimybes gilinti maisto mokslo ir technologijos žinias ne tik mūsų universitete, bet ir geriausiuose Danijos, Olandijos, Prancūzijos, Belgijos universitetuose. Baigus studijas mūsų universitete ir tarkim pasirinkus bakalauro studijose fermentacijos technologijos specialybę, jei studijos sekėsi, galima tęsti ir magistrantūroje, kurių metu atliekami jau ir tyrinėjimai. Pavyzdžiui, kad ir tiriant lietuviško medaus savybes. Galimos ir 6 mėnesių stažuotės pavyzdžiui, Azorų universitete, Portugalijoje, kur galima dirbti šiuolaikiškai įrengtose, naujausius įrengimus turinčiose laboratorijose.
Šaltinis: www.mokyklosfronas.lt