Dabarties elektrotechnikos rinkos bruožas – atsiradusi daugybė naujų įvairių elektros įrenginių. Jie nuolat tobulinami naudojant naujus konstrukcinius sprendimus, medžiagas, elementus ir gamybos technologijas. Tuo pat metu didėja ir reikalavimai darbuotojų, montuojančių, paleidžiančių, eksploatuojančių, remontuojančių ir modernizuojančių elektros įrenginius, kvalifikacijai, kad jie gebėtų kūrybiškai analizuoti ir spręsti elektrotechninius klausimus savo tiesioginės veiklos srityje, dirbdami su nauja įranga.
Elektriko specialybė atsakinga, įdomi, skatinanti nuolat tobulėti ir, neabejotinai, paklausi. Pastaruoju metu ypač padidėjusi šios profesijos atstovų paklausa Lietuvoje ir užsienyje, atveria iš tiesų geras ir uždarbio galimybes.
Elektrėnų sektoriniame praktinio mokymo centre yra sudarytos tinkamos mokymo ir mokymosi sąlygos, kurios užtikrina skirtingų elektriko kompetencijų ugdymą. Šioms kompetencijoms pasirengti padės patyrę elektros įrangos ir gamybos profesijos mokytojai. Jie taiko įvairius mokymo metodus, formas. Sektoriniame praktinio mokymo centre įrengtos modernios ir šiuolaikiškos silpnų srovių įrenginių, elektros pavaros, apšvietimo ir galios, skirstomųjų bei apskaitos įrenginių montavimo mokomosios darbo vietos.
Laikui bėgant, vis labiau auga elektros energijos vartojimo poreikis, nes į namus vis daugiau plūsta naujų automatikos sprendimų ir kyla būtinybė naudoti daugiau elektros prietaisų. Taip siekiama didesnio komforto. Įvairiems automatikos įrenginiams skverbiantis į mūsų namus, kilo jų valdymo sunkumų, todėl imta spręsti kilusią problemą su jų sujungimu ir valdymu bendroje sistemoje. Taipgimė sąvoka išmanusis namas. Tai yra KNX sistema. Ji sujungia visas vartotojui reikalingas funkcijas į visumą, elektroninių prietaisų veikimą suderina tarpusavyje ir maksimaliai išnaudoja jų galimybes. Vos vienu mygtuko paspaudimu išmaniojo namo sistema sureguliuos šildymą, vėdinimą, saugos sistemas ar apšvietimą namuose. Šias kompetencijas įgyja elektrikai mūsų centre.
Besimokantys ir įgiję kvalifikacijas, pažangiausieji elektrikai vyksta stažuotis į kitas pasaulio šalis kaip Malta, Vokietija, Italija, kur dar labiau pagilina savo žinias ir gebėjimus. Yra palaikomas glaudus ryšys su darbdaviais, jie dalyvauja profesinio meistriškumo konkursuose, bendruose renginiuose, kuriuose pristato savo įmones, jų veiklą ir įsidarbinimo galimybes. Tai – UAB ,,Sinergija LT“, UAB ,,A. Žilinskis ir CO“ ,,Energija Futura“, AB ,,Grigeo“, AB ,,Kaišiadorių paukštynas“ ir kt.
Įgijus elektriko kvalifikaciją, mokslus galima tęsti pagal aukštojo ar kolegijų mokslo technologijos studijų srities programas.
Mokymosi trukmė – 1 metai, priimami asmenys, turintys vidurinį išsilavinimą.
Elektros įrangos vyr. mokytojas Bronislavas Čižas