Siekiantiems įstoti į konkrečią aukštąją mokyklą tai – nemenka pagalba. Juk dėsto tokiuose kursuose dažniausiai tą dalyką ir tokiu lygiu, kokio prireiks studijuojant. Stipriau pasirengiama dalyko valstybiniam brandos egzaminui.

Be to, tai puiki proga iš arčiau pažinti būsimųjų studijų vietą, žmones: dėsto dažniausiai tie patys dėstytojai, kaip ir studijuojant, o užsiėmimai vyksta laisvose universiteto ar kolegijos auditorijose.

Dar daugiau: kai kurios aukštosios mokyklos siūlo ir galimybę bendrauti naudotis bibliotekomis, duomenų bazėmis, laisvai kelti klausimus ir diskutuoti.

Kursai ir mokymai – įvairių dalykų ir paskirčių: vieni padeda pasirengti valstybiniam brandos egzaminui, kiti, kaip menų – stojamajam egzaminui, treti suteikia platesnių tam tikros srities žinių ar užskaitų jau studijuojant.  

Pavyzdžiui, Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto matematikai kvietė moksleivius pasiruošti valstybiniam matematikos egzaminui kartu.

Parengiamųjų kursų turinį sudaro aktualiausios ir dažniausiai per valstybinius brandos egzaminus pasitaikančios temos. Kiekvieną savaitę mokinių lauks patyrusių dėstytojų paruošti užsiėmimai, per kuriuos nagrinėsite svarbiausius aspektus, ruošiantis valstybiniam matematikos egzaminui.

Atviras paskaitas moksleiviams, besidomintiems inžinerija, rengia ir VilniusTech.

O štai Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) vyresnių klasių moksleiviams siūlė įvairių sričių studijų dalykus studijuoti kartu su universiteto studentais visą semestrą nemokamai.

Ši galimybė jau baigėsi, bet 2022-2023 m.m. siūlomų dalykų sąrašas bus paskelbtas sausio mėn. Beje, kitų metų pradžia visai palanki tuo domėtis.

Ypač – žiemą vykstančiose tradicinėse parodų mugėse, į kurias susirenka visos aukštosios mokyklos. Jų atstovų taip pat verta paklausinėti apie kursus moksleiviams.

Didžioji dalis tokių kursų – nemokami: aukštoji mokykla investuoja į būsimųjų studentų žinių kokybę.

Žodžiu, surasti nesunku, o pasidomėti nuodugniau bet kokiu atveju verta.