Kauno technologijos universiteto (KTU) Strateginių partnerysčių prorektorė prof. dr. Edita Gimžauskienė pabrėžia, kad programa grindžiama pokyčių lyderystės poreikiu.
„Šios studijos skirtos verslo įmonių ir organizacijų vadovams. Būtent ši tikslinė grupė yra realiai atsakinga už pokyčių organizacijose įgyvendinimą. Verslo administravimo (KTU MBA) programoje suteikiamos naujausios technologijų ir verslo žinios, vystomas strateginis ir kritinis mąstymas, verslumo, įtakos lyderystės kompetencijos, kurios reikalingos šiuolaikiniams vadovams“, – sako prof. dr. E. Gimžauskienė.
Šiemet diplomus atsiėmė pirmoji šios studijų programos absolventų laida.
Pokyčių valdymas – būtinas verslo aplinkoje
Šiandieninė verslo aplinka keičiasi neįtikėtinu greičiu ir jeigu įmonių vadovai nesugebės būti pokyčio smaigalyje, ateis laikas, kai jie praras savo konkurencingumą, įmones aplenks konkurentai, o siūlomi produktai ar paslaugos neatlieps realios situacijos. Vadovo kompetencijos apima ne tik vartotojų poreikių identifikavimą, jų įgyvendinimą, bet ir pokyčių valdymą. Vykstant pokyčiui, vadovo užduotis yra vesti komandas bei užtrikti sklandžią organizacijos veiklą.
„Kuo aukštesnio lygio vadovas, tuo jam tenka didesnė atsakomybė gebėti įgyvendinti sudėtingus pokyčius. Aukščiausio lygio vadovas turi ne tik sugebėti vesti per pokytį, bet ir suderinti, kad kitų komandos narių įgyvendinami pokyčiai būtų sutelkti bendram organizacijos tikslui“, – tikina Verslo administravimo (KTU MBA) absolventas, įmonės „ROL Lithuania“ direktorius Justinas Berneckis.
Pokyčių valdymo kompetencija būtina visose vadovaujančiose pozicijose. Pasak kito Verslo administravimo (KTU MBA) absolvento, įmonės „Infomedia“ direktoriaus Lino Orvydo, vadovas gali rinktis ar inicijuoti ir valdyti pokyčius, ar būti neplanuoto pokyčio dalimi.
„Nepriklausomai, ką pasirinksime, pokytis vis tiek vyks. Tad šios studijos padėjo geriau suprasti skirtingų grandžių vadovų iššūkius ir kasdienybę. Nuolatinis bendravimas su kolegomis projektų metu leido įsigilinti į žmonių patirtį ir jų organizacijas, suvokti, kaip tose įmonėse žmonės bendrauja tarpusavyje ir kokios gali būti sprendimų priežastys bei pasekmės“, – pasakoja L. Orvydas.
Realūs projektai, keičiantys įmones
Verslo administravimo (KTU MBA) programos turinys konstruojamas per keturis tarpdisciplininius tematinius laukus – strategija ir verslo modeliai, technologinės tendencijos ir transformacijos, inovacijų valdymas ir organizacijos vystymas. Klasikinės verslo studijų disciplinos – rinkodara, finansai, personalo valdymas, yra integruotus į šių modulių blokus.
„Studijų metu inicijavome pokyčius ne tik per atliktus projektus, bet keitėmės ir patys – įgaudami vadovavimo, kalbėjimo, reprezentavimo, komandinio darbo kompetencijų. Tai – labai praktinės žinios, kurias natūraliai pradedi taikyti ir savo organizacijoje, dirbdamas bei bendraudamas su kolegomis“, – teigia J. Berneckis.
Vertėtų nepamiršti, kad šioje studijų programoje organizuojamos ir praktinės veiklos, į pagalbą pasitelkiant keturis realius projektus, susijusius su anksčiau minėtais tematiniais laukais. Unikalu tai, kad šiuos projektus įmonių vadovai vėliau gali pritaikyti savo organizacijose.
„Projektuose nagrinėjome konkrečias įmones, todėl duomenys ir situacijos buvo 100 proc. atitinkantys realią situaciją. Džiaugiuosi, kad man pavyko visuose keturiuose projektuose nagrinėti mano atstovaujamą įmonę. Kaip tik šiuo metu įmonėje įgyvendiname studijose parengtus projektus“, – praktine nauda dalijasi J. Berneckis.
Priėmimo studijuoti prašymų teikimas internetinėje KTU MBA sistemoje vyksta nuo 2024 m. gegužės 2 dienos iki 2025 metų sausio 2 dienos. Verslo administravimo (KTU MBA) – tai antrosios pakopos studijos, kuriose kviečiami studijuoti bakalauro arba profesinio bakalauro laipsnį įgiję ir ne trumpesnę kaip trejų metų vadybinio darbo patirtį turintys asmenys.