Niekam ne paslaptis, jog kuo didesnis konkursinis balas – tuo didesnė tikimybė įstoti į norimą specialybę, į valstybės finansuojamą vietą ir studijuoti nemokamai. 

Jau dabar tikrai žinote, kokius brandos egzaminus laikysite, tad galima pabandyti „pažaisti“ ir pasiskaičiuoti konkursinį balą, prognozuojant būsimus egzaminų rezultatus – tiek optimistiškus, tiek ir pesimistiškus. Portalo www.kurstoti.lt skaičiuoklė konkursinį balą skaičiuoja pagal 2017 m. priėmimo į universitetus ir kolegijas tvarką.

Savo balą galima palyginti su pernykščiais 

Tad kaip gi veikia ir ką skaičiuoja www.kurstoti.lt konkursinio balo skaičiuoklė?

Šiame portale kairėje puslapio pusėje po pagrindine naujiena paspauskite raudoną mygtuką su užrašu „Konkursinio balo skaičiuoklė“. 

Atsidarius skaičiuoklę suveskite prognozuojamus savo egzaminų rezultatus, pasirinkite studijų programą bei aukštąją mokyklą ir spragtelėkite ant išsirinktos studijų programos.

Pasirodys lentelė, kurioje bus nurodytas konkursinis balas, parodyta, iš kokių dalykų jis buvo suskaičiuotas, ir galima prognozė.

Tarkime, jūs ketinate laikyti lietuvių kalbos, užsienio kalbos, matematikos, istorijos ir biologijos valstybinius egzaminus ir nesate „dešimtukininkas“. Iš lietuvių kalbos egzamino gavote 60, užsienio kabos –55, matematikos – 40, istorijos – 63, o , o informacinių technologijų – 58. Jūsų konkursinis balas – 5,92.

Svajojate įstoti į valstybės finansuojamą vietą į studijų programą kūrybinės industrijos. Sveikiname! Nemaža tikimybė, kad įstosite į valstybės finansuojamą vietą. 2016 metais per pagrindinį priėmimo etapą į visas šios studijų programų grupės programas minimalus konkursinis balas į valstybės finansuojamas vietas, buvo 5,86.

Jei šiemet stojančiųjų į šios grupės studijų programas skaičius ir valstybės finansavimas bus panašus kaip ir pernai, jūs galėtumėte būti priimti į valstybės finansuojamą vietą (privačiuose universitetuose ir kolegijose – galėtumėte gauti valstybės stipendiją).

 Tačiau jei jūs su tokiais prognozuojamais rezultatais ketinate stoti, tarkime, į psichologiją, jums tokio konkursinio balo nepakaktų įstoti į valstybės finansuojamą vietą.

Mat jūsų konkursinis balas tuomet būtų 4,06, o 2016 metais per pagrindinį priėmimo etapą į visas šios studijų programų grupės programas minimalus konkursinis balas į valstybės finansuojamas vietas, buvo 5,86.

Jei atsakymas nuvylė – pabandykite padidinti prognozuojamus savo egzaminų rezultatus. Taip pamažu paaiškės, kiek mažiausiai reikėtų gauti iš kiekvieno egzamino, kad pasirinkta studijų programa taptų pasiekiama.

Konkursinį balas apskaičiuojamas tiksliai, atsižvelgiant ir įvertinant visus šių metų reikalavimus.

Galima „pasimatuoti“ įvairių programų balus

Jei jūsų gautas prognozuojamas konkursinis balas – vis tiek per mažas, kita išeitis tokiu atveju – rinktis panašios krypties, bet pagal balą artimesnes studijų programas. Tad naudojantis skaičiuokle išsyk galima „pasimatuoti“ vieną ar kitą studijų programą, pamatyti, kokios sąlyginės galimybės į ją patekti – mat paprastai konkursinių balų tendencijos išlieka panašios, balai daugmaž atitinka ankstesnių metų skaičius.

Padedami skaičiuoklės, vis pakoreguodami galimus savo brandos egzaminų rezultatus, galite nuveikti du svarbius savo ateičiai darbus.

Pirmasis – užsibrėžti konkretų tikslą: kiek balų turite surinkti iš kiekvieno egzamino, kad įstotumėte. Antrasis – apmąstyti ir susidaryti sąrašą studijų programų, kurias mažėjančios svarbos tvarka surašysite į savo stojamąjį prašymą. Ir tada belieka susikaupti ir labai stipriai bei tikslingai pasimokyti.

Žinoma, skaičiuoklė – orientacinė, ji negarantuoja, kad įstosite. Tačiau naudojantis www.kurstoti.lt konkursinio balo skaičiuokle, galima aiškiau suplanuoti savo būsimas studijas.

Skaičiuoklė rodo, kokie keturi dalykai įtraukti skaičiuojant konkursinį balą, su svertiniais koeficientais – matyti, ir koks tų dalykų svoris konkrečiam balui, ir koks galutinis rezultatas. O gal dar gali pagerinti kokį dalyko pažymį? Tam dar yra šiek tiek laiko. Sėkmės!

facebook_logoKur stoti