Šiandien, laikydama bakalauro diplomą rankose ir turėdama pasiūlytą stažuotę Julicho tvarios vandenilio ekonomikos tyrimų institute Vokietijoje, mergina siekia savo užsibrėžtų tikslų.
Iš Sirijos kilusi Elessar baigė vidurinę mokyklą Dramblio Kaulo Krante, todėl gyvenimas užsienyje – jai ne nauja patirtis.
Lietuvoje džiugina gamta, jauki atmosfera ir modernios laboratorijos
Į Lietuvą Elessar atvyko ne pačiu lengviausiu metu – siaučiant COVID-19 pandemijai. Pirmaisiais studijų metais iki pavasario šalis buvo uždaryta, o po paskaitų veikla buvo ribota. Tačiau jau vasarą ją sužavėjo Lietuva ir gamtos žaluma.
„Gyvendama čia metai iš metų supratau, kad visada galima atrasi kažką naujo ir įdomaus, jei tik pažvelgsi atidžiau. Kaunas ir Vilnius nenustoja stebinti – gretai pamilau ežerus, miškus, paslėptus miesto perlus, jaukius renginius, nevaržančią atmosferą”, – sako Elessar.
Pasakodama apie savo sprendimą atvykti į Lietuvą, jaunoji specialistė atskleidžia, kad jį nulėmė universitetas: „KTU turi vienas moderniausių ir didžiausių laboratorijų Europos Sąjungoje, o studijos anglų kalba yra vienos iš prieinamiausių“.
Klausimų, ką studijuoti, merginai nekilo – ji visada mėgo chemiją, domėjosi įvairiais parametrais ir metodais, kurie naudojami cheminėms reakcijoms valdyti ir projektuoti. Nors iš pradžių jaunoji chemijos inžinierė norėjo tyrinėti kosminiuose laivuose naudojamą kurą ir svajojo įsilieti į kosmoso pramonę, studijų metu įgytos žinios privertė ją pakeisti planus.
„Mane sužavėjo, kokia plati yra chemijos inžinerija“, – sako Elessar.
Domisi vandenilio sistemų kūrimo kontroversijomis
Dviejų metų semestro projekto kuro elementų srityje ir stažuotės srautų chemijos srityje metu pradėjo formuotis jos svajonių karjera – dabar ją labiausiai domina darbas, susijęs su vandenilio sistemų kūrimu.
„Noriu labiau įsigilinti į šią temą, geriau suprasti su vandenilio kūrimu susijusias kontroversijas, siejamas su klimato kaitos veiksmais“, – sako mergina.
Universitete ji didžiausiu privalumu laiko įvairias mokymosi galimybes – paskaitų derinimą su papildomais tarpdisciplininiais užsiėmimais, praktikomis, semestro projektais, neakivaizdinėmis pamokomis, užklasine veikla, savanoryste ir konferencijomis.
„Čia yra daug galimybių ugdyti akademinius ir minkštuosius įgūdžius, o tai ypač naudinga, nes leidžia dar studijų metu sukaupti daug patirties ir susikurti stiprų CV“, – sako KTU absolventė.
Vienas dalykas, ko ji būtų norėjusi savo studijose – tai didesnės studentų grupės, nes, jos teigimu, kai pažįsti daugiau savo srities žmonių, atsiranda daugiau erdvės kūrybiškumui, galimybių atradimui ir ryšiams.
Jaunoji specialistė dar neapsisprendė, kur ją nuves tolimesni planai, tačiau dėl savo karjeros ji nusiteikusi rimtai – planuoja vykti ten, kur geriausiai įgyvendins savo ambicijas, nesvarbu tai būtų Lietuva ar dar kita šalis.