Šiandien vertėja dirbanti J. Valeikaitė bakalauro studijas taip pat baigė Kauno technologijos universitete (KTU). Čia ji krimto Technikos kalbos vertimo programą, tačiau neslepia – labai džiaugėsi savo pasirinkimu, nes jos pačios žodžiais „tai buvo daugiau nei filologija“.
– Jolita, baigusiems mokyklą atėjo pasirinkimo metas. Kodėl pasirinkai būtent šias studijas KTU?
– Nuo pat studijų pradžios buvo aišku kuo būsiu pabaigusi studijas. Semestro metu būdavo daug įvairių renginių, lankydavo vizituojantys dėstytojai, kurie puikiai papildydavo mūsų nuolatinių dėstytojų paskaitas.
Nors atsiimdama bakalauro diplomą jau turėjau darbą, bet vis galvojau, kad noriu studijuoti toliau. Norėjau gyventi Kaune ir gilinti savo žinias vertimo srityje, tad Technikos kalbos vertimo ir lokalizacijos studijos atrodė geriausias pasirinkimas. Be to, man jau nuo bakalauro studijų labai patiko KTU, o į jį sugrįžus magistrantūroje, šis universitetas ėmė dar labiau patikti.
– Ar rekomenduotum kitiems studijuoti šią studijų programą?
– Taip, nes studijų programa suderinta su realiais darbdavių poreikiais, studentai paskaitų metų naudojasi viena geriausių vertimo programa „Trados“, ja sudarytos sąlygos naudotis ir po paskaitų.
Studentai paskaitų metu vykdo įvairius projektus, kurie vėliau panaudojami fakulteto socialinių partnerių veikloje. Fakultete dirba jauna ir ambicinga dėstytojų komanda, kuri skatina ir prisideda prie studentų mokslinės veiklos. Čia sudarytos puikiausios sąlygos tobulėti, kurti ir džiaugtis studentavimu. Studijų metu įgijau nemažai praktinio darbo patirties tai, žinoma, padeda ir šiandien dirbant vertėja.
Dar studijuodama antrame bakalauro studijų kurse Lietuvos mokslų tarybos (LMT) organizuojamame studentų mokslinės veiklos skatinimo projekte laimėjau paramą moksliniam tyrimui atlikti – tada dirbau su savo dėstytoja profesore Aurelija Leonavičiene. Savo tyrimo rezultatus pristatėme tarptautinėse ir respublikinėse konferencijose, parengėme publikaciją, dvi vasaras atlikau mokslinę praktiką Vilniuje.
Tikriausiai ši pirmoji patirtis ir buvo pati svarbiausia, nes tai buvo tarsi lūžio taškas mano karjeroje. Šis laimėjimas tik sustiprino jausmą, kad radau savo kelią – dariau tai, kas patinka.
– Savo tyrimu pavyko sudominti ir užsienio ekspertus?
– Taip. Nuolat aktyviai dalyvauju respublikinės ir tarptautinėse konferencijose. Šį pavasarį kartu su docente Saule Petroniene LMT pateikėme paraišką dėl mokslinio tyrimo finansavimo ir jį gavome. Atlikus tyrimą, dalyvavau fakulteto konkurse dėl finansinės paramos kelionei į Honkongo universiteto organizuojamą konferenciją „15th Annual Research Postgraduate Conference“. Džiugu, kad KTU prisidėjo prie mano naujausio tyrimo rezultatų viešinimo – įgyta patirtis dalyvaujant šioje konferencijoje buvo neįkainojama.
– Gyvenime viskas pasiekiama sunkiu darbu – jau esi įvertinta ir Lietuvoje?
– Šiemet gavau šalies Prezidento stipendiją. Gabiausiems valstybinių aukštųjų mokyklų studentams kasmet skiriama trisdešimt prezidentų vardinių stipendijų – po penkias kiekvienai iš šešių studijų sričių. Technologijos mokslų studentams skiriamos Jono Žemaičio, socialinių mokslų – Algirdo Brazausko, biomedicinos mokslų – Kazio Griniaus, fizinių mokslų – Aleksandro Stulginskio, humanitarinių mokslų ir meno studijų atstovams – Antano Smetonos vardo stipendijos.
Prezidentų stipendijos skiriamos vieneriems studijų metams už gerus akademinius pasiekimus ir aktyvią mokslinę veiklą. Kandidatai stipendijoms atrenkami atsižvelgiant į mokymosi rezultatus, studijų, mokslinės ir meninės veiklos įvertinimus, dalyvavimą konkursuose, ekspedicijose, mokslinės praktikos projektuose, paskelbtus mokslo darbus. Labai džiaugiuosi, kad esu viena iš laimingųjų, tačiau tikiu, kad viskas yra įmanoma, jei stengiesi ir dirbi.
– Jei turėtum galimybę, ar keistum kažką savo gyvenime?
– Manau, kad kaitos procesas vyksta nuolat ir galimybę pakeisti savo gyvenimą turime visi – reikai tiesiog imti ir daryti. Studentams palinkėčiau rasti savo kelią ir džiaugtis tuo ką darote, nes tai taps jūsų raktu į sėkmę.