Tai kokie tie privalumai?

Visų pirma, konkursinis balas skaičiuojamas pagal šių metų bendrojo priėmimo tvarką, todėl abiturientas ras visas aukštąsias mokyklas t.y. dalyvauja 43 aukštosios mokyklos: 21 universitetas ir 22 kolegijos. Negana to, skaičiuoklėje pateikiamos visos studijų programos, o jų – visa gausybė.

Kitas svarbus elementas, kad konkursinis balas nėra tiesiog sugeneruojamas „iš lempos“. Abiturientas yra aiškiai supažindinamas, kokios yra sudedamosios dalys bei pateikiama, kokie koeficientai yra pritaikyti jį skaičiuojant.

Nesuklysime sakydami, kad visada reikia turėti ne tik planą A, bet ir planą B. Būtent tokią galimybę suteikia konkursinio balo skaičiuoklė, nes joje parodomos alternatyvos t.y. kokio dalyko įvertinimas ar brandos egzamino rezultatas galėtų būti įtrauktas skaičiuojant konkursinį balą.

Visada svarbu matyti bendrą vaizdą, todėl gautas konkursinis balas yra palyginamas su praėjusiųjų metų. Ką tai duoda? Bendrą suvokimą, ar įmanoma su vienokiu ar kitokiu balu bent svajoti apie norimas studijas. Galbūt reikia pagalvoti apie alternatyvą ir „pasimatuoti“ kitą studijų programą?

Tikslingas eilės sudarymas

Skaičiuoklė taip pat yra puikus įrankis įvertinti, ar galima tikėtis įstoti į valstybės finansuojamų studijų vietas. Jau esame rašę, kad pagal preliminarų valstybės finansuojamų studijų ir studijų stipendijų vietų paskirstymą universitetinėse studijose numatytas valstybės finansavimas 7 622 studijų vietoms, koleginėse – 6 841. Daugiausia valstybės finansuojamų studijų vietų universitetuose numatyta informatikos mokslams: – 1 429, kolegijose – inžinerijos, technologijų ir aeronautikos inžinerijos mokslams – 1 876. Taip pat buvo rašyta ir apie tai, kaip yra paskirstomos šios lėšos. Daugiau apie tai galite paskaityti čia.

Taigi, o kaip čia gali pagelbėti „Kur stoti“ konkursinio balo skaičiuoklė? Labai paprasta: realiai abiturientui yra suteikiama galimybė „pasimatuoti“ vieną ar kitą studijų programą, pamatyti, kokios sąlyginės galimybės į ją patekti. Praktika jau parodė, kad paprastai konkursinių balų tendencijos išlieka panašios, balai daugmaž atitinka ankstesnių metų skaičius. Tačiau nereikėtų pasikliauti aklai, nes tai tik yra preliminarūs skaičiavimai, remiantis praėjusių metų informacija.

Pavyzdžiui, jei suvedėte balus ir jums sukalkuliuojama, kad jūsų balo neužtenka įstoti į valstybės finansuojamą teisės studijų programą, gal ir nereikėtų jos rašyti? Arba galbūt galima rašyti ir bandyti laimę, tačiau prašyme neturėtų atsirasti penkios studijų programos įvairiose auštosiose mokyklose.

Čia ir vėl būtų pravartu paskaityti apie tai, kaip yra sudaromi studijų finansavimo „krepšeliai“. Taip pat skaičiuoklėje pateikiami ir aukštųjų mokyklų minimalūs priėmimo balai, kurie taip pat sudėlioja tam tikrą vaizdą: koks balas yra žūtbūt reikalingas norint patekti į vieną ar kitą aukštąją mokyklą ar kolegiją.

Alternatyvų galimybės

Kaip jau rašėme, jei jau matoma, kad surinkto balo nepakanka, skaičiuoklė suteikia galimybė atitinkamai pagal situaciją pakoreguoti savo pasirinkimą. Pavyzdžiui, galima rinktis panašios krypties, bet pagal balą labiau tinkamesnę studijų programą.

Iš ko susideda konkursinis balas?

Visiems įdomu, tai iš ko susideda tas konkursinis balas, kuris gali lemti ateitį. „Kur stoti“ skaičiuoklė aiškiai yra matoma, kokie keturi dalykai įtraukti skaičiuojant konkursinį balą, su svertiniais koeficientais – matyti, ir koks tų dalykų svoris konkrečiam balui, ir koks galutinis rezultatas.

Pavyzdžiui, jei parašei, kad iš vieno ar kito egzamino gausi 80, tai skaičiuoklėje aiškiai kaip ant delno yra parodoma, iš ko dalinta, iš ko padauginta, kodėl būtent gautas šis, o ne kitoks rezultatas.

Taip pat skaičiuoklė rodo ir tuos paprastai abiturientams kartais neaiškius variantus, kai, tarkime, metinis pažymys aukštesnis, nei to paties dalyko valstybinio brandos egzamino rezultatas. Ir išsyk rodoma, kad skaičiuojant balą įtrauktas palankesnis – metinio pažymio rezultatas.

Įvairiose studijų programose galima gauti papildomus balus

Birželio mėnesio viduryje prasidėjo stojamieji egzaminai tiems, kurie apsisprendė rinktis menų ir meno pedagogikos studijų programas. Tie, kurie yra apsisprendę stoti į ugdymo studijų programas, privalo dalyvauti motyvacijos vertinime. Tiek stojamieji egzaminai, tiek motyvacijos vertinimo sesija truks iki šios savaitės pabaigos. Kodėl rašome apie tai? Nes būtent „Kur stoti“ skaičiuoklė į konkursinio balo skaičiavimą įtraukia ir kitus svarbius duomenis.

Pavyzdžiui, jei stojate į architektūrą, galima paprognozuoti, kiek gausite iš stojamojo egzamino bei stebėti rezultatą. Svarbu ir tai, kad neįvedus stojamųjų egzaminų rezultatų, skaičiuoklė rašo, kad stoti nebus galima – o taip iš tikrųjų ir yra.

Ta pati sistema veikia tiems, kurie stoja į sportines programas ar pedagogines. Įdomu tai, kad jei motyvacinio vertinimo pedagoginėje programoje rezultatas yra nulis, leidžiama stoti, bet jei šis testas nepažymėtas, tai yra, jei jame nedalyvavai – stoti negalėsi.

Tikimės, kad sudėliojome pliusus, kaip galima geriau išnaudoti „Kur stoti“ konkursinio balo skaičiuoklę. Jei kylą klausimų, neaiškumų, visada kviečiame susisiekti. Sėkmės laukiant egzaminų rezultatų ir „matuojantis“ įvairias studijų programas!