Agnė PAKĖNAITĖ

Šiemet Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) jau pradėjo investuoti pinigus, gautus iš 2007 – 2013 metams Europos Sąjungos (ES) teikiamos struktūrinės paramos švietimui. Iki 2015 m. švietimui ir mokslui bus išleista apie 4 mlrd.Lt

Kaip bus paskirstyti pinigai?
Daugiau nei 2 mlrd. litų bus skirti mokslo ir verslo bendradarbiavimui skatinti. Žadama įsteigti mokslo ir verslo centrus, kuriuose moksleiviai galės artimiau susipažinti su verslu, jo subtilybėmis.
Daugiausiai dėmesio sulauks karjeros planavimas. Į jį bus investuoti likę, beveik 2 mlrd. litų. Švietimo ir mokslo ministerija žada įrengti 5 regioninius profesinio orientavimo centrus, o mokyklose ir universitetuose pradės veikti beveik 800 padalinių, skirtų karjerai planuoti. Taip pat bus plėtojamas portalas AIKOS, kuriame galėsime rasti 8000 profesijų aprašymų. Jei pažadai bus įvykdyti, į karjeros ugdymo veiklą bus įtraukti tiek moksleiviai, tiek studentai.
ŠMM atstovai teigia, kad be šių žadamų naujovių ir toliau gerės bendrojo lavinimo, profesinio mokymo ir studijų kokybė. Už likusią ES paramos dalį tikimasi modernizuoti 49 suaugusiųjų švietimo centrus, atnaujinti 400 bendrojo lavinimo mokyklų technologijų, menų arba gamtos mokslų kabinetus, 240 bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekų aprūpinti įranga, baldais ir kt.

Investuojama į projektinę veiklą
Pasirodo, tai dar ne viskas. Šį rudenį bus sudaryta apie 20 sutarčių už 200 mln.Lt įvairiems mokslo projektams įgyvendinti. Vienas iš jų itin svarbus egzaminus besiruošiantiems laikyti moksleiviams. Nacionalinis egzaminų centras kurs kompiuterizuotą vertinimo sistemą, bus parengta nauja užduočių rengimo sistema.
Taigi į mūsų mokyklinį gyvenimą turėtų ateiti malonios naujovės ir naudingi pokyčiai. Tačiau kol kas per daug nedžiūgaukime. Tai tik pažadai ir vizijos, o ar jos išsipildys, pamatysime dar negreit.