Taip pat sutartis pasirašo ir pakviesti studijuoti valstybės nefinansuojamose vietose, tačiau ne taip gausiai ir ne taip džiaugsmingai. Dauguma jų dar tikisi antruoju etapu įstoti į valstybės finansuojamą vietą. Jei nepavyks – teks patuštinti tėvų kišenes. Tačiau vilties kol kas dar yra.
Tuo tarpu miestuose šurmuliuoja renginiai, skirti naujiesiems studentams pasitikti.
Iš uostamiesčio – į laikinąją sostinę
Savo džiaugsmo tapę studentais neslėpė trys iš uostamiesčio į Kauną studijuoti atvyksiantys jaunuoliai. Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos abiturientai Martynas Bertulis, Tadas Kubilius ir Justas Bukys pasirinko studijas Kauno technologijos universitete (KTU). Vakar jaunuoliai jau pasirašė su universitetu sutartį ir nusprendė susipažinti su miestu, kuriame nuo rudens pradės studijas.
Vaikinai dalyvavo ekskursijoje, kurią KTU surengė savo būsimiesiems studentams – dviaukščiu atviru stogu autobusiuku apvažiavo pagrindinius studentų „taškus“ mieste.
Visi trys vaikinai įstojo į valstybės finansuojamas vietas – Martynas ir Tadas pasirinko studijuoti mechanikos inžineriją, o Justas – elektronikos inžineriją. Šias specialybes jie buvo įrašę pirmuoju pasirinkimu. M.Bertulis į valstybės finansuojamą vietą įstojo surinkęs 18,68 stojamąjį balą, o T.Kubiliaus buvo kiek mažesnis – 14,88 balas, tačiau ir jo pakako, kad nereikėtų mokėti už mokslą.
Nors klaipėdiškiai buvo pakilios nuotaikos, tačiau jų veiduose matėsi ir jaudulys, o mintys jau sukosi apie būsimas studijas.
„Jaučiu šiokį tokį nerimą, kaip studijų metu reikės pragyventi, kaip seksis susitvarkyti su finansais, galbūt reikės kokio darbo ieškotis. Tačiau jausmas būti studentu tikrai geras“, – tikino Martynas, kuris kartu su draugais vakar atvažiavo į studijų miestą susitvarkyti dokumentų ir pasirašyti sutarties.
Vaikinai neslėpė, kad šiek tiek gaila išvažiuoti iš gimtosios Klaipėdos, nes žmonės ten atrodo „savesni“, nuoširdesni.
„Kaunas įdomus miestas, nors dar nespėjome susidaryti nuomonės, reikia šiek tiek apsiprasti, „apšilti kojas". Studijų metais planuojame gyventi bendrabutyje, tada ir pasimatys tikrasis studentiškas gyvenimas“, – kalbėjo klaipėdiškiai.
Pasijusti drąsiau padėjo sesuo
Kauno Juozo Urbšio vidurinės mokyklos abiturientei Rasai Misiūtei kad būtų drąsiau, iki universiteto palydėjo sesuo Judita, kuri šį rudenį bus ketvirtakursė. Ji taip pat studijuoja KTU, taikomąją fiziką.
Rasa pasirinko finansų specialybę Ekonomikos vadybos fakultete. Jai taip pat pasisekė – įstojo į valstybės finansuojamą vietą. Stojamąjį balą surinko 19,18, kuris užtikrino nemokamą mokslą.
„Sutartį pasirašiau jau pirmąją dieną, na, o šiandien užsiregistravau į šią ekskursiją autobusu. Būti studente – dar toks neįprastas jausmas, viskas nauja. Džiaugiuosi savo pasirinkimu studijuoti savo gimtajame mieste, kitur išvažiuoti nenorėčiau, čia viskas taip sava. O šią specialybę pasirinkau, nes patinka matematika, mėgstu skaičiuoti, galvoju – finansai bus įdomu“, – apie savo pasirinkimą pasakojo kaunietė.
Šilutiškius atviliojo į Kauną studijų kokybė
Iš Šilutės Vydūno gimnazijos Ričardas Ternovojus ir Laurynas Griciūnas į Kauną atvyko dėl geros studijų kokybės. Abu vaikinai taip pat pateko tarp tų laimingųjų – abu įstojo į valstybės finansuojamas vietas. Priešingu atveju mokslas metams jiems kainuotų apie 7 – 8 tūkst. litų.
Ričardas įstojo į Telekomunikacijų ir elektronikos fakultetą, elektronikos inžinerijos specialybę, o Laurynas į Mechanikos ir mechatronikos fakultetą, gamybos inžinerijos specialybę. Stojant į šias specialybes didžiausią procentą sudarė matematikos egzamino balas – net 40 proc.
„Studijas rinkausi tarp dviejų variantų – Kauno technologijos universiteto (KTU) ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU). Vilnius traukė, nes yra sostinė, o Kaunas – dėl savo studijų kokybės. Vis dėlto paaukojau Vilnių dėl geresnės studijos kokybės“, – pasakojo Ričardas.
„O aš pasirinkau Kauną todėl, jog manau, kad Vilnius – tai paslaugų miestas, o Kaunas labiau susijęs su pramone, gamyba. Kaunas labiau mane ir traukė. Geras jausmas būti studentu ir dar Kaune“, – šypsenos neslėpė Laurynas.
Vakar vaikinai taip pat jau pasirašė sutartis, sudalyvavo pažintinėje ekskursijoje aplink Kauną ir pateikė prašymus dėl bendrabučio.
„Tikimės, kad gausime bendrabučius. Įsikurti atvyksime rugpjūčio pabaigoje“, – kalbėjo šilutiškiai.
Į naują gyvenimo etapą - nedrąsiai
Lauryną Masevičiūtę iš Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos pasirašyti sutarties į Kauną atlydėjo mama.
„Kaune apsilankyti tenka labai retai, tikiuosi, kad greitai čia apsiprasiu. Yra šiek tiek jaudulio, nes prasidės naujas gyvenimo etapas, bet jaučiu ir liūdesį, gaila palikti savą miestą. O Kauną pasirinkau todėl, kad tik čia buvo specialybė, kurią norėjau studijuoti“, – pasakojo Lauryna.
Mergina įstojo į Dizaino ir technologijų fakultetą, aprangos mados inžineriją. Jai taip pat pasisekė – Lauryna pakviesta studijuoti į valstybės finansuojamą vietą. Jau vakar ji pasirašė sutartį su universitetu, pateikė prašymą dėl bendrabučio, susitvarkė kitus dokumentus.
„Įsikurti žadu atvažiuoti rugpjūčio pabaigoje. Džiaugiuosi, jog ir mano draugė įstojo į tą patį fakultetą, nebus liūdna“, – pasakojo mergina.
Bandys laimę kitame etape
Ignas Vanagas iš Kauno Jurgio Dobkevičiaus vidurinės mokyklos taip pat pasirašė sutartį su universitetu, tačiau nekantrai lauks antrojo etapo. Mat vaikinas buvo pakviestas į valstybės nefinansuojamą vietą. Už studijas jam teks mokėti apie 7 600 Lt per metus.
„Įstojau į Mechanikos ir mechatronikos fakultetą, bet šiek tiek pritrūko iki nemokamų studijų. Nors sutartį jau pasirašiau, tačiau bandysiu antruoju etapu pakliūti į valstybės finansuojamą vietą. Jei nepavyks – teks mokėti už studijas, nes tvirtai apsisprendęs studijuoti šią specialybę“, – teigė Ignas Vanagas.
Sutarčių pasirašymas šią savaitę vyksta ir kitose aukštosiose mokyklose.
Erika VAITKŪNIENĖ
Emilės Vaitkūnaitės nuotraukos