Ką mokysitės įstoję į psichologiją? Studijų turinys
  • emocinė raida;
  • klinikinė psichologija;
  • socialinis elgesys;
  • asmenybės teorija;
  • atmintis ir mokymasis;
  • pojūčiai ir suvokimas ir kt.
10 įgūdžių, svarbių norint sėkmingai dirbti psichologo darbą
 
Studijuodami psichologiją įgysite daug svarbių žinių ir įgūdžių, būtinų norint dirbti pasirinktoje srityje. Tačiau svarbios ir tam tikros asmeninės savybės, gebėjimai.
 
Net jei ir nedirbsite tiesiogiai su žmonėmis, turite išsiugdyti empatiją, jautrumą ir žmogiškumą. Be to, turite gebėti klausytis, kad žmonės jaustųsi girdimi ir suprasti. Šis įgūdis leis pastebėti svarbias detales, suteikiančias informacijos apie asmenybės bruožus ir elgesio modelius. 
 
Taigi, 10 specifinių įgūdžių, kurių jums prireiks norint studijuoti ir sėkmingai dirbti įgijus psichologo išsilavinimą:
  1. gebėjimas bendrauti (tiek žodžiu, tiek ir raštu);
  2. kantrybė; 
  3. empatija;
  4. gebėjimas užjausti, suvokti kito žmogaus padėtį;
  5. gebėjimas spręsti problemas;
  6. tyrimų atlikimo įgūdžiai;
  7. pasiryžimas nuolat mokytis;
  8. organizuotumas;
  9. gebėjimas kontroliuoti emocijas;
  10. gebėjimas aktyviai klausytis.
Kelios karjeros galimybės baigusiems psichologijos studijas
 
Studijose daugiausia dėmesio skiriama elgesiui, tad savo žinias galėsite pritaikyti dirbdami su kitais žmonėmis. Tiesa, kai kuriems darbams reikia labiau specializuoto išsilavinimo, pavyzdžiui, magistro laipsnio. Atsižvelgiant į tai galima numatyti ir aiškesnes karjeros galimybes:
  • Psichologai-konsultantai dažnai dirba mokyklose, sveikatos priežiūros įstaigose, korporacijose ir padeda asmenims, turintiems bet kokių psichikos sveikatos problemų. Psichologai tiria savo klientų kognityvinį ir emocinį elgesį bei siūlo jiems priemonių, skirtų pagerinti psichinę sveikatą ir gerovę.
  • Ugdomieji vadovai (angl. Coaches) padeda klientams įveikti giliai įsišaknijusias nuostatas ir įpročius, tad jie gali augti kaip asmenybės ir daugiau pasiekti gyvenime.
  • Psichologai-tyrėjai pasitelkia kritinio mąstymo, bendravimo ir dokumentų analizavimo įgūdžius, kad kauptų svarbią informaciją.
  • Daugumos verslo šakų (reklamos, pardavimų ir kt.) strategai turi suprasti žmogaus interesus ir elgesį tam, kad galėtų pasiūlyti efektyvius sprendimus.
  • Žmogiškųjų išteklių specialistai rūpinasi darbuotojų atranka ir įdarbinimu, sveikata ir gerove, skatina mokytis ir tobulėti profesinėje srityje, teikia bendrąją pagalbą minėtose žmogiškųjų išteklių srityse ir kt. 
5 populiariausi darbai baigus psichologijos studijas
 
Psichologas
 
Pats paprasčiausias kelias – dirbti psichologo darbą. Kartais užtenka vien bakalauro laipsnio, o kartais prireikia ir magistro ar net daktaro laipsnių. Galėsite konsultuoti psichikos sveikatos sutrikimų turinčius žmones, poras, sunkumų patiriančius vaikus, tapti psichiatru ir t. t. 
 
Mokyklos psichologas
 
Mokyklos psichologai dažnai padeda pagerinti jaunų žmonių psichikos sveikatą. Šis darbas apima viską – nuo pagalbos gimnaziją bebaigiančiam abiturientui rasti tinkamą studijų programą iki emocinės pagalbos vaikui, išgyvenančiam tėvų skyrybas. 
 
Karjeros konsultantas ir ugdomasis vadovas
 
Karjeros konsultantai padeda klientams rasti savo svajonių profesiją. Pirmiausia būtina suprasti, ko nori klientas, ir sukurti aiškų planą, kaip tai pasiekti. Tad turite aiškiai suprasti elgesį, emocijas ir motyvuojančius veiksnius.  Tiesa, norint tapti ugdomuoju vadovu diplomas nebūtinas, tačiau jį turėti – didelis privalumas.
 
Rinkos tyrimų analitikas
 
Įmonės samdo rinkos tyrėjus, kad jie joms padėtų geriau suprasti tikslinę auditoriją ir paklausą. Gaudamos tikslios informacijos, kaip žmonės naudojasi produktais ir paslaugomis bei už ką sutinka mokėti, įmonės gali koreguoti savo strategijas. 
 
Reklamos strategas
 
Dar viena panaši karjeros galimybė – dirbti reklamos strategu. Šie specialistai optimizuoja rinkodaros kampanijas siekdami maksimalaus efektyvumo, derina jas su bendrais verslo tikslais. Galite baigti psichologijos bakalaurą ir, pavyzdžiui, rinkodaros ar komunikacijos magistrą. 
---
Priėmimo į aukštąsias mokyklas terminus rasite čia.
 
Šiame puslapyje - konkursinio balo skaičiuoklė.
 
Priėmimo tvarka į universitetus ir kolegijas, konkursai, specialybės - žurnale „Kur stoti 2023“! Jį galite įsigyti visuose prekybos centruose, spaudos kioskuose ir užsisakyti internetu.
 
Informaciją parengė Rūta Anusevičienė