2022 m. balandį šiai programai suteiktas užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklas!

Apie pasirinkimus

Rūta pasakoja, kad apie informacinių technologijų sritį pradėjo galvoti maždaug 10-oje klasėje.

„Aš buvau ta moksleivė, kuri tiksliai nežinojo, ką nori veikti gyvenime, todėl nelengvai sprendžiau, kas man tiktų ir patiktų. Net iki pat 12-os klasės dvejojau, ar aš tikrai einu tinkama linkme. Taip jau atsitiko, kad šią programą pasirinkau visai netikėtai. Planavau stoti į kitą, bet, likimui taip nusprendus ir sudėliojus, man teko pergalvoti sumanymus ir planus. Kai ieškojau tinkamos studijų programos, akį patraukė Informacinių sistemų technologijos studijos. Iškėliau jas į pirmą vietą, nors ir dvejojau. Šiuo metu drąsiai aplinkiniams galiu teigti, kad nė kiek nesigailiu tuo metu pasikliovusi nuojauta ir pasirinkusi būtent šią studijų programą.“

Rūta pasakoja, kad Šiaulių valstybinė kolegija traukė ją nuo pat pradžių.

„Aš nežinojau, kaip  čia  studijuoti sekasi kitiems, bet kažkodėl jaučiau, kad tai yra mano vieta. Ir iš tiesų, galiu pripažinti, kad nesuklydau, nuojauta nuvedė mane gera linkme. Kolegija pranoko visus lūkesčius. Čia jaučiuosi labai užtikrinta, tobulėju visomis prasmėmis. Labai džiaugiuosi kolegijos dėstytojais, kurie skatina siekti geresnių rezultatų“, – patirtimi dalijasi Rūta.

Apie studijas

Pasakodama apie studijas, Rūta pabrėžia, kad ši studijų programa leido jai įsigilinti ir suprasti, kaip veikia kai kurios technologijos.

„Čia galiu pati bandyti ir eksperimentuoti. Įdomiausia išlieka tai, kad daugeliui artimųjų mano pasirinkimas atrodo kiek keistas, nes jie mano, kad programuoti yra be galo sunku. Aš visą laiką jiems sakau, kad, kai mokaisi, viskas yra įveikiama, o dar lengviau mokytis, kai tai, ką darai, tuo pačiu metu kelia ir susidomėjimą, ir motyvuoja siekti aukštesnių rezultatų“, – teigia pašnekovė.

Turbūt nesuklysime sakydami, kad mūsų visuomenėje dar egzistuoja stereotipas, jog kompiuteriai ir informacinės technologijos – labiau  vaikinų mokslas. Rūta sako, kad savo aplinkoje tokio nusistatymo nejaučia.

„Visiems tiesiog buvo keista, kad tokia meniška mergina kaip aš galėjo pasirinkti tokią studijų kryptį. Daugelis ilgą laiką galvojo, kad mano pašaukimas yra menas, aš stosiu būtent ten. Tikrai, teko ne vieną meno sritį išbandyti, bet neužteko motyvacijos likti, nes tuo metu mane pradėjo traukti būtent informacinių technologijų sritis. Dabar, praėjus jau keleriems metams, daugelis apsiprato, kad ir merginos gali programuoti. Grupėje esame dvi merginos. Nors merginų šioje srityje po truputį ir daugėja, norėtųsi padrąsinti jas, kad tikrai neverta bijoti tų studijų, kurios atrodo skirtos tik vaikinams. Pasaulis keičiasi, kartais merginos išmoksta geriau tam tikrus dalykus, jeigu tik pačios to nori! (juokiasi).“

Apie paskatinimus

Rūta – aktyvi, stropi ir atsakinga studentė, mielai dalyvauja kolegijos viešinimo veiklose ir renginiuose, esant galimybei, prisijungia prie „Erasmus+“ studentų iniciatyvų.

Rūtai šiais mokslo metais buvo skirta vienkartinė vardinė 300 Eur mecenato Alvydo Stulpino stipendija.  Verslininkas, visuomenės veikėjas, Šiaulių pramonininkų asociacijos prezidentas Alvydas Stulpinas jau ne vienerius metus skiria savo vardo stipendiją inžinerijos ir informatikos mokslus Šiaulių valstybinėje kolegijoje studijuojantiems studentams, taip puoselėdamas ir plėtodamas mecenavimo kultūrą.  

Rūta Plačinskaitė visą studijų laikotarpį gaus 200 eurų kasmėnesinę stipendiją, kurią skiria Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Tokios tikslinės skatinamosios ministerijos stipendijos skiriamos pasirinkusiems informatikos ar inžinerijos mokslus Šiaulių valstybinėje kolegijoje. Būtina sąlyga – reikia įstoti į valstybės finansuojamą studijų vietą. Stipendijos skiriamos studentams, įstojusiems į programas, susijusias su aukštos pridėtinės vertės sektoriais, siekiant didinti regionų investicinį patrauklumą.

Apie patirtis ir ateitį

Rūta studijų metu jau turėjo kelias praktikas, teko sukurti keletą bandomųjų internetinių puslapių. Studentė nusiteikusi, kad dar laukia ne vienas įdomus projektas.

„Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę pirmą kartą realiai išbandyti pakeisti keletą kompiuterio dalių – nes namuose prieš studijas nėra tekę to bandyti, visą laiką atsirasdavo kažkas, kas noriai padeda ir paaiškina. Labai smagu buvo prisiliesti ir prie kompiuterio tinklų projektavimo. Pasipildžiau žinių bagažą, net neabejoju, kad vis dažniau tokias žinias pritaikysiu“.  

Paklausta, kaip savo darbą įsivaizduoja ateityje, Rūta atviravo tiesiog norinti tikėti, kad vieną dieną draugai galės ją vadinti tikrai gera programuotoja.

Apie patarimus

Kokiems žmonėms patartum rinktis Informacinių sistemų technologijos studijas? – paklausėme Rūtos.

„Ši studijų programa reikalauja labai daug kantrybės, atidumo ir didelio užsispyrimo, nes dėl vieno kabliataškio ar ne vietoje paliktos lygybės gali ilgiausiai nervintis ir nerasti klaidos. Bet galiu garantuoti, kad, praleidus daug laiko prie projekto, kai jau matai galutinį rezultatą, gali justi neapsakomą jausmą – džiaugsmą savo darbu. Įdėtas didelis darbas galų gale atneša daug laimės. Aišku, tai kainuoja daug laiko, nes tikrai reikia turėti kantrybės, kol surandi papildomos informacijos. Kasmet daug kas gali keistis, bet tai ir yra įdomu, kad informacinių technologijų mes mokomės ir mokysimės visą gyvenimą.

Iš savo patirties galiu pasakyti, kad kartais turime nebijoti išbandyti kažką nauja. Jei nuojauta kužda, kad tai gali nepatikti, visąlaik gali persiorientuoti į kitą studijų programą. Šiais laikais tai nėra didelė problema. Ne kartą įsitikinau, kad reikia rizikuoti, reikia eiti tolyn, nes kiekvienas pasirinkimas dažniausiai atneša gerų emocijų, naujų draugų. Man tai suteikė studijos. Bandykit stoti ten, kur norit, jei tik turit bent menkiausią nuojautą, nes kartais pasikliauti nuojauta yra labai geras dalykas. Aš taip padariau, dabar esu be galo laiminga dėl savo sprendimo!“ – sako Rūta.

Apibendrindama mūsų pokalbį Rūta būtinai norėjo akcentuoti merginoms, kad nereikia bijoti informacinių technologijų srities.

„Iš patirties sakau, kad studentų grupėse reikia ir kitaip mąstančių žmonių, todėl verta rizikuoti ir pakeisti stereotipą, kad kompiuteriai yra tik vaikinams.“

Priėmimas į Šiaulių valstybinės kolegijos vykdomas studijų programas įsibėgėja! Bendrojo priėmimo pagrindinio etapo prašymų teikimas LAMA BPO informacinėje sistemoje vyks iki liepos 25 d. 12 val.

Stojančiuosius kviečiame konsultuotis telefonu 8 615 97 114 arba el. paštu priemimas@svako.lt.

ŠVK – asmenybę auginančios patirtys!

www.svako.lt