Kauno technologijos universitetas tikisi, kad jus sudomins universitete vykdomomis Aplinkos inžinerijos studijomis. Kadangi gamtos išteklių neracionalus naudojimas, bei oro, dirvos, vandens taršos pasekmės yra juntamos visoje planetoje, tad norėdami iš esmės pakeisti susidariusią ekologinę situaciją, turime keisti savo požiūrį į gamtą, ekonominę plėtrą ir išteklių vartojimą.
eko vaizdeliai
KTU Inžinerinės ekologijos katedra ruošia Aplinkos inžinerijos bakalaurus, kurių studijų trukmė yra keturi metai. Bakalaurai, baigę šią studijų programą, turi pakankamai žinių apie nuotekų valymo bei vandens gerinimo technologijas, apie dujinių išlakų nukenksminimą, bei buitinių ir pramoninių atliekų surinkimą ir perdirbimą. Studentai, pasirinkę šią studijų programą, turi galimybę gilinti žinias chemijos, informatikos, vadybos ir kitose srityse. Baigę šias studijas bakalaurai geba dirbti inžinerinį ir tiriamąjį darbą įvairiose pramonės šakose, aplinkosaugos sistemų eksploatavimo tarnybose ir netgi gali dirbti analitinėse laboratorijose. Taip pat jie turi teisę stoti į magistratūrą.
Aplinkos inžinerijos studijas pasirinkusiems studentams atsiveria galimybė pagal studentų mainų programą išvykti studijuoti į Švedijos, Danijos, Suomijos, Vokietijos, Ispanijos ir kitų šalių universitetus.
Absolventai, baigę Aplinkos inžinerijos studijų programą, gali analizuoti ir vertinti aplinkosauginių inžinerinių sistemų darbą, bei vykdyti aplinkosauginių technologijų tyrimus. Aplinkos apsaugos vadybos ir švaresnės gamybos specialybės absolventai įgyja žinių kaip aplinkos apsaugos veiksmingumą galima didinti taikant vadybines ir taršos mažinimo priemones. Šios priemonės remiasi racionalesniu išteklių naudojimu, bei atliekų ir taršos minimizavimu jų susidarymo vietoje.
 
Ar reikia tokių specialistų?
Pastaraisiais metais, itin sparčiai augant ekonomikai, kyla rimta grėsmė, kad spartus ekonomikos augimas bus realizuotas aplinkos kokybės sąskaita. Todėl vienas svarbiausių uždavinių yra atsieti spartų ekonomikos augimą nuo neigiamo poveikio aplikai ir pasiekti, kad energijos ir kitų gamtos išteklių naudojimas bei aplinkos teršimas augtų bent dvigubai lėčiau nei gamyba. Nors Lietuvos miškingumas gana sparčiai didėja, vyksta derlingesnių žemių apželdinimas, tačiau miškai išsidėstę labai netolygiai. Saugomų teritorijų plotas išaugo, bet pastaraisiais metais pastebėta labai intensyvi ne tik legalių, bet ir nelegalių statybų invazija į saugomas teritorijas, pavyzdžiui, į Kuršių Neriją. Norint aktyviai prisidėti prie saugomų teritorijų išlikimo, būtina išmanyti būdus, kaip tai padaryti, bei žinoti kitas šiuo metu aktualias problemas: buitinių atliekų rūšiavimas ir jų perdirbimas (kuris yra viena iš sunkiausiai sprendžiamų atliekų tvarkymo problemų), studijos, kurios vadinasi aplinkos inžinerija. Aukštomis technologijomis pagrįstos pramonės produkcijos kiekis auga sparčiau. Tačiau gana sparčiai auga ir kai kurių aplinką teršiančių ir šiltnamio reiškinį skatinančių dujų išmetimai į orą. Turint pakankamai žinių iš aplinkos inžinerijos studijų ir iniciatyvos, galima pradėti kurti visuomenės informavimo apie ekologiškų produktų realizavimą, kokybės vertinimo sistemas ir įgyvendinti daugelį įdomių projektų, taip prisidedant prie aplinkos apsaugos ir darnių gamtos išteklių tvarkymo. Taip būtų užtikrinta galimybė būsimoms kartoms tenkinti savo poreikius.
Kviečiame rinktis Kauno technologijos universitete studijuoti aplinkos inžinierijos studijų programą ir įgyti fundamentalių žinių apie aplinkos procesus, kartu išmokti gerinti ekologinę situaciją Lietuvoje ir visame pasaulyje.