Šiaulių valstybinės kolegijos alumnas Jonas Andriulis džiaugiasi galėdamas įgyvendinti savo seną svajonę – dirbti su sportininkais ir šalia sporto.

Jonas jau septynerius metus sėkmingai darbuojasi Šiaulių futbolo akademijoje. Kaip teigia pats pašnekovas, į darbą kiekvieną dieną jis ateina su šypsena. Ilgai apsvarstytas pasirinkimas ar sėkmingas spontaniškas sprendimas?

Kelias į kineziterapiją – lyg iš vadovėlio

Jonas papasakojo, kad apie kineziterapijos studijas jis galvojo jau nuo trečios gimnazijos klasės, kai reikėjo rinktis dalykų mokymosi lygius ir tolimesnę kryptį. Prie tokio susidomėjimo greičiausiai prisidėjo ir tai, kad vaikinas buvo aktyvus lengvaatletis, jam ir pačiam teko pajusti traumų skonį.

„Treneris Linas Maceika padėjo puikius būsimojo kineziterapeuto profesinės sėkmės pamatus, suteikė žinių, ką daryti įvykus traumai, kaip traumų išvengti“, –  mokyklos laikus prisimena kineziterapeutas.

Mokymo įstaigą Jonas Andriulis pasirinko lengvai – ŠVK įrašė pirmu numeriu. Šioje vietoje buvo svarbūs keli argumentai: nesinorėjo niekur išvykti iš gimtojo miesto, be to, dar iki studijų teko girdėti, kad Šiaulių valstybinėje kolegijoje labai daug dėmesio skiriama praktiniam pasirengimui – gausu praktinių užsiėmimų ir praktikų įvairiose įstaigose.

Studijos lūkesčius pateisino 100 procentų. Svarbiausios buvo anatomijos, fiziologijos, kineziologijos paskaitos, įdomiausios – tos, anot Jono, kuriose su studentais dirbo Reabilitacijos katedros lektorė Indrė Skirmantaitė. Tos pačios katedros lektorius Justinas Bubelis Jonui nedėstė, bet po studijų padeda atsiradus keblesniems atvejams.

Kolegijoje Jonas išplėtė savo suvokimą apie tai, kas yra kineziterapija, kad ji apima gerokai daugiau nei sporto sferą.

„Niekada nebūčiau pagalvojęs, kad man gali patikti geriartrinė kineziterapija. Jeigu ne sportas, tikriausiai dirbčiau su senjorais“, – prisipažįsta pašnekovas.

Antro kurso pabaigoje, atlikdamas nervų ligų kineziterapijos praktiką su dar keliais kurso draugais, Jonas sužinojo, kad Šiaulių futbolo akademija ieško studento, norinčio dirbti sporto srityje. Tuometinis studentas nuėjo į pokalbį, keturias savaites stebėjo, klausėsi, dirbo, padėjo ir mokėsi, kol galiausiai jam buvo pasiūlyta prisijungti prie Šiaulių futbolo akademijos kolektyvo.

Kaip atrodo svajonių profesijos diena?

Dabar Jonas nuo pirmadienio iki sekmadienio dirba su pagrindine Šiaulių futbolo akademijos komanda, turi užsiėmimų su jaunimo ir vaikų komandomis.

Darbo diena prasideda nuo rytinės arba vakarinės treniruotės. Prieš treniruotę kineziterapeutas bendrauja su visais žaidėjais, kurie turi kokių nors skundų dėl sveikatos būklės. Surinktą informaciją reikia perduoti treneriui – pranešti, kas sportuos atskirai nuo komandos, o kas gali treniruotis visa jėga. Likus 30 minučių iki treniruotės pradžios treniruojamos, aktyvinamos žaidėjų silpnosios vietos, didelio tonuso zonoms kineziterapeutas pasitelkia atpalaidavimą, tempimo pratimus, volavimą. Treniruotės pradžioje 20–30 minučių skiriama apšilimui, tempimo, mobilumo, stabilumo pratimams, taip pat futbolui specifiškoms užduotimis – galingumo, greičio, vikrumo ugdymo pratimams. Atskirai reikia dirbti su traumuotais žaidėjais, sekti jų širdies ritmą ir kitus rodiklius.
Akademijos jaunimui Jonas veda traumų prevencijos užsiėmimus, teorines paskaitas apie sveiką gyvenseną, mitybą ir panašias temas.

Kineziterapiją Jonas vadina labai dinamiška specialybe – kas buvo aktualu vakar, gali būti nebeaktualu šiandien.

Šiaulių futbolo akademijos kineziterapeutas Jonas Andriulis studentams linki domėtis, mokytis, klausti ir klausyti dėstytojų.

Domina studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje? Susisiekime! Stojančiuosius konsultuojame telefonu  8 615 97 114, el. paštu priemimas@svako.lt arba Kolegijos centriniuose rūmuose (Aušros al. 40, Šiauliai).