Pasaulyje pirmaujančios finansinės informacijos tiekėjos iš JAV „Bloomberg“ ir KTU bendradarbiavimas tęsiasi jau daugiau nei pusę metų – laboratorijos steigimo sutartis pasirašyta praėjusių metų gruodžio 14 dieną.

Šioje laboratorijoje KTU studentai turės prieigą prie informacinės platformos „Bloomberg Professional“, kurią naudoja daugiau nei 320 tūkst. verslo lyderių ir finansų profesionalų visame pasaulyje.

„Šios laboratorijos atidarymas – didelis Universiteto žingsnis priekin, siekiant studentams suteikti realios, praktinės patirties jų paskaitų metu. Šioje erdvėje jie galės pajusti kasdienį verslo ir finansų rinkų pulsą“, – sako KTU rektorius Petras Baršauskas.

Jam pritaria ir „Bloomberg“ atstovė Baltijos regionui Karina Collis.

„Studentai mokosi iš vadovėlių, tačiau knygos neatspindi kiekvieną valandą besikeičiančios finansų rinkos ir joje vykstančių procesų. Būtent šią spragą, pateikdamas duomenis tiesiogiai, užpildo „Bloomberg“ terminalas ir čia veikianti „Bloomberg Professional“ platforma. Tai yra tikroji finansų eksperto patirtis“, – pabrėžia ji.

KTU EVF dekanė Edita Gimžauskienė teigia, kad jau rudenį studentai susidurs su užduotimis, kurias privalės atlikti su šia platforma.

„Beveik visose verslo ekonomikos bei finansų disciplinose, kuriose mokoma priimti sprendimus, bus atliekamos užduotys, paremtos šia platforma. Net ir inžinerinius mokslus kremtantis studentas privalo suvokti, kas darosi finansų rinkose, gebėti skaityti verslo spaudą“, – neabejoja dekanė.

Pasak šį projektą kuravusio KTU EVF profesoriaus Andriaus Guzavičiaus, turint kompetentingus ir motyvuotus dėstytojus bei integravus laboratorijos teikiamą naudą į studijų programas, ši laboratorija neabejotinai padidins KTU mokslinių tyrimų kokybę.

„Ji bus naudinga ne tik socialinių mokslų, kaip ekonomikos, finansų, apskaitos, verslo, bet ir kitų sričių, kaip matematika, farmacija, energetika studentams“, – tvirtina A. Guzavičius.

KTU EVF Finansų katedros vedėjas Rytis Krušinskas pabrėžia šios laboratorijos naudą ir visai šalies ekonomikai.

„Naudojantis „Bloomberg“ platforma tiek studijų, tiek tyrimų vykdymui, kokybine prasme, naudą pajus ir verslo bei vyriausybinės organizacijos. Studentai, dirbę su šia platforma, bus įgiję šiuolaikiniams specialistams rinkoje reikalingų žinių, tuo tarpu mokslininkai aktualiems tyrimams gaus pasaulinio lygio informaciją, kuri viešuose informacijos šaltiniuose būna gan ribota ar sunkiai randama“,  – sako profesorius.

Apie laboratoriją Bloomberg Financial Markets Lab

Skaičiai:

  • Bendra projekto vertė – 90 tūkst. Eur. (Tikslesnių skaičių neleidžia atskleisti „Bloomberg“ viešinimo nuostatai);
  • Tai vienintelė tokia laboratorija Lietuvoje, Baltijos šalyse ir Lenkijoje;

Nauda:

  • Laboratorijoje įdiegta „Bloomberg Professional“ platforma – geriausias pasaulyje finansų ir verslo institucijoms sukurtas produktas. Čia realiuoju laiku studentai galės gauti visą dominančią informaciją apie finansų rinkas, prognozuoti jų pokyčius, o taip pat naudotis didžiausia pasaulyje istorinių/faktinių duomenų baze. Tai padės užtikrinti aukščiausią studijų bei mokslinių tyrimų kokybę;
  • Tokias laboratorijas turi geriausi pasaulio universitetai, pvz. Harvardo universitetas;
  • Laboratorija vers pasitempti dėstytojus naudotis šia sistema ir diegti naujus mokymo metodus;
  • Suteiks galimybę verslui bei viešojo sektoriaus organizacijoms  priimti naujus darbuotojus, kurie yra pasiruošę ekonominio pasaulio iššūkiams ir žino daug praktinės informacijos kas vyksta rinkoje;
  • Suteiks studentams galimybę pateikti ir sekti informaciją apie save (gautą „Bloomberg Institute“ vertinimo testą „Bloomberg Aptitude Test“) bendrovės Talentų paieškos sistemoje (angl. „Bloomberg Talent Search“);
  • „Bloomberg Talent Search“ įrankiu naudojasi daugiau nei 20 tūkst. finansinių institucijų vadovų iš įvairių šalių, kurie nuolat ieško talentingų, puikiai finansų sritį išmanančių specialistų;
  • „Bloomberg Institute“ vertinimo testą „Bloomberg Aptitude Test“ laikantys studentai gali pamatyti ir įvertinti savo finansinių žinių lygį tokiose srityse, kaip investicinė bankininkystė, investicijų valdymas, finansų rinkos, įmonės finansinių ataskaitų analizė, o taip pat nustatyti savo silpnąsias ir stipriąsias analitinio mąstymo įgūdžių puses, profesinės anglų kalbos turimų žinių lygį ir finansinių situacijų nagrinėjimo bei vertinimo kompetencijas;