Šioje veikloje dalyvavo Panevėžio mokymo centro projektų ir komunikacijos skyriaus vedėja Justina Čivilytė, kuri buvo vienintelė Lietuvos atstovė.

Renginys prasidėjo susipažinimo veiklomis – „Projektų Tinder“, kurio metu dalyviai turėjo lygiai minutę kitam dalyviui papasakoti apie save ir pristatyti savo tikslus dalyvaujant renginyje.

Antroji renginio diena prasidėjo IES Heliopolis profesinėje mokykloje, kur įvairių šalių pranešėjai kvietė susipažinti su profesinio mokymo ypatumais. Pranešimus skaitė Ispanijos, Austrijos ir Kroatijos nacionalinių agentūrų atstovai.

Tarp pranešimų renginio dalyviai turėjo unikalią galimybę stebėti Antonio Ruiz Soler profesinės šokių mokyklos mokinių pasirodymą. IES Heliopolis mokomajame restorane dalyviams, suskirstytiems į grupes, profesinės mokyklos mokiniai patiekė mokykloje pagamintus pietus. Tai leido dalyviams susipažinti artimiau ir įvertinti profesinėje mokykloje besimokančiųjų pasirengimą darbui realioje aplinkoje.

Po pietų dalyviai buvo pakviesti tęsti programoje numatytas veiklas. CaixaBank Dualiza atstovė Mónica Moso pristatė profesinio mokymo rodiklius ir pasakojo apie banko įsteigtą fondą, skirtą profesinio mokymo populiarinimui bei stiprinimui. Vėliau dalyviai buvo suskirstyti į grupes, kurios ruošė pristatymus apie svarbiausius projektų organizavimo etapus – partnerių paiešką, dokumentaciją, poveikio vertinimą, mentorystę, viešinimą ir kt.

Įdomu buvo išgirsti Ispanijos mokinių, kurie mokėsi pameistrystės būdu įmonėse, patirtis ir juos priėmusių įmonių atstovų pamąstymus apie šios veiklos naudą bei sprendimo motyvus.

Trečiąją renginio dieną dėl potvynio grėsmės regione paskelbta nepaprastoji padėtis, todėl renginio veiklos buvo perkeltos. Veiklos, turėjusios vykti profesinėje mokykloje, vyko viešbučio konferencijų salėje, nes visos mokyklos buvo uždarytos.

Programoje buvo Bertelsmann Foundation atstovo pristatymas apie profesinį mokymą, o įvairių Ispanijos regionų švietimo atstovai dalijosi patirtimis, kaip įgyvendinama pameistrystė. Pristatytos baskų regiono profesinio mokymo sistemos ir jų ryšiai su darbo rinkos bei įmonių atstovais. Slovakijos nacionalinės agentūros atstovė pateikė naudingų patarimų, kaip rasti tinkamus priimančiuosius partnerius projektams.

Daug dėmesio sulaukė Joao Santos – Europos Komisijos Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinio direktorato buvusio darbuotojo – pranešimas apie Erasmus programą ir profesinį mokymą europiniu lygmeniu.

Dienos veiklas užbaigėme apsilankymu Carlos V Education profesinio mokymo įstaigoje. Ten pažintinis vizitas buvo papildytas praktinėmis kultūrinėmis-kulinarinėmis veiklomis: flamenko šokio ir paelijos gamybos bei degustacijos užsiėmimais.

Paskutinė renginio diena buvo skirta baigiamiesiems pranešimams, veiklos įvertinimui, atsisveikinimui bei paskutinėms bendradarbiavimo galimybėms aptarti ir kontaktais pasidalyti.

Renginio metu daug bendrauta ir užmegzta potencialių kontaktų su dalyviais iš profesinių rengimo centrų bei mokyklų Austrijoje, Danijoje, Švedijoje, Kroatijoje ir Ispanijoje. Juk asmeniniai ryšiai – garantuota sėkmė ateities projektams!