„Džiaugiamės stojančiųjų rezultatais – daugiausia šimtukininkų turime Programų sistemų, Elektronikos inžinerijos, Mechanikos inžinerijos, Taikomosios chemijos, Elektros inžinerijos, Dirbtinio intelekto, Medžiagų fizikos ir nanotechnologijų studijų programose. Taip pat labai didžiuojamės KTU gimnazijos abiturientais, kurie gavo daugiau nei 90 šimtukų“, – pažymi KTU Studijų prorektorė doc. dr. Kristina Ukvalbergienė.
Naujų KTU studentų laukia dovana – jau kelintus metus iš eilės visi KTU pirmakursiai Lietuvos studento pažymėjimus (LSP) gaus nemokamai.
Tendencijos – panašios
Šiais metais universitetuose augo stojimas į inžinerijos, fizinių mokslų, verslo ir vadybos studijas, tačiau šiek tiek mažėjo stojimas į informatikos, humanitarinių, sveikatos, gyvybės mokslų studijas. Net 85 proc. stojančiųjų į KTU, universitetą pasirinko pirmuoju prioritetu.
„Kalbant apie KTU studijų programas, tai pagrindinės tendencijos lieka panašios jau keletą metų – jaunuoliai daugiausiai rinkosi Programų sistemų, Informatikos inžinerijos, Statybos inžinerijos, Elektronikos inžinerijos ir Mechanikos inžinerijos studijų programas“, – vardija doc. dr. K. Ukvalbergienė.
KTU, siekdamas išlaikyti aukštą studijų kartelę, dar pavasario gale nusprendė nežeminti konkursinio balo ir palikti anksčiau galiojusį – 5,4. Pasibaigus pagrindiniam priėmimo etapui į aukštąsias mokyklas, KTU liko trečioje vietoje pagal stojančiųjų, tenkinusių minimalius reikalavimus, dalį (88,7 proc.).
„Dėl aukštesnių reikalavimų, jau kelerius metus stebime studentų nubyrėjimo pirmame kurse mažėjimą. Taip pat dėl stojančių stipresnių studentų, šiek tiek auga ir vidutinis konkursinis balas“, – teigia KTU Studijų prorektorė.
Šiemet didžiajai daliai universitetų sumažinus konkursinius balus, dalis silpniau pasirengusių stojančiųjų, kurie pernai būtų įstoję tik į kolegijas, jau turėjo galimybę įstoti į kai kuriuos universitetus ir net gauti valstybės finansuojamą vietą. Kaip teigia doc. dr. K. Ukvalbergienė, universitetas konkursinio balo mažinimui nepritaria, nes abiturientų pasirengimas – viena esminių sąlygų kokybiškam aukštajam mokslui.
„Tiesa, šiais metais priėmimo į aukštąsias mokyklas sąlygose įsigaliojo vienodi minimalūs reikalavimai stojantiesiems tiek į valstybės finansuojamas, tiek į valstybės nefinansuojamas studijų vietas. Šį žingsnį labai sveikiname, nes tai ateityje leis stiprinti moksleivių parengimą bei užtikrinti studijų kokybę aukštosiose mokyklose“, – atkreipia dėmesį doc. dr. K. Ukvalbergienė.
Lanksčios mokymosi galimybės
KTU siūlomų studijų pridėtinė vertė – orientacija į atsparumo pokyčiams, problemų sprendimo, kūrybingumo, holistinio mąstymo ir lyderystės kompetencijų ugdymą, o bakalauro studijų unikalumas atskleidžiamas per pasirinkimo galimybes. Studentai gali rinktis studijų krypties alternatyvų modulius, specializacijas arba BA+ kompetencijas, leidžiančias ugdyti specifines ir (ar) gilesnes kompetencijas.
„Norint plėsti savo kompetencijas, taip pat galima prisijungti prie universitete veikiančių įvairių sričių papildomo ugdymo programų (meno kolektyvų, studentų organizacijų, sporto rinktinių ir kt.) ar stoti į Talentų akademijos programas („GIFTed“, „GIFTed masters“ „SKILLed FinTech“, „SKILLed AI“)“, – sako Studentų reikalų departamento direktorė Kristina Skučienė.
Šiose programose visus studijų metus papildomai studentai gali studijuoti pasirinktus papildomus modulius, dalyvauti seminaruose, mokymuose, realizuoti idėjas. Pasak K. Skučienės, į programų veiklą įsitraukti nuo pirmo kurso pravartu dar ir todėl, kad tai lengviausias kelias adaptuotis naujoje aplinkoje.
„Programose dalyvauja įvairių kursų studentai, todėl pirmakursiai pabrėžia, kad jiems yra itin vertinga išgirsti studijų patirtis iš vyresnių kursų studentų. Gera žinia ta, kad Talentų akademijos studentai gauna 300 eurų per mėnesį stipendiją“, – teigia ji.
Informacija apie papildomą priėmimą
Pasibaigus pagrindiniam priėmimo etapui į aukštąsias mokyklas, laisvų vietų yra visose studijų programose. Stojantieji iki rugpjūčio 8 d. gali pretenduoti į valstybės finansuojamas vietas.
Į likusias vietas stojantieji gali pretenduoti papildomo priėmimo metu, kuris vyks nuo rugpjūčio 5 d. iki rugpjūčio 8 d. 15 val. Jam pasibaigus, kvietimus studijuoti kandidatai gaus rugpjūčio 12 d. Sutarčių pasirašymas nuotoliniu elektroniniu būdu vyks nuo rugpjūčio 12 d. 15 val. iki rugpjūčio 14 d. 16 val., o atvykus į universitetą – rugpjūčio 13 d. 8-17 val. ir rugpjūčio 14 d. 8-16 val.