„Kompiuterių mokslo bakalauro studijas baigiau Mančesterio universitete, kur praplėčiau pasaulėžiūrą ir išmokau greitai adaptuotis. Jungtinėje Karalystėje aktyviai domėjausi DI, ypač mašininio mokymosi sritimi. Labiausiai intrigavo spartus srities tobulėjimas, nežinomybė, kur yra galimybių ribos, ir mašininio mokymo pritaikymo potencialas“, – pasakoja Kauno technologijos universiteto Informatikos fakulteto (KTU IF) Dirbtinio intelekto informatikos magistrantas Domas Grigaliūnas.
Patobulinta metodika – mažesnis poveikis aplinkai
Baigiamajame bakalauro darbe, kurį rašė Jungtinėje Karalystėje, KTU magistrantas pritaikė egzistuojančius DI įrankius nustatyti žmogaus kūno padėtį naudojantis išmaniuoju telefonu, o vėliau gautus duomenis siekė pritaikyti reabilitacijos srityje. Tiesa, vaikinas tiki, kad šias technologijas galima pritaikyti ir kitose srityse, pavyzdžiui, maisto produktų platformose ir tvarumo sertifikavimo įrankiuose.
„Tapatinuosi su savo klientais – vartotojais, bendruomenių atstovais. Taip lengviau išsiaiškinti problemas, poreikius ir lūkesčius bei rasti tinkamiausius sprendimus“, – tikina D. Grigaliūnas.
Pabaigęs studijas užsienyje, D. Grigaliūnas grįžo į Lietuvą, kur pratęsė su DI susijusius mokslus KTU. Kartu su dr. Mantu Lukoševičiumi publikavo ir pristatė konferencijoje mokslinį straipsnį apie didelių kalbos modelių spartinimą.
„Rašyti mokslinį darbą – vertinga patirtis, padėjusi susipažinti su tyrėjo role iš arti. Dėl patobulintos didelių kalbos modelių informacijos gavimo metodikos, potencialiai 9–17 proc. greičiau gaunami atsakymai, kurie prisideda prie mažesnio energijos suvartojimo ir mažesnio poveikio aplinkai“, – teigia jis.
Galimybės tobulėti
Šalia studijų, D. Grigaliūnas renkasi tęsti pradėtus darbus ir ieškoti bei atrasti naujas veiklos sritis. Vienos iš jo papildomų veiklos sričių buvo tolimesnis bakalauro darbo temos plėtojamas, kuomet žmogaus padėties nustatoma naudojantis išmaniuoju telefonu, taip pat skaitmeninių platformų bei tvarumo sertifikavimo sričių sprendimai ateičiai.
„Prie skirtingų projektų mane skatina jungtis įvairios problemos – asmeninės, visuomenės, globalios. Man jas norisi pergalvoti, suprasti, susipažinti su jau egzistuojančiais sprendimais ir jeigu yra naujų idėjų – išbandyti jas, – sako D. Grigaliūnas.
Taip pat jam smalsu išbandyti save skirtingų sričių specialistų vietose – ne tik programuotojo, bet ir projektų vadovo, koordinatoriaus. Šiuo metu, D. Grigaliūnas pritaiko sukauptas žinias ir kaupia naujas dirbdamas programuotoju įmonėje „Vinted“, prisidėdamas prie platformos paieškos sistemos palaikymo ir tobulinimo.
Siekdamas patobulinti savo minkštuosius įgūdžius, D. Grigaliūnas prisijungė prie „GIFTed masters“ programos. Tai jam pasirodė kaip puiki galimybė tobulinti lyderystės sugebėjimus ir įgauti gerosios patirties iš įvairių asmenybių tiek asmeniniame, tiek karjeros kelyje.
„Taip pat dalyvavau ir „GUIDed“ programoje, kurioje turėjau nuostabią mentorę. Jos pagalba patobulinau bendravimo, suvokimo bei planavimo įgūdžius“, – teigia D. Grigaliūnas.