Šiais laikais masažas taip pat ypatingai populiari paslauga. Masažai atliekami nuo lengvų, atpalaiduojančių iki gydomųjų. Masažų rūšių yra pačių įvairiausių: limfodrenažinis masažas, taškinis masažas, ajurvedinis masažas, viso kūno masažas, pėdų masažas, shiatsu masažas, holistinis masažas, povandeninis masažas, galvos masažas, klasikinis masažas ir dar daug kitų.

             Tad masažas – ne tik atpalaiduojantis ritualas, bet ir stresą, įtampą mažinanti procedūra, kompleksinė įvairių ligų gydymo dalis.  O rinktis tikrai yra iš ko. Štai pagrindinis klasikinis-higieninis masažas tinka įvairaus amžiaus žmonėms – tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Norintiems išlikti energingiems tinka tonizuojantis masažas, kuris atliekamas naudojant daugiau vibracinių judesių. Po sunkaus darbo tinka atpalaiduojamasis, o prieš sportą – chiroplastinis.

            Modulinė masažuotojo profesinio mokymo programa skirta parengti masažuotoją (fizinės medicinos ir reabilitacijos specialistą), gebantį planuoti ir atlikti masažo procedūras bei vertinti jų efektyvumą, ugdyti sveikos gyvensenos poreikį, tolerantiškai bendrauti ir bendradarbiauti su kolegomis, klientais/pacientais, dirbti komandoje, lanksčiai prisitaikyti prie kintančių darbo rinkos reikalavimų.

             Kvalifikuotas masažuotojas, įgijęs profesines bei bendrąsias kompetencijas, galės dirbti medicinos ir reabilitacijos, globos, grožio ir sveikatingumo paslaugas teikiančiose įstaigose (tiek privačiose, tiek valstybinėse), sporto ir sveikatingumo klubuose ir panašiai bei savarankiškai.

 

                                                                                  Irena Černiukienė, masažo mokytoja