Mokslas + verslas = naujos galimybės
Panaši diskusija Šiaulių valstybinėje kolegijoje vyko ir praėjusiais metais. Įvertinusi suinteresuotų šalių susidomėjimą aukštoji mokykla tęsia tradiciją suburti įvairių sričių atstovus ir pakviesti diskutuoti aktualia tema.
Apie procesų įmonėse automatizavimą, robotizaciją viešojoje erdvėje kalbama vis garsiau ir dažniau. Kad augs specialistų, išmanančių robotizuotų sistemų valdymą, poreikis – neabejojama. Suprasdami šios temos svarbą konferencijoje savo patirtimi dalysis įvairių sričių profesionalai.
Apie realizuotus robotizavimo sprendimus Lietuvos pramonėje, ketvirtosios pramonės revoliucijos keliamus iššūkius ir galimybes, sėkmingai įgyvendintus mokslo ir verslo projektus, naujas galimybes kurti inovacijas kalbės ne tik įmonių specialistai, bet ir Šiauliuose veikiančių aukštųjų mokyklų atstovai. Renginiu siekiama populiarinti technologijų pažangą ir inovacijas, verslo ir mokslo bendradarbiavimą.
Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorė Asta Lesauskienė pristatys įmonių projektų finansavimo galimybes naudojantis programa INOSTART.
Po pranešimų renginio dalyviai bus kviečiami diskutuoti. Visa renginio programa skelbiama ČIA.
Dalyvavimas atviras visiems, tačiau būtina išankstinė registracija. Renginio pradžia – 13.00 val.
Pramonė 4.0. Kodėl būtina apie tai kalbėti?
Konferencijoje laukiami verslo, švietimo ir kitų sričių atstovai, ugdantys ir rengiantys jaunuosius talentus darbo rinkai, kviečiantys tokius specialistus į savo įmones, taip pat jaunimas, besidomintis karjeros inovatyviose įmonėse galimybėmis, ateities profesijų perspektyvomis.
Automatizuoti įrenginiai, leidžiantys pagreitinti įmonių gamybos procesus ir efektyviau panaudoti resursus, sparčiai plinta visame pasaulyje, ši tendencija neaplenkia ir Lietuvos. Paskutiniais metais vis daugiau gamybos įmonių drąsiau domisi robotais ir su tuo susijusiais sprendimais. Tai itin aktualu šiuolaikinio verslo aplinkoje, kurioje įmonės ieško būdų, leidžiančių greitai ir finansiškai naudingai įdiegti automatizuotą technologinę darbo jėgą, didinančią įmonės našumą, konkurencingumą ir pelną.
Sparčiai besivystant technologijoms ir inovacijoms, vis daugiau investuojama į skaitmenines technologijas, automatizuotus sprendimus, kitaip tariant, robotizacijos procesai Lietuvoje įgauna pagreitį. Šiaulių valstybinė kolegija kviečia pasinaudoti išskirtine proga birželio 12-ąją sužinoti daugiau apie šių procesų tendencijas ir prognozes, sutelkti dėmesį į Šiaulių regiono situaciją.