Kauno technologijos universiteto (KTU) Studentų apgyvendinimo centro vyr. koordinatorė ir iniciatyvos sumanytoja Agnė Revuckaitė pastebi, kad idėja paskatinti mainytis daiktais gimė kaip atsakas į didėjantį vartotojiškumą ir norą skatinti bendruomeniškumą bei tvarumą, atiduodant nereikalingus, bet dar tinkamus naudoti daiktus būsimiems bendrabučių gyventojams. Daiktais dalintis studentams suteikiama galimybė visus metus.
„Išsikeliantys studentai visuomet palieka jiems nebereikalingų daiktų, todėl nusprendėme sukurti šią iniciatyvą, kurios metu KTU bendrabučių gyventojai nuolat galėtų atiduoti ar pasiimti jiems reikiamų daiktų“, – sako A. Revuckaitė.
Socialinės atsakomybės pavyzdys
Mainytuvių iniciatyva KTU bendruomenėje – puikus socialinės atsakomybės pavyzdys, skatinantis dalijimosi, aplinkos apsaugos, ekonominės pagalbos ir švietimo vertybes, taip prisidedant prie tvaresnės ir sąmoningesnės visuomenės kūrimo.
„Visų pirma, ši iniciatyva skatina solidarumą tarp bendruomenės narių ir padeda kurti stipresnius socialinius ryšius, nes KTU bendrabučių gyventojai tampa labiau linkę padėti vieni kitiems ir jaustis bendruomenės dalimi. Be to, visi bendruomenės nariai turi galimybę gauti reikalingus daiktus nepriklausomai nuo finansinės padėties“, – teigia iniciatyvos autorė.
Taip pat dalijimasis nereikalingais daiktais prisideda prie aplinkos taršos mažinimo, nes dalijantis mažėja atliekų kiekis, daiktai naudojami ilgiau ir yra neišmetami.
„Universiteto bendruomenė aktyviai prisideda prie gamtos išteklių taupymo. Taip pat tikimės, kad prisijungdami studentai pradės kritiškiau vertinti savo vartojimo įpročius ir siekti tvaresnių sprendimų“, – priduria A. Revuckaitė.
Prisijungia noriai
KTU bendrabučiuose gyvenantys studentai šią iniciatyvą vertina itin teigiamai. Jie domisi, ką dar galėtų atiduoti, net jei tų daiktų nėra nurodyta sąraše. Ypatingai aktyviai į daiktų dalijimąsi įsitraukia 10 bendrabučio gyventojai – ten atiduoti į daiktų pasiėmimo punktą „GOOD(s)2SHARE“ nesulaukia net vakaro.
„GOOD(s)2SHARE“ iniciatyva startavo prieš du mėnesius. Per šį laikotarpį studentai tiek noriai atiduoda, tiek pasiima reikiamus daiktus. Dažniausiai gyventojai atiduoda rašiklius, popierių, lipnius lapelius, pieštukus, knygas, sąsiuvinius, stalo įrankius, lėkštes, skalbimo miltelius, valiklius ir nepanaudotas higienos priemones“, – vardija A. Revuckaitė.
Studentai, norintys atiduoti daiktus, juos turi palikti bendrabučio fojė esančiame „GOOD(s)2SHARE“ punkte. Priimami tvarkingi, mažai naudoti ir veikiantys daiktai, kurie atitinka pateiktas kategorijas: virtuvės reikmenys, smulki buitinė technika, elektronika, mokymosi ir laisvalaikio reikmenys, švaros įrankiai.
„Daiktai turi būti tvarkingai paruošti atidavimui ir, jei reikia, tinkamai supakuoti, nekeliantys pavojaus kitiems gyventojams ar Universiteto turtui. Prieš atiduodant elektroninius prietaisus, reikia įsitikinti, kad jie yra veikiantys ir saugūs naudoti. Nepriimama stambi buitinė technika, baterijos, tekstilės gaminiai ir avalynė, maisto produktai, medikamentai“, – apie taisykles kalba iniciatyvos sumanytoja.
Bendrabučio valdytojas-administratorius užtikrina, kad daiktai būtų tinkamai saugomi ir perduodami naujai atvykstantiems studentams. Daiktus pasiimti galima Studentų apgyvendinimo centro administracijos darbo metu, kreipiantis į bendrabučio valdytoją-administratorių arba pirmojo kurso studentų apgyvendinimo metu veikiančiuose „GOOD(s)2SHARE“ daiktų pasiėmimo punktuose.
„Noriu patikslinti, kad daiktų pasiėmimo punktuose nepriimame stambios buitinės technikos: šaldytuvų, šaldiklių, skalbimo mašinų, mikrobangų krosnelių, greitpuodžių ir kita. Jei bendrabučio gyventojai nori atiduoti ar parduoti minėtus daiktus, juos gali nufotografuoti ir įkelti informaciją čia“, – priduria A. Revuckaitė.