Nors bendras norinčiųjų studijuoti Klaipėdos universitete skaičius kol kas nėra įvardijamas, tačiau Studijų skyriaus specialistės Beatos Kajutytės teigimu, šiemet sulaukta labai daug pareiškimų.
"Vakarų ekspresas" jau rašė, kad priėmimas į Klaipėdos universitetą vyko sklandžiau, nei kitose šalies aukštosiose mokyklose, kur stojamasis konkursas buvo žymiai didesnis. Tačiau, palyginus su praeitais metais, buvo organizuojama nedaug papildomų priėmimų į laisvas studijų vietas.
Anot Beatos Kajutytės, nemažai pareiškimų buvo paduota ir į anksčiau nepaklausias studijų programas. Iš viso Į Klaipėdos universitetą per bendrąjį priėmimą prašymus padavė 3171 būsimųjų studentų.
"Papildomas priėmimas buvo skelbiamas beveik visoms studijų programoms. Tačiau pagrindinė priežastis, dėl kurios buvo vykdomi papildomi priėmimai - laikų nepristatyti stojimui būtini dokumentai, atestato originalas, - teigė specialistė. - Laisvų vietų nebuvo daug, pavyzdžiui, priimant į bibliotekininkystės studijų programą liko tik 4 laisvos vietos, į informatiką - 6 vietos. Įvykus papildomam priėmimui šios vietos buvo užimtos". Į kitas studijų programas būsimieji studentai dokumentus pristatė laiku.
Šiemet į valstybės finansuojamas vietas priimta pusė į įstojusiųjų sąrašus patekusių jaunuolių, o kiti 50 procentų būsimųjų studentų studijuos valstybės iš dalies finansuojamosiose vietose ir už studijas mokės po 500 Lt už semestrą. Vėliau vyksiančios rotacijos metu ši padėtis gali keistis. Dauguma vakarinių ir neakivaizdinių skyrių studentų už mokslus mokės visą sumą.
Socialiniai mokslai - paklausiausi
Kaip rodo studijų programų grupių pasirenkamumo į Klaipėdos universitetą per bendrąjį priėmimą 2003 m. liepos 26 d. duomenys, šiemet pati populiariausia - socialinių mokslų studijų sritis, į kurią iš viso buvo paduota 10596 prašymai. Pvz., socialinio darbo studijuoti buvo pristatyta 1859 pareiškimai, 124-iuose iš jų šiai specialybei suteiktas prioritetas - priimta 40 žmonių. Be socialinio darbo populiarūs ir politikos mokslai - buvo paduota 1481 pareiškimas, tačiau pirmenybę suteikė tik 75 žmonės.
Nemažiau paklausi jūrų ūkio ekonomika ir vadyba - į 46 laisvas vietas pretendavo 1474 jaunuolių, tačiau 353 žmonės šią specialybę pageidavimų sąraše pateikė pirmą, todėl konkursas iš karto sumažėjo. Į psichologijos studijų programą buvo pateikta keturiais pareiškimais mažiau - 1470, pirmenybę suteikė tik 118 žmonių, todėl konkursas nebuvo didelis, priimta 40 žmonių. Dėl keturiasdešimties vietų į rekreacijos ir turizmo studijų programą kovojo 1122 būsimieji studentai, tačiau pirmenybę suteikė tik 137 žmonės.
Kitos specialybės buvo mažiau paklausios. Informatikos studijuoti pageidavo 904 asmenys, o prioritetą suteikė 173. Beveik pusė jų buvo priimti, nes informatikai šiemet buvo skirta daugiausia laisvų vietų - 76. Mažiau pareiškimų pateikta į socialinės pedagogikos studijų programą - 868, informatikos inžineriją - 650, žurnalistiką - 656, istoriją - 638, ir kt.
Menas - nepopuliarus
Iš pačių nepopuliariausių studijų programų minėtini meno studijų srities dalykai, į kuriuos tik 316 būsimųjų studentų parašė pareiškimus. Daugiausia - 16 žmonių - buvo priimta į vaidybos programą, ir choreografiją - 14 žmonių. Valstybės finansuojamos ir iš dalies finansuojamos dailės ir režisūros studijų programos šiemet apskritai nebuvo įregistruotos, todėl priėmimas į jas nevyko.
Be dailės ir režisūros šiemet priėmimas nevyko dar į kelias valstybės finansuojamas ir iš dalies finansuojamas studijų programas. Nebuvo įregistruotos katechetikos, teisės, biofizikos, vokiečių filologijos bei rusų filologijos ir lietuvių kalbos programos. Netgi į mokamas šių programų vietas, į kurias galėjo pretenduoti turintys aukštąjį išsilavinimą asmenys, pareiškimų nesulaukta.
info: Vakarų Ekspresas